Scena letnia Teatru Wybrzeże

LATO W TEATRZE

Serdecznie zapraszamy do spędzenia lata z Teatrem Wybrzeże! W ciągu najbliższych dwóch miesięcy, od 1 lipca do 31 sierpnia będziemy grali aż na czterech scenach – na Dużej Scenie i Scenie Malarnia w Gdańsku, na Scenie Kameralnej w Sopocie oraz na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim.

W tym czasie odbędą się premiery trzech spektakli – 5 lipca premiera PODRÓŻY GULIWERA w reżyserii Michała Derlatki, 6 lipca premiera WIELKIEJ IMPROWIZACJI w reżyserii Jakuba Roszkowskiego, 25 sierpnia premiera SEANSU w reżyserii Adama Orzechowskiego.

Ponadto zaprezentujemy Państwu spektakl (g)DZIE-CI FACECI, WILLKOMMEN W ZOPPOTACH, SEKS DLA OPORNYCH, AMATORKI, BABĘ CHANEL, ŻYCIE JEST SNEM, CZAROWNICE Z SALEM, ZAGRAJ TO, CZYLI 17 TAŃCÓW O CZYMŚ, TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP, ARABELĘ, spektakl SKRZYNK@PANDORY, STALKERA, ZWYCZAJNE SZALEŃSTWA, INTYMNE LĘKI oraz FAZĘ DELTA.

Przypominamy, że wstęp na spektakle prezentowane na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim jest bezpłatny.

PIĄTY SEZON SCENY LETNIEJ

W sobotę, 6 lipca ponownie otwieramy Scenę Letnią Teatru Wybrzeże!

Piąty sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim inaugurujemy prapremierą spektaklu WIELKA IMPROWIZACJA w reżyserii Kuby Roszkowskiego. Podczas wakacyjnych miesięcy na Scenie Letniej zaprezentujemy również BABĘ CHANEL, TAJEMNICZĄ IRMĘ VEP, spektakl SKRZYNK@PANDORY, WILLKOMMEN W ZOPPOTACH, INTYMNE LĘKI oraz FAZĘ DELTA.

Scena Letnia Teatru Wybrzeże to wspólna inicjatywa gdańskiego teatru i Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. W zeszłym roku zaprezentowaliśmy na niej, od początku lipca do końca sierpnia, pięć tytułów, w tym jedną prapremierę. Nasze spektakle cieszyły się ogromną frekwencją – obejrzało je ponad pięć tysięcy widzów! Mamy nadzieję, że w tym roku zainteresowanie widzów będzie równie duże.

Scena Letnia Teatru Wybrzeże mieści się w Międzynarodowym Parku Kulturowym Faktoria przy ulicy Zastawnej w Pruszczu Gdańskim. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

REPERTUAR SCENY LETNIEJ

Prapremiera!
sobota, 6 lipca, godzina 21.00
Abelard Giza, Jakub Roszkowski, Wojciech Tremiszewski
WIELKA IMPROWIZACJA
Reżyseria: Jakub Roszkowski

sobota, 13 lipca, godzina 21.00
Nikołaj Kolada
BABA CHANEL
Reżyseria: Adam Orzechowski

sobota, 20 lipca, godzina 21.00
Charles Ludlam
TAJEMNICZA IRMA VEP
Reżyseria: Adam Orzechowski

sobota, 27 lipca, godzina 21.00
Billy Van Zandt i Jane Milmore
SKRZYNK@PANDORY
Reżyseria: Adam Orzechowski

sobota, 3 sierpnia, godzina 20.00
Adolf Nowaczyński
WILLKOMMEN W ZOPPOTACH
Reżyseria: Adam Orzechowski

sobota, 10 sierpnia, godzina 20.00
Alan Ayckbourn
INTYMNE LĘKI
Reżyseria: Adam Orzechowski

sobota, 17 sierpnia, godzina 20.00
Radosław Paczocha
FAZA DELTA

sobota, 24 sierpnia, godzina 20.00
Abelard Giza, Jakub Roszkowski, Wojciech Tremiszewski
WIELKA IMPROWIZACJA
Reżyseria: Jakub Roszkowski