Traffic Design zaprasza na premierę „Rurales”

Jak mieszkańcy wsi i małych miejscowości reagują na street artowców i ich twórczość? Tego dowiemy się podczas projekcji filmu „Rurales”, najnowszej produkcji stowarzyszenia Traffic Design. Premiera w piątek 8 maja o godzinie 20.00 w TuBAZIE Kolibki.

Trzech trójmiejskich street artowców wyrusza w długą trasę po Polsce w poszukiwaniu ciekawych miejsc do malowania. Trafiają na polskie wsie, do małych miasteczek, odkrywając zapomniane i nowe lokalizacje. Trafiając do takich miejsc, chcieliśmy sprawdzić jak sztuka nazywana miejską będzie funkcjonowała w środowiskach małomiasteczkowych i wiejskich, oraz jak na tego typu prace będą się zapatrywali okoliczni mieszkańcy czy właściciele nieruchomości – mówi Monika Domańska ze stowarzyszenia Traffic Design.

W filmie, którego tytuł jest połączeniem murali z francuskim słowem rural oznaczającym wieś, zobaczymy takich twórców jak: KrikSeikon i Jacyndol. W kolejnych etapach przygody, gościnnie pojawiają się również street artowcy: Gregor GonsiorS.C. SzymanMrufig i Proembrion.

Ze względu na duże zainteresowanie Traffic Design przewiduje drugi seans, który odbędzie się o godzinie 21.00. Przed projekcją na gości czeka niespodzianka w postaci zwiastunu 5. edycji Festiwalu Traffic Design, który rozpocznie się 8 czerwca.

Rurales – premiera w TuBAZIE
8 maja, piątek, godz. 20.00 i 21.00
al. Zwycięstwa 291
wstęp wolny

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Noc Muzeów i dzień otwarty w Muzeum Emigracji w Gdyni

Tegoroczna Noc muzeów przynosi otwarcie jednego z najnowocześniejszych muzeów w Polsce - Muzeum Emigracji w Gdyni. Zapraszamy na premierowe zwiedzanie...

Zamknij