Święto europejskiej piłki ręcznej w Gdynia Arena

W najbliższy czwartek (dziś) szczypiorniści do lat 18 rozpoczną walkę o najwyższe trofeum Mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Gospodarzami zawodów są Gdynia i Gdańsk. Wydarzenie zainauguruje w czwartkowy wieczór mecz Polski z Niemcami, w hali Gdynia Arena. Początek o godzinie 19.30. Wstęp wolny.

W ciągu 10 najbliższych dni dowiemy się jak podopieczni Rafała Kuptela i Marcina Pilcha poradzą sobie z przeciwnikami. Na pierwszy ogień idą broniący tytułu mistrza Niemcy, w piątek Białorusini. Mecze Polski to spore wydarzenie zwłaszcza, że Polacy od początku spotkań tej rangi nie zdobyli żadnego medalu. Najczęściej triumfowali Duńczycy, Chorwaci i Niemcy.

Jednak zanim rozpocznie się walka o medale, w Gdynia Arena zostaną rozegrane mecze grup C i D. W pierwszej rywalizują ze sobą  reprezentacje Francji Chorwacji, Rumunii i Węgier, a w drugiej rywalami reprezentacji Polski są oprócz Niemców i Białorusinów, Czesi.
Jeżeli biało-czerwoni chcą pozostać do końca imprezy w Gdyni, muszą zająć w grupie co najmniej drugie miejsce, w innym przypadku 22 sierpnia pojadą do Gdańska gdzie  stoczą dalszą walkę o miejsca 9-16. Jak zapowiadają szkoleniowcy, młodzi następcy Szmala, Bieleckiego, tak łatwo się nie poddadzą i chcą walczyć o medal. A że polski szczypiorniak ma ostatnio dobrą passę i wspaniałych kibiców, to marzenie może się spełnić.

O ile na ewentualne sukcesy naszych młodych szczypiornistów przyjdzie nam kilka dni poczekać, to niewątpliwie już teraz można powiedzieć o docenieniu hali Gdynia Arena, gdzie zostanie rozegrana większość spotkań ME, w tym najważniejsze decydujące o podium. Mistrzostwa piłkarzy ręcznych, będą już siódmym wydarzeniem o takiej randze w pięcioletniej historii istnienia hali – mówi jej dyrektor Mariusz Machnikowski. Nie prowadziłem dokładnych badań, ale nie ma w Polsce obiektu, który gościłby tyle imprez w tak krótkim czasie. Mieliśmy już mistrzostwa koszykarek, piłkarek i piłkarzy ręcznych, siatkarzy z całego świata. W Gdynia Arena wyłoniono również mistrza kendo i armwrestlingu. Natomiast jak wielokrotnie podkreślano jesteśmy idealnym i bardzo komfortowym miejscem na organizowanie tego typu wydarzeń – dodaje.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Historyczna parada rejowa Daru Młodzieży

Takiego wejścia Daru Młodzieży do macierzystego portu jeszcze nie było. Ambasador Operacji Żagle Gdyni wpłynął w środę 13 sierpnia w...

Zamknij