Piórniczek i inni na Herbalife Triathlon Gdynia 2014

Największe wydarzenie triatlonowe w Polsce zacznie się za niespełna dwa dni. Na starcie Herbalife Triatlon Gdynia 2014 w sobotę i niedzielę łącznie ponad 2100 zawodników, zarówno amatorów jak i największe gwiazdy tej dyscypliny sportu, a także twarze doskonale znane w Polsce ze szklanego ekranu. Wśród nich Ambasadorki – zwyciężczyni internetowego głosowania Agnieszka Sikora-Paw oraz aktorki Katarzyna Glinka i Karolina Glinka, nazywana przez przyjaciół Piórniczkiem. 

Jak oceniają swoją formę? Jestem bardzo zestresowania i od paru dni o niczym innym nie myślę. Odczuwam silne bule brzucha, jak przed klasówką – mówi Karolina GorczycaNawet chyba przed premierą w teatrze nie mam takiego stresu, ale myślę, że zrobiłam wszystko, co mogłam aby się przygotować. Włożyłam w treningi dużo serca i zaangażowania. Zresztą, znajomi mówią na mnie „Piórniczek”, więc starałam się podchodzić do treningów skrupulatnie. Czuję się silna, ale zobaczymy jak głowa poradzi sobie z wysiłkiem. Tego boję się najbardziej – dodaje.

Bardziej pewna siebie jest natomiast Agnieszka Sikora-Paw, która wystartuje w gdyńskiej imprezie dzięki ogromnemu wsparciu internautów, a także rodziny. Dziś rano mój mąż powiedział mi ‚Aguś, kocham cię’ więc to świadczy, że pomimo sześciu miesięcy reżimu, jaki wprowadziłam w domu, dalej jest zgoda i jest dobrze. I to jest dla mnie najważniejsze – podkreśla ambasadorka.

Obie panie zobaczymy na dystansie half-ironman w niedzielę. Dodatkowo, kibicować będzie można części zeszłorocznych Ambasadorów – między innymi Tomkowi Karolakowi czy Maćkowi Dowborowi. Natomiast Katarzyna Glinka weźmie udział w sobotniej rywalizacji – 750 metrów pływania, 20 km jazdy rowerem oraz 5 kilometrów biegu. Muszę przyznać, że wpadłam w nałóg trenowania, co jest bardzo przyjemne. Regularnie zajęcia są też odskocznią od codziennego życia zawodowego, wszystkich innych problemów oraz codziennej intensywności – opowiadała aktorka.   

Niestety, w Gdyni zabraknie Małgorzaty Foremniak, która zmaga się z przewlekłą kontuzją.Przeciążenia, kontuzje w sporcie się zdarzają. Podobna sytuacja miała miejsce przed rokiem, kiedy Piotr Gąsowski także złapał kontuzję. Wtedy wydarzyło się to na tyle wcześnie, że w zastępstwie udało się zaprosić Piotra Kraśko. W tym roku było po prostu za późno aby znaleźć kogoś na miejscie Małgosi – tłumaczy Piotr Netter, dyrektor HTG.

Zawody rozpoczną się w sobotę o godzinie 10.00 a w niedzielę o godz. 9.00 z plaży Śródmieście. Ale Herbalife Triathlon Gdynia to także imprezy towarzyszące. W piątek, o godzinie 12.00 w hali Gdynia Arena ruszą największe w Polsce targi triatlonowe, gdzie nie tylko można kupić niezbędny sprzęt, ale wziąć udział w warsztatach, wykładach i sympozjach. Dodatkowo, w obiekcie przy ul. Kazimierza Górskiego 8, w sobotę (godz. 16.00) odbędzie się oficjalna prezentacja Ambasadorek, a także zawodników elity. Przypomnijmy, w tym roku w Gdyni wystartuje 32 osobowa światowa i polska czołówka triatlonu.

Dla kibiców, zawodników oraz ich rodzin na końcu al. Jana Pawła II powstanie specjalna Strefa Regeneracji, ze specjalnym placem zabaw dla dzieci. Zachęcamy także, do obserwowania internetowej transmisji zawodów – relacja z komentarzem Igora Błachuta dostępna pod adresemhttp://new.livestream.com/accounts/3241/TriathlonHerbalife/ w niedzielę, od godz. 9.00.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Daj się usłyszeć – zgłoś swój zespół na festiwal Pif Paf

Masz zespół rockowy, mniej niż 27 lat i śpiewasz po polsku? Daj się usłyszeć - organizatorzy czwartej edycji Pif Paf...

Zamknij