Wesprzyj talent

Jakub Krasowski bo tak się on nazywa jest bardzo utalentowanym młodym człowiekiem. Jego pasja to sporty motorowe. Niestety w naszym kraju głównie liczy się tylko piłka nożna gdzie idą „grube” miliony a min. na sporty motorowe niewielkie pieniądze.

kuba_0014 września Jakub ma możliwość odbycia testów w Bydgoszczy na profesjonalnym torze z team’em AMO Racing. Koszt jednego dnia testów to 1000netto. Szukamy wsparcia, aby Jakub mógł się sprawdzić z najlepszymi!  Jeśli znalazła by się firma/osoba która by chciała w całści pokryć testy, to istnieje możliwość zapłaty FVAT bezpośrednio w AMO Racing.


Szukamy odpowiedzialnej osoby (managera) która jest w stanie zająć się rozwojem chłopaka!

Karting od którego zaczynali wszyscy kierowcy F1 czy też rajdów samochodowych nie jest praktycznie wspierany w naszym kraju. Aby młody człowiek tak jak Jakub chciał się rozwijać, to bez wsparcia sponsorów nie jest w stanie nic zrobić.

Chłopak zaczął przygodę z kartingiem dość późno, gdyż dopiero w wieku 11lat. Były to zazwyczaj treningi na komercyjnych torach co także jest bardzo drogie. Jednak Jakub jest już na tym etapie że jeśli myśli o dalszym rozwoju to konieczne jest aby przesiadł się na sprzęt wyczynowy.

I tutaj zaczynają się schody…  Chcemy pomóc chłopakowi aby w przyszłym roku mógł wystartować w Mistrzostwach Polski w klasie Junior Rok.
Aby mógł się zacząć już w tym roku przygotowywać do przyszłorocznego cyklu potrzebny jest zakup używanego Gokarta klasy Junior Rok 125cc. Jest to wydatek na poziomie 6000-8000PLN

Dlatego też zwracamy się do firm jak i osób prywatnych o wsparcia. Jeśli nie jest ktoś w stanie w pojedynkę pomóc w zakupie sprzętu dla Jakuba, to może będzie w stanie przekazać choć część potrzebnej kwoty.

Zakup samego gokarta to jednak dopiero początek długiej drogi finansowej…  Jako że w trójmieście i okolicach nie ma profesjonalnych torów na których Jakub mógłby ćwiczyć na tym sprzęcie, konieczne są wyjazdy do Torunia, Bydgoszczy, Koszalina, Gostynia, Poznania, Zielonego Góry (Stary Kisielin). Koszt wyjazdu na treningowy weekend to 1000PLN.

Jeśli uda nam się pomóc Jakubowi w uzbieraniu powyższych kwot to przyjdzie czas na szukanie sponsorów na przyszły sezon. Aby przejechać w klasie Junior Rok z najlepszymi kierowcami w kraju cały sezon, niezbędny jest min. budżet na poziomie 60000 za sezon!

Nie chcemy już powielać historii i opowiadać jaką drogę musiał przejść np. Robert Kubica aby doszedł na szczyt… każdy to zapewne wie.
Dlatego prosimy Państwa o rozważenie pomocy dla Kuby. To dobry, sympatyczny i wyjątkowo utalentowany chłopak. A dodatkowo jest „nasz”! z pomorza, z kaszub!

Na wsparcie z żukowskiego samorządu niestety nie możemy liczyć! A przecież była by to znakomita promocja dla regionu.

 

Zdjęcie archiwum Kuby

Zdjęcie archiwum Kuby

A teraz może kilka słów o Jakubie.

Urodził się 04.12.2001 w Gnieźnie. Od 2003 roku jest mieszkańcem Przyjaźni, gm.Żukowo.
Od września będzie uczniem 1 klasy publicznego gimnazjum w Przyjaźni. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. W klasach IV-VI czerwony pasek, średnia w VI klasie 5,3
Chłopak jest inteligentny oraz zrównoważony.

W zeszłym roku w I Mistrzostwach Gdańska w kartingu zajął III miejsce w grupie wiekowej do 16 lat. W tym roku w II edycji Mistrzostw Gdańska wygrał bezapelacyjnie.

Strona Internetowa Jakuba – www.jakubkrasowski.pl
FanPage – http://www.facebook.com/Jakub.Krasowski.Official.Site

Jakub w Mediach –   Kartuzy.Info  /  Kartuzy.Info  / MojeZukowo / Radio Kaszebe Mp3

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mistrz Mowy Polskiej – trwa głosowanie

Przypominamy, że trwa głosowanie na najlepiej mówiących Polaków w tegorocznej, XIV edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej. Wśród nominowanych do...

Zamknij