Zapraszamy na weekend do Gdyni

W piątek Mistrzostwami Polski klasy 420 ruszają 16-dniowe zmagania żeglarzy w ramach Volvo Gdynia Saling Days. W sobotę pierwszy mecz w sezonie przed własną publicznością rozegra Arka Gdynia, z kolei w niedzielę cała Gdynia trzyma kciuki za prawdziwych twardzieli startujących na dystansie half-ironman podczas Herbalife Triatlon Gdynia. 
Szczegóły tych i pozostałych wydarzeń znajdują się poniżej. Polecamy i zapraszamy!
 
 

PIĄTEK
 
Herbalife Triathlon Gdynia 2014
Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się od piątku do niedzieli, 8-10 sierpnia. W piątek o godzinie 12.00 w hali Gdynia Arena (ul. K. Górskiego 8) otwarte zostaną największe w Polsce targi triatlonowe.  Kolejne dni to głównie emocje sportowe, ale nie tylko….
Ponad 2100 zawodników będzie rywalizować o zwycięstwo w Herbalife Triathlon Gdynia 2014 – sobotnim dystansie sprint i niedzielnym half-ironman. Wśród nich gwiazdy światowego formatu na czele z Niemcem Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman i Ukraińcem Victorem Zyemtsevem, ubiegłorocznym triumfatorem zawodów w Gdyni. Na zwycięzców czeka rekordowa pula nagród wynosząca w tym roku aż 45 tys. dolarów.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_96082.html/.
 
Volvo Gdynia Sailing Days 2014
Nabierz wiatru w żagle podczas najważniejszego wydarzenia żeglarskiego tego sezonu – regat Volvo Gdynia Sailing Days. Od piątku 8 sierpnia do Gdyni – Żeglarskiej Stolicy Polski – zawitają czołowi zawodnicy wszystkich klas żeglarskich, którzy, pokonując wody Zatoki Gdańskiej, zamienią okolice Mariny Gdynia w arenę emocjonującego sportowego widowiska. 
XV edycja VGSD to 1400 zawodników 20 narodowości i 16 dni zmagań w 13 klasach żeglarskich.
Szczegóły: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7517_96268.html/.
 
Gdynianie o Budżecie Obywatelskim
Urząd Miasta Gdyni oraz Fundacja Badań i Innowacji Społecznych Stocznia zapraszają mieszkańców do udziału w spotkaniu pt. „Porozmawiajmy o Budżecie Obywatelskim w Gdyni”. Zachęcamy wszystkie zainteresowane Budżetem Obywatelskim osoby do przyjścia i podzielenia się swoimi opiniami. 
Spotkanie odbędzie się w piątek, 8 sierpnia, o godz. 17.30, w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym Gdynia przy al. Zwycięstwa 96/98, budynek Biurowo-Laboratoryjny, sala F 0.17. Przewidywany czas spotkania 2,5 godziny (do godz. 20.00).
Szczegóły: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7517_96209.html/.

Miodowe Warsztaty w EXPERYMENCIE
Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni w lipcu i sierpniu gości zagraniczną wystawę „Urbanbees: Bees in my City” (Pszczoły w mieście). Z tej okazji odbywa się również szereg dodatkowych atrakcji związanych z życiem pszczół w wielkich miastach. Wszystko w trosce o te niezwykle pożyteczne owady. Warsztaty odbywać się będą w godzinach od 12.00 do 15.00 na terenie wystawy CN EXPERYMENT.
W piątek 8 sierpnia z okazji światowego dnia pszczół zapraszamy na Miodowe Warsztaty w EXPERYMENCIE. Będzie okazja do zapoznania się z wystawą Urbanbees oraz wzięcia udziału w technicznych warsztatach budowania hoteli dla pszczół oraz pobudzania miejskiej roślinności. Opowiemy i pokażemy jak zapraszać pszczoły do swojego otoczenia i pomóc im przetrwać w miejskiej dżungli. Udział w ramach biletu wstępu.
 
Zaczyniania Teatralne Peron -1
Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza w piątek 8 sierpnia o godz. 19.00 na pokaz trzech przedstawień podsumowujących projekt „ Zaczyniania Teatralne. Peron -1″ – „3 x mewa w oparciu o „Mewę” Antoniego Czechowa. 
Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny, na podstawie wejściówek. Z racji ograniczonej ilości miejsc, wymagana jest wcześniejsza rezerwacja.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_96244.html/.

Mr. Jones koncert folk&rock
Cafeart U Muzyk’uff (ul. Derdowskiego 9-11), zaprasza w piątek 8 sierpnia o godz. 20.00 na koncert zespołu Mr. Jones. Grupa powstał z inicjatywy Artura Przygody w listopadzie 2013r. ex Farba. Wokalistą został Robert Zelewski uczestnik II edycji „Voice of Poland” w drużynie Marka Piekarczyka.
Bilety w cenie 15 przedsprzedaż / 20 zł w dniu koncertu. Rezerwacja SMS pod nr 505 976 173 o treści data koncertu, liczba biletów, nazwisko zamawiającego. Odbiór biletów najpóźniej na godz. przed rozpoczęciem koncertu.

Zakończenie sezonu  Sceny Letniej Teatru Miejskiego
W piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19.00 po raz ostatni na deskach Sceny Letniej w Orłowie Konstanty Ildefons Gałczyński i spektakl „Jeszcze bardziej Zielona Gęś” w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.
Ponadto, w niedzielę 10 sierpnia godz. 12.00 – Cała Polska Czyta Dzieciom na Scenie Letniej w Orłowie. To ostatnie w tym roku spotkanie z literaturą dla najmłodszych, na którym gościć będziemy aktorkę – Monikę Babicką oraz Dyrektora Artystycznego Teatru Miejskiego – Krzysztofa Babickiego. Czytanie będzie połączone z grami i zabawami animacyjnymi dla dzieci. Wstęp wolny!
Szczegółyhttp://www.teatrgombrowicza.art.pl/?action=news&nid=450/.

SOBOTA

Trawa do rzeczy

Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, Centrum Designu Gdynia zapraszają w sobotę 9 sierpnia na wyjątkowy piknik, warsztaty, gry oraz koncert na skwerze Sue Ryder. Zabierz ze sobą kocyk, kometkę, piknikowy koszyk i koniecznie wybierz się na Trawę do Rzeczy.
W ramach piknikowania będzie można nauczyć się grać w nową grę – Disc Golfa. Nie zabraknie również warsztatów kulinarnych. Tym razem przygotowane zostaną pyszne koktajle i zielone smoothies z sezonowych warzyw i owoców. Na zakończenie tej sielskiej sierpniowej soboty popłyną dźwięki trójmiejskiej formacji Karol Schwarz All Stars w rozszerzonym składzie.
Szczegóły: http://www.gdynia.pl/dlamediow/7517_96260.html/.

Szwajcaria po raz drugi w Gdyni
Druga edycja Weekendu Szwajcarskiego, który rok temu przyciągnął setki gdynian, odbędzie się w weekend 9 i 10 sierpnia na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98). Start godzina 12.00, wstęp wolny. 
Wydarzenie jest doskonałą okazją, by poznać bliżej Szwajcarię: jej kulturę, tradycję i obyczaje.
Szczegóły: http://eratuszgdynia.pl/news/1815/.
 
Acoustic Body – Meditation U Muzyk’uff
Cafeart U Muzyk’uff (ul. Derdowskiego 9-11), zaprasza w sobotę 9 sierpnia o godz. 17.00 na koncert zespołu Acoustic Body – Meditation.
Bilety w cenie przedsprzedaż 20 zł/ w dniu imprezy 25 zł.
 
Stefan Batory – nieznane zdjęcia Hipolita Śmierzchalskiego
Gdynia-zakurzone fotografie i U Muzyk’uff zapraszają wszystkich mieszkańców Gdyni, kolekcjonerów oraz miłośników miasta na wspólne oglądanie starych zdjęć. Kolejna i wyjątkowa odsłona spotkania w sobotę, 9 sierpnia o godz. 19 w Cafeart U Muzyk’uff.
Znawca historii Gdyni, Arkadiusz Brzęczek pomoże nam umiejscowić miejsca i być może postacie widniejące na przyniesionych przez Was zakurzonych fotografiach…
 
Warsztaty: Gdyńska Szkoła Rowerowa
Gdyńska Szkoła Rowerowa to seria bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców miasta, którzy dają się przekonać, że rower jest dobrą alternatywą do poruszania się po mieście na co dzień. 
Będzie okazja uaktualnić wiedzę o przepisach drogowych, poznać dobre praktyki i ciekawe rozwiązania typowych problemów. Sprawi to, że rower stanie się przyjaznym i bezpiecznym towarzyszem miejskich podróży nie tylko w celach rekreacyjnych.
Szczegóły: http://gdyniainfobox.pl/info-box/otwarcie-infoboxu/gdynska-szkola-rowerowa/.
 
Mecz Arka Gdynia – Sandencja Nowy Sącz
Arka Gdynia zagra po raz pierwszy w tym sezonie przed własną publicznością. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 9 sierpnia  o godz. 14.45 na Stadionie Miejskim w Gdyni, przy ul. Olimpijskiej 5.
Szczegóły: www.arka.gdynia.pl/news,12367-konferencja-przed-sandecja-patrzymy-na-siebie.html/.
 
Gdyńskie Hale Muzyczne
Występy muzyczne, mają charakter otwartych, bezpłatnych występów w konwencji urban music na placu przed Halą Targową (ul. Wójta Radtkego 36/40) lub na placu w Hali Łukowej (Plac Kreacji). W sobotę 9 sierpnia o godzinie 10.00 koncert TRIO De Javu, które wykonuje muzykę francuską.
Szczegóły:www.haletargowegdynia.pl/aktualnosci/wiecej/item/hale_muzyczne_hale_targowe_program_sierpniowych_koncertow_jazz_muzyka_francuska_soul.html/.

Spacer Gdyńskiego Szlaku Modernizmu – via Kupiec – Kossak
W sobotę 9 sierpnia odbędzie się specjalny spacer tematyczny Gdyńskiego Szlaku Modernizmu – Via „Kupiec – Kossak”, trasą wybranych realizacji znakomitego duetu architektów modernizmu gdyńskiego – Zbigniewa Kupca oraz Tadeusza Kossaka.
Spacer – tradycyjnie rozpocznie się spod Miejskiej Informacji, przy ul. 10 Lutego 24 o godz. 10:00. Trasa spaceru, ze względu na bogactwo realizacji architektonicznych duetu Kupiec – Kossak, przewidziana jest na 2,5-3h, w tym także z założeniem wejść do budynków, klatek schodowych kamienic.
Szczegóły: http://modernizmgdyni.pl/?p=2341/.

Wakacyjna Akademia Gdyńskich Liderów
Gdyńskie Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja NADAKTYWNI zapraszają w weekend 9 i 10 sierpnia do udziału w Wakacyjnej Akademii Gdyńskich Liderów.
Zajęcia odbędą się w Gdyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. 3 Maja 27/31 w godz. 8.00-16.00.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_96305.html/.
 

NIEDZIELA

 
Rodzinny spacer po lasach Demptowa
W niedzielę sierpnia, o godz. 11.00 fundacja Mamy z morza zaprasza na rodzinny spacer w ramach projektu „Rodzinne spacerowanie = wspólne pomaganie”. Uczestnicy przejdą m.in. charakterystyczną kładka nad Estakadą Kwiatkowskiego. Dodatkową atrakcją będzie piknik rodzinny z zabawami dla dzieci młodszych i starszych. Udział jest bezpłatny.
Początek i koniec spaceru na ul. Demptowskiej, przy wejściu do lasu. W okolicy jest przystanek autobusowy linii 114 „Demptowo”. Czas trwania, ok. dwie godziny. Całą trasę da się przejechać wózkiem.
Szczegóły: http://www.mamyzmorza.org/index.php/6-spacer-10-sierpnia/.

Letnie Koncerty Muzyki Promenadowej
Koncerty Muzyki Promenadowej na Kamiennej Górze odbywają się tradycyjnie jak co roku w każdą niedzielę wakacji o godzinie 16.00. Tematem koncertu organizowanego 10 sierpnia jest „Film, Musical i Broadway”.
Wstęp wolny.

Abordaż w klubie Atlantic
Klub Atlantic (ul. 3 Maja 28), zaprasza w niedzielę 10 sierpnia o godz. 20.00 na Scenę Kabaretową. Wystąpi grupa improwizacyjna Abordaż, z Szymonem Jachimkiem w składzie. 
Poza tym w szalonej załodze syrenim urokiem wabią Magdalena Walaszczyk i Małgorzata Różalska, pirackim temperamentem fascynują Mariusz Babicki, Paweł Kukla i Łukasz Ławniczak, a szum fal i bryzę przynosi klawiszami Hubert Świątek.
Szczegóły: http://atlanticgdynia.pl/scena-kabaretowa-abordaz/.
 
Vegan Lunch II 
Stowarzyszenie Gaffa i tuBaza zapraszają w niedzielę 10 sierpnia od godz. 13.00 do tuBazy w Starej Wozowni w Parku Kolibki (al. Zwycięstwa 291a) na Vegan Lunch II.
Vegan Lunch II to edycja piknikowa, będą grill i leżaki. Uczestnicy proszeni są o zabranie kocyków, talerzyków, frisbee, badmintona i inne gry plenerowe. Napoje (oczywiście bezalkoholowe) we własnym zakresie. Wstęp 15 zł.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza sprzedaż karnetów na mecze siatkarzy LOTOSU Trefla

W poniedziałek, 11 sierpnia do sprzedaży trafią karnety na mecze LOTOSU Trefla Gdańsk. Najtańsze ulgowe abonamenty kosztować będą zaledwie 25...

Zamknij