Msza święta z piłkarzami i kapelanem Lechii Gdańsk

We wtorek 6 stycznia o godz. 18.00 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbędzie się msza święta, do udziału w której zaproszeni są szczególnie kibice Lechii Gdańsk. To wyjątkowe nabożeństwo odprawi kapelan Lechii – ks. Jędrzej Orłowski, a wezmą w nim udział  trenerzy i zawodnicy Biało-Zielonych.

 

Msza zostanie odbędzie się w Święto Trzech Króli, a odprawiać ją będzie ks. Jędrzej Orłowski, który kapelanem Lechii Gdańsk jest od 2006 r., a kibicem Biało-Zielonych – jak sam mówi – od dziecka.

Nie będzie to pierwsze  nabożeństwo w intencji Klubu. Ostatnie miało miejsce w lutym 2013 r., kiedy trenerem Biało-Zielonych był Bogusław Kaczmarek. Wówczas msza, w której również uczestniczyli kibice, odbyła się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w Gdańsku.

Tym razem okazją do wspólnej modlitwy jest również rozpoczynający się jubileuszowi rok dla Lechii Gdańsk, która w 2015 obchodzić będzie swoje 70-lecie. We wtorkowym nabożeństwie wezmą udział m.in. zawodnicy i trenerzy I zespołu Biało-Zielonych.

 

Klub zaprasza wszystkich kibiców do udziału w mszy.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Informacja ZTM: Uwaga, oszust!

W okresie świątecznym w sklepach w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku widziany był mężczyzna, podający się za pracownika Zarządu Transportu Miejskiego. Przedstawiał się jako...

Zamknij