100 miejsc postojowych przy ul. Azaliowej

Miasto Gdańsk utwardzi teren vis a vis Pozytywnej Szkoły Podstawowej przy ul. Azaliowej, tak by zwiększyć komfort rodziców odwożących dzieci do szkoły autami. Prace rozpoczną się w weekend i potrwają około miesiąca. Na działce powstanie ok. 100 miejsc postojowych.

– Prace zostaną przeprowadzone dwuetapowo. Każdy z nich potrwa  po około dwa tygodnie. W tym czasie niezbędne będzie wyłączenie z ruchu części terenu, tak by robotnicy mogli utwardzić nawierzchnię – wyjaśnia Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przypominamy, że zgodnie z projektem na terenie szkoły znajduje się aktualnie 66 miejsc parkingowych. Są to zatoczki przy szkole, a także parking za powstającym obiektem pływalni. Z eksploatacji wyłączonych jest aktualnie 12 miejsc, co spowodowane jest istniejącym wciąż na terenie placówki zapleczem budowy.

Szkoła przy ul. Azaliowej to najnowocześniejsza placówka edukacyjna w Trójmieście. 1 września naukę rozpoczęło w niej 710 dzieci. Mimo, że rok szkolny się juz rozpoczął – zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycyjnym – nie zakończyły się prace budowlane wokół obiektu. Trwa bowiem budowa boiska zewnętrznego i budynku z pływalnią.

Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycyjnym zaplanowano następujące działania:

I przedmiot odbioru – budynek A i B wraz z uzbrojeniem i urządzeniem terenu oraz uzyskaniem zgody na użytkowanie – 08.08.2014 r.
II przedmiot odbioru – etap II i III według dokumentacji projektowej – budynek C wraz z infrastrukturą sportowo-zabawową wraz z uzbrojeniem i urządzeniem terenu oraz uzyskaniem zgody na użytkowanie –31.07.2015 r.

III przedmiot odbioru – pielęgnacja zieleni – 30.11.2015 r.

 

Magdalena Kuczyńska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapraszamy na weekend do Gdyni

W piątek w Gdyni można zobaczyć jak wygląda pociąg Pendolino. W sobotę, odbędą się spacery po centrum miasta. To propozycja dla...

Zamknij