Pierwszy multimedialny system konferencyjny firmy Bosch na bazie sieci IP

ST13a-06.13Nowy konferencyjny system DCN multimedia firmy Bosch integruje funkcje audio, wideo, podglądu dokumentacji i dostępu do Internetu. Pozwala dotychczasowym słuchaczom stać się aktywnymi uczestnikami wydarzeń, a zastosowane w nim innowacyjne technologie zapewniają najwyższą jakość rozprowadzania dźwięku.

System DCN multimedia jest innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym przekazywanie informacji za pomocą dźwięku i obrazu. Dzięki pulpitowi dyskusyjnemu z wbudowanym ekranem dotykowym każdy uczestnik spotkania może przez cały czas mieć dostęp do dokumentów związanych z tematem dyskusji (pliki tekstowe, audio i wideo), a także do Internetu.

– Twórcy nowego systemu konferencyjnego firmy Bosch chcieli, aby zapewniał on prosty dostęp do wszystkich informacji, ułatwiał komunikację, inspirował do dalszego rozbudowywania jego funkcjonalności oraz aby wyróżniał się wzornictwem, precyzją, ergonomią i jakością. DCN multimedia jest pierwszym w pełni cyfrowym systemem konferencyjnym – mówi Bożena Wicha z Bosch Security Systems.

DCN multimedia zapewnia najwyższą jakość dźwięku. Zintegrowana w dyskretnych mikrofonach technologia High Directive oraz wbudowane głośniki dwudrożne sprawiają, że brzmienie głosu jest bardzo naturalne. Zaawansowane ustawienia audio gwarantują dobre rozprowadzanie dźwięku w pomieszczeniu, a inteligentna funkcja eliminacji sprzężeń akustycznych zapobiega zniekształcaniom i zakłóceniom także przy dużej głośności. ST13b-06.13

System umożliwia uczestnikom aktywny udział w konferencji. Bosch Security Systems opracowuje także oprogramowanie DCN Webcasting, które pozwala na śledzenie przebiegu spotkania z dowolnego miejsca na świecie. Konferencje dostępne są za pośrednictwem standardowej przeglądarki internetowej zainstalowanej na komputerze, tablecie lub smartfonie. Ich wirtualni uczestnicy mogą odbierać dodatkowe informacje, takie jak program konferencji, nazwiska prelegentów, wyniki głosowania lub prezentowane dokumenty, a nawet brać w nich w czasie rzeczywistym aktywny udział za pomocą funkcji zapytań, e-maila lub głosowań. Dzięki wtyczkom społecznościowym uczestnicy spotkania mają możliwość dzielenia się interesującymi fragmentami konferencji ze swoimi znajomymi. Oprogramowanie zapisuje na bieżąco dane, tak aby w przypadku przerwania połączenia z Internetem użytkownik mógł prześledzić, co działo się w czasie awarii. DCN Webcasting umożliwia organizatorom włączenie do grona uczestników określonych grup osób w dowolnym momencie trwania konferencji. Dodatkowo pomaga też obniżyć koszty, ponieważ archiwizacja streamingów eliminuje konieczność protokołowania przebiegu spotkania.

System konferencyjny DCN multimedia jest idealnym rozwiązaniem dla jednostek administracyjnych, ale sprawdza się też w zastosowaniach komercyjnych. Jego intuicyjny pulpit dyskusyjny zdobył już dwie prestiżowe nagrody. Międzynarodowe Forum Designu przyznało mu iF Design Award w kategorii „Audio/wideo” za wyjątkową harmonię formy i techniki oraz doskonałe połączenie kompaktowego wzornictwa i funkcjonalności. Natomiast Centrum Wzornictwa Nadrenii Północnej – Westfalii nagrodziło go red dot award w kategorii „Wzornictwo produktu 2013” za harmonię nowoczesności i prostej obsługi oraz za elegancką formę i najwyższej jakości akustykę.

ST13c-06.13DCN multimedia jest pierwszym systemem konferencyjnym opartym na sieciowej architekturze multimedialnej OMNEO. Bazuje na systemie operacyjnym Android™. Współpracuje ze standardowymi, routowalnymi, czyli łatwo komunikującymi się między sobą, sieciami Ethernet, więc gwarantuje elastyczność oraz niski koszt instalacji i serwisowania. System można rozszerzyć o dodatkowe urządzenia audio i zwiększyć jego funkcjonalność integrując z nim dodatkowe oprogramowanie lub aplikacje. Wszystkie dane audio oraz dane wykorzystywane do sterowania systemem są kodowane zgodnie z wymaganiami międzynarodowych norm. Chroni to system przed dostępem nieuprawnionych osób.

Wszystkie funkcje systemu DCN multimedia można odkryć za pomocą darmowej dostępnej w AppStore aplikacji firmy Bosch.