Rusza punkt informacyjno-konsultacyjny dla rodziców

W środę 17 września rusza punkt informacyjno-konsultacyjny dla rodziców dzieci uczących się w gdańskich szkołach. Punkt czynny będzie w każdą środę w godzinach od 16:00 do 18:00 w siedzibie Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 5, II piętro, pok. 212.

Punkt zostaje uruchomiony dzięki współpracy Stowarzyszenia Forum Aktywnych Rodziców i Wydziału Rozwoju Społecznego UMG. Rodzice będą mogli w nim uzyskać informacje na temat działalności rad rodziców, a także ich praw i obowiązków.

Od października 2010 na zaproszenie prezydenta Pawła Adamowicza w ramach Gdańskiego Forum Rad Szkół i Rad Rodziców cyklicznie spotykają się przedstawiciele tych społecznych organów placówek oświatowych. Najbardziejaktywni działacze tych gremiów w roku 2014 powołali Stowarzyszenie Forum Aktywnych Rodziców. Głównym celem Stowarzyszenia jest wspieranie i aktywizacja rodziców w szkołach i przedszkolach. Stowarzyszenie podejmuje działania w celu upowszechniania świadomości w zakresie praw i obowiązków rodziców we współpracy z placówkami oświatowymi. Ma również na celu promowanie pozytywnych przykładów działalności rad rodziców.
– Wszystkie realizowane cele są zgodne ze statutem Stowarzyszenia. Stowarzyszenie wspierane jest przez Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz Instytut Inicjatyw Pozarządowych – podkreśla Piotr Kowalczuk, dyrektor WRS.

Począwszy od 17 września, punkt informacyjno-konsultacyjny czynny będzie w każdą środę w godzinach od 16:00 do 18:00 w siedzibie Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku przy ulicy Kartuskiej 5, II piętro, pok. 212.

Dariusz Wołodźko

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
168 nowych nauczycieli mianowanych

Podczas uroczystości w Dworze Artusa, przygotowanej przez Wydział Rozwoju Społecznego, 168 nauczycieli otrzymało dziś akty mianowania i złożyło ślubowanie, powtarzając...

Zamknij