Na długi weekend sierpniowy z PKP Intercity

Wzmocnione pociągi na najpopularniejszych trasach, dla planujących podróż z wyprzedzeniem bilety w dobrej cenie oraz wsparcie informatorów mobilnych – to oferta PKP Intercity na długi weekend sierpniowy.

W nadchodzący długi weekend, czyli pomiędzy 14 a 17 sierpnia, PKP Intercity poza ofertą standardowych połączeń, zaoferuje pasażerom przejazdy pociągami do miejscowości wakacyjnego wypoczynku, m.in. Trójmiasta, na Hel, do Ustki czy Łeby. Po raz pierwszy, przewoźnik przygotował również ofertę tam, gdzie nie ma możliwości dotarcia pociągiem. Tego lata „PKP Intercity Bus” kursuje na trasach Malbork – Krynica Morska – Malbork i Kraków – Ustrzyki Górne – Kraków.  Rozkłady jazdy autobusów są skoordynowane z przyjazdami/odjazdami pociągów do Malborka i Krakowa.

W okresie weekendowych wyjazdów przewoźnik na bieżąco śledzić będzie frekwencję w swoich pociągach, tak by w miarę możliwości technicznych, wzmacniać składy cieszące się największą popularnością.

Sami podróżni, którzy dopiero planują wyjazd, mogą śledzić prognozy frekwencji w pociągach PKP Intercity na stronie www.intercity.pl. W zakładce Pociągi-prognoza frekwencji znajduje się lista połączeń wraz z szacowanym zainteresowaniem. Dotąd największą popularnością cieszą się pociągi z Krakowa do Kołobrzegu – TLK Pobrzeże, TLK Ustronie czy TLK Bryza, z Gdyni do Zakopanego (TLK Monciak) czy z Warszawy na Hel pociągiem Jantar.

Bilet w dobrej cenie

Najbliższe dni to ostatnia chwila dla tych, którzy chcą skorzystać z przynajmniej 10% rabatu w ramach oferty „Wcześniej”. Jedyne co trzeba zrobić to kupić bilet najpóźniej na 7 dni przed podróżą. Promocję można łączyć z „Biletem Rodzinnym” przeznaczonym dla pasażerów podróżujących w grupie od 2 do 5 osób, z przynajmniej jednym dzieckiem do 16 roku życia. W jego ramach każda z osób otrzyma 32% zniżkę na przejazd pociągami TLK i EIC.

Podróżnym, którzy nie zdążą kupić tańszych biletów wcześniej lub w ramach „Weekendowej Biletomanii” PKP Intercity proponuje „Bilet Weekendowy” i „Bilet Podróżnika”. Oferty obowiązują od czwartku 14 sierpnia od godz. 19.00, aż do poniedziałku 18 sierpnia do godz. 6.00 i umożliwiają nieograniczoną liczbę przejazdów. W przypadku Biletu Weekendowego są to wszystkie pociągi kategorii EIC oraz TLK (154 zł w 2., a 247 zł w 1. klasie), natomiast Bilet Podróżnika obowiązuje tylko w pociągach TLK. Jego cena to w 2. klasie 74 zł, natomiast w 1. klasie 104 zł.

Dodatkowa informacja

Poza standardowymi punktami informacyjnymi, na największych stacjach będzie dyżurować blisko 100 informatorów mobilnych. Z ich pomocy skorzystają m.in. pasażerowie podróżujący z Krakowa, Warszawy, Poznania czy Wrocławia. Mobilne wsparcie pojawi się też w nadmorskich kurortach – Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Jastarni, na Helu i we Władysławowie.

Wszelkie informacje o rozkładzie jazdy oraz promocjach biletowych są dostępne w Internecie (www.intercity.pl iwww.rozklad-pkp.pl) oraz pod numerem infolinii 19 757.

 

Materiał źródłowy TUTAJ

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozpoczęła się budowa sceny na PGE ARENIE

Na PGE ARENIE rozpoczęła się budowa sceny na koncert Justina Timberlake’a – 19 sierpnia. W pierwszej kolejności na murawę trafiają...

Zamknij