Mistrz Mowy Polskiej – zaproszenie na Galę Finałową

W poniedziałek 29 września 2014r.,  w Gdyni odbędzie się Gala Finałowa czternastej edycji Programu Społecznego Mistrz Mowy Polskiej oraz czwartej edycji Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Uroczystość odbędzie się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza, przy ul. Bema 26, o godz. 18.30.

Przypomnijmy, w konkursie nominowanych jest sześcioro gdynian: Walery Tankiewicz – członek zarządu Portu Morskiego w Gdyni S.A, Ewa Kuczkowska – tłumaczka literatury francuskiej,Leszek Kopeć – dyrektor Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, Piotr Jacoń – dziennikarz TVN 24, Szymon Sędrowski – aktor Teatru Miejskiego w Gdyni i Krzysztof Dąbrowski – kontratenor, wokalista, aktor i konferansjer. 
 
Troje laureatów, spośród 12 osób nominowanych, wskaże Jury Programu a tytuł Mistrza Mowy Polskiej Vox Populi przypadnie osobie, która uzyska największe poparcie w ogólnopolskim plebiscycie. Głosować można na stronie internetowej programu pod linkiemhttp://www.mistrzmowy.pl/glosowanie-mmp-2014 raz na dobę z jednego adresu IP.

W drugiej kategorii przeznaczonej dla placówek i inicjatyw, tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej przyznaje Akademia Mistrzów Mowy Polskiej, skupiająca laureatów poprzednich edycji Programu. O laury walczą te instytucje, które dbają o utrzymanie czystości języka polskiego w przestrzeni publicznej, bądź w sposób zamierzony oddziałują na  poczucie estetyki i świadomość językową odbiorców. Również w tej kategorii jedną z nagród – tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej Vox Populi przyznaje publiczność w głosowaniu ogólnopolskim –http://www.mistrzmowy.pl/glosowanie-kuznia-mmp-2014.

Głosować można do 27 września do godz. 24.00.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia i Sopot wspólnie zbudują węzeł Karwiny

Choć przystanek Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Gdynia Karwiny zlokalizowany zostanie na terenie naszego miasta, to na jego utworzeniu skorzystają także sopocianie....

Zamknij