Z wyobraźni 12-latki prosto na teatralną scenę

Teatr Gdynia Główna szykuje się do niezwykłej premiery. Spektakl „Z notatnika na scenę„, jest inspirowany opowiadaniem 12-letniej Basi Szafraniec, która została zwyciężczynią konkursu, polegającego na napisaniu baśni lub bajki. W nagrodę dzieło autorki zostało przeniesione na scenę mieszczącą się na Peronie -1, czyli w podziemiach Dworca PKP Gdynia Główna. 

Spektakl lalkowy inspirowany tekstem 12-latki to opowieść o pełnej ciekawości dziewczynce imieniem Juri, która przeżywa fascynująca przygodę. Tajemnicza, operowa szafa, a w niej zakurzone kostiumy i dawno nieużywane rekwizyty – przedmioty, które odeszły w zapomnienie, których przeznaczenia nikt już nie pamięta. Historia Juri można porównać do Alicji w Krainie Czarów – dziewczynka wchodząc do starej szafy, odkrywa nowy magiczny świat – mówi Karolina Gaffke z TGG.  Czy to  możliwe, że te „rupiecie” ożywają? Co kryje się za drzwiami szafy? Kogo na swojej drodze spotka Juri? Kim są Hopas i Ślimol,  wejścia do jakiej krainy strzeże Kurzeracz? – aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, należy wybrać się w ten weekend do Teatru Gdynia Głowna i razem z Juri przekroczyć próg pełnego niesamowitości świata.
Spektakl w reżyserii nagrodzonego Galionem Gdyńskim Piotra Srebrowskiego (Wielkie Ciasto) udowadnia, że nawet najzwyklejsze przedmioty można przemienić w pełnych życia i uroku bohaterów, którzy tworzą niezwykłe przedstawienie. Na scenie wystąpią m.in. Zofia NasherMarcin MarzecPaweł Klowan i Wojciech Stachura.
Co warte podkreślenia, fundusze na realizację projektu udało się zebrać poprzez „crowdfounding”. Dzięki platformie wspolnyprojekt.pl twórcy zdobyli cały budżet, czyli 3000 zł.

Juri – premiera

30 maja godz. 17.00

31 maja godz. 12.00

Teatr Gdynia Główna – Plac Konstytucji 1,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)
Bilety: 15 zł
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12, kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl
sprzedaż on-line: teatrgdyniaglowna.interticket.pl

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
PODARUJ DZIECKU SERCE – ZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie już od 12 lat organizuje Święto Rodzicielstwa Zastępczego oraz kampanię „Podaruj dziecku serce –...

Zamknij