Zapraszamy na weekend do Gdyni

W piątkową noc po raz trzeci w tym roku biegacze i nordic walkerzy wystartują w PKO Grand Prix Gdyni. W sobotę zaczyna się trwające 8 dni Święto Morza. Natomiast w niedzielę zapraszamy na rowerkowe zmagania najmłodszych tuż obok hali Gdynia Arena. 
Szczegóły tych i pozostałych wydarzeń poniżej. Polecamy i zapraszamy do Gdyni!
 
 

PIĄTEK

Nocny Bieg Świętojański
Przed nami jedna z najoryginalniejszych imprez sportowych w Polsce. Rozpoczynający o godzinie 23.59 „Nocny Bieg Świętojański” należy do niewielu w naszym kraju wydarzeń masowych, odbywających się o tej porze dnia. 
Startujemy w piątek 19 czerwca.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_103700.html 
 
Chóralna   noc z gwiazdami
Chór Akademii Morskiej wraz z Pomorskim Stowarzyszeniem Musica Sacra w piątek 19 czerwca w budynku Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej (al. Jana Pawła II 3) zapraszają na niezwykłą muzyczną podróż wśród gwiazd, planetoid i komet. W programie występ Chóru Akademii Morskiej w Gdyni oraz Chóru Sine Nomine, prezentacja wraz z prelekcją w Planetarium.
I grupa – g.20.30
II grupa – g. 21.30
III grupa – g. 22.30
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w Planetarium prosimy o potwierdzenie przybycia (e-mail: chor@am.gdynia.pl; tel. 603802599). Do wszystkich zainteresowanych zostanie wysłana informacja z potwierdzeniem godziny wejścia.
 
Wydarzenie specjalne w EXPERYMENCIE
W piątek 19 czerwca od 16.00 do 18.00 wejście do Centrum Nauki Experyment kosztuje tylko 10 zł – szaleństwo naukowe czyli Happy Hours w Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98). Chcesz poczuć dreszczyk emocji stąpając nad przepaścią lub wchodząc do symulatora trzęsienia ziemi? Chcesz zamienić się w konstruktora wodnej tamy lub stworzyć kilkumetrowy wir wodny? Chcesz sprawdzić jak widzą zwierzęta lub czy Twój węch Cię nie myli? Chcesz wykrzyczeć swoje emocje poprzez świetną, naukową zabawę? Skorzystaj z oferty HAPPY HOURS! 
Bilety dostępne tylko w kasie w dniu wydarzenia w godz. 16.00-17.30. Wystawa zamykana jest o godz. 18.00. Liczba miejsc ograniczona.
 
 
 
SOBOTA
 
Święto Morza w Gdyni
Gdynia znowu wraca do korzeni i już trzeci raz organizuje Święto Morza po kilkudziesięcioletniej przerwie. Zarówno w okresie międzywojennym, tak jak i dzisiaj, obchody nadal przyciągają tłumy, nie tylko mieszkańców, ale i turystów. 
Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia odbędzie się w sobotę 20 czerwca salwą 21 wystrzałów z ORP Błyskawica.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_102923.html
 
Cudawianki 2015
Również w tym roku tradycji musi stać się zadość i lato ponownie rozpocznie się w Gdyni. Impreza z cyklu Cudawianki, to wieczorne koncerty przyciągające tysiące ludzi na miejską plażę, ale również wydarzenia, odbywające się w ciągu dnia.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_103699.html
 
Wręczenie Nagrody im. Macieja Płużyńskiego
W sobotę 20 czerwca o godz. 12.00, w Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1) odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dziennikarzom i mediom służącym Polonii. 
W tym roku nagrody odbiorą:
– w kategorii dziennikarz medium polonijnego – Dorota Krzywicka-Kaindel z miesięcznika „Polonika”
– w kategorii dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne – Ewa Szkurłat-Adamska z Radia Kraków
– w kategorii dziennikarz zagraniczny publikujący na tematy Polski, Polonii i Polaków – Kasia Madera, brytyjska dziennikarka o polskich korzeniach, pracująca w BBC World
– w kategorii redakcja medium polonijnego – redakcja „Kuriera Galicyjskiego” reprezentowana przez redaktora naczelnego Mirosława Rowickiego.
Szczegóły: http://nagrodaplazynskiego.pl/

Jubileuszowy sezon na Scenie Letniej w Orłowie

Już po raz dwudziesty Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza zaprasza na spektakle z morzem w tle na Scenie Letniej w Orłowie. 
W weekend 20 i 21 czerwca o godz. 20.00 Konstanty Ildefons Gałczyński „Jeszcze bardziej Zielona Gęś” w reżyserii Jarosława Kiliana z muzyką Grzegorza Turnaua.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_103363.html

Żółto-niebieskie rabaty przy Stadionie . Posadź z nami!
W najbliższą sobotę przy Stadionie Miejskim od strony ul. Stryjskiej i Olimpijskiej powstanie piękna żółto-niebieska rabata!
W godzinach od 10.00 do 12.00 kibice Arki Gdynia, ale też inni gdynianie, będa mogli pod nadzorem specjalistów dokonać osobistego wkładu w upiększenie terenu wokół stadionu, a tym samym miasta.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano. 
Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia
 
Bazar  Natury w Gdyni
Znany już mieszkańcom Trójmiasta „Bazar Natury” gości także w Gdyni. Co sobotę, ekologiczne produkty od lokalnych rolników można kupić na Skwerze Arki Gdynia. Hasło przewodnie bazaru: „Poznaj prawdziwy smak jedzenia!”
„Bazar Natury” odbywa się w każdą sobotę przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni w godzinach od 9.00 do 16.00.
 
Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront
Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00 – 15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.
 
Plac małego architekta – Warsztaty dla dzieci
Warsztaty kreatywne dla dzieci (od 7 do 14 lat) odbędą się  w sobotę 20 czerwca w godz. 9.30 – 11.30 na Placu Kreacji we wnętrzu Hali Łukowej, za wejściem głównym (wejście z zegarem) zespół miejskich Hal Targowych w Gdyni, ul. Wójta Radtkego 36. Poprowadzi je Olga Obst, doświadczona animatorka i projektantka. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Rezerwacja: haletargowegdynia@gmail.com.
Podczas warsztatów dzieci poznają najważniejsze realizacje gdyńskiego modernizmu, a także sylwetki najważniejszych architektów z Gdyni, Polski i Europy. Na każdych zajęciach zaplanowano pracę z jednym z wybranych budynków z Gdyni, Polski lub świata. Ponadto dzieci przy wsparciu prowadzącej warsztat animatorki, zaprojektują fragment przyszłego miasta (Śródmieście Morskie, Międzytorze) oraz wezmą udział w kilku edukacyjnych grach rozwijających wyobraźnię przestrzenną, rozszerzające wiedzę dzieci na temat zagadnień z architektury i funkcjonowania miasta.

„Teatr z bliska” w gdyńskiej YMCA
Stowarzyszenie Gdyńska Strefa Kultury, Sztuki i Edukacji oraz ZMCh „Polska YMCA” Ognisko Centrum w Gdyni w ramach projektu „Teatr z bliska” zapraszają na spotkania warsztatowe poświęcone językowi komunikacji publicznej, które odbędzie się 20 czerwca o godz. 10.00 w gdyńskiej YMCA, przy ul. Żeromskiego 26. 
Temat: Konferencja prasowa i briefing jako formy kontaktów z mediami; zredagowanie zapowiedzi o ważnym wydarzeniu kulturalnym i próba jej prezentacji, np. na konferencji prasowej. 
 
Dzień otwarty Steny Line
Nadchodzi ten moment w roku, kiedy Stena Line rozkłada trap dla wszystkich i organizuje dzień otwarty. To wyjątkowa okazja, żeby zobaczyć prom Stena Spirit, na co dzień kursujący na linii Gdynia – Karlskrona, od wewnątrz. Ten jedyny dzień zdarzy się w sobotę 20 czerwca.
Wejście od godziny 10.00 do 17.00.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_103701.html
 
Posprzątaj Leśniczówkę
Rada Dzielnicy Witomino-Leśniczówka zaprasza mieszkańców na wspólną akcję pod hasłem „Posprzątaj z nami Leśniczówkę”, która odbędzie się w sobotę 20 czerwca w godz. od 10.00 do 13.00.
Punkty zbiórki i kontenery na odpady:
– przy wjeździe do lasu, koło boiska i siłowni przy ul. Wielkokackiej 16-18;
– przy wjeździe do lasu, róg ulic Granicznej i Dębowej.
Organizatorzy zapewniają worki i rękawice.
 
Arka Gdynia Summer Cup 2015
Dziesięć zespołów piłkarskich zmierzy się w tegorocznej XVI edycji międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Juniorów U14 „Arka Gdynia Summer Cup 2015″. Na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu zagrają drużyny z Tuchomi, Człuchowa, Mostów, Sztokholmu oraz naszego miasta.
Finał zaplanowano w niedzielę 21 czerwca na Narodowym Stadionie Rugby o godz. 16.40.
Szczegóły: http://eratuszgdynia.pl/news/3098

Arka Gdynia Mini Summer Cup 2015
Już w sobotę 20 czerwca w godzinach 8.00-14.00 na obiektach SI Arka Gdynia przy ul. Nauczycielskiej odbędzie się Arka Gdynia Mini Summer Cup 2015!
W zmaganiach na zielonej murawie wezmą udział dzieci urodzone w 2007 roku. Oprócz piłkarskich zmagań będzie to także okazja do rodzinnej zabawy, bowiem po turnieju najmłodszych swój udział potwierdziły m.in.: Młoda Włocławianka Włocławek, Bałtyk Gdynia, Joga Bonito, Pomorzanin Gdynia oraz AG Chylonia oraz Pogórze.
Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będzie mecz pomiędzy rodzicami, którzy również będą mogli sprawdzić się w sportowych zmaganiach. Turniej ten będzie oficjalnym zakończeniem sezonu dla Grupy Naborowej 2007. Przyznane zostaną nagrody i wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych podopiecznych trenerów Bławata oraz Zawidzkiego.
 
Wspólny Mianownik – warsztaty w InfoBoxie
W sobotę 20 czerwca w godz. 12.00-17.00 zapraszamy do sali projekcyjnej InfoBoxu, gdzie NotJustShop zorganizuje warsztaty „Wspólny Mianownik”, doskonałą zabawę dla dzieci i dorosłych niosącą pomoc dla dzieciaków. 
Warsztaty to czas kiedy każdy może stworzyć swoja koszulkę. Uczestnicy warsztatów rysują projekty, które są przenoszone na kieszonki. Następnie każdy może zamówić koszulkę z zaprojektowaną przez siebie kieszonką. Najważniejsze jednak po co to wszystko jest robione. Każdy produkt w NotJustShop oznacza pomoc dla dzieci.
Szczegóły: http://gdyniainfobox.pl/culture-box/wspolny-mianownik-warsztaty-w-infoboxie/
 
Wieczorny spacer po Kamiennej Górze
Rada Dzielnicy Kamienna Góra zaprasza na kolejny, wyjątkowy spacer z przewodnikiem. Tym razem będziemy podziwiać uroki Kamiennej Góry o zmierzchu. Spacer odbędzie się w sobotę, 20 czerwca. Początek o godzinie 20.00. Zbiórka przed restauracją „Barracuda”. 
Zakończenie ok. godz. 22.00 na szczycie Kamiennej Góry przy Krzyżu. Uczestnictwo w spacerze bezpłatne.
 
Puchar Bursztynowego Psa 2015
Związek Kynologiczny w Polsce oddział Gdynia zaprasza wszystkich pasjonatów aktywności z psem, właścicieli i miłośników czworonogów wraz z rodzinami i przyjaciółmi oraz kibiców konkurencji sportowych na zawody agility Pucharu Bursztynowego Psa 2015, które odbędą się w weekend 20-21 czerwca w Parku Kolibki przy al. Zwycięstwa 291.
Zawody agility w swej sportowej formule proponują widowiskowe konkurencje biegowe na psim torze przeszkód. Podziwiać będzie można szybkość i sprawność psów oraz ich przewodników na różnych etapach zaawansowania zawodniczego, jak i w różnorodnych ustawieniach toru przeszkód. Sprinterskie wyścigi w kategoriach od psów najmniejszych poprzez średnie, aż po psy duże to kalejdoskop możliwości sportowych czworonogów różnych ras, również popularnych kundelków.
Dynamiczność i widowiskowość zawodów agility daje widzom gwarancje przeżycia niezapomnianych chwil. Zapraszamy na Puchar Bursztynowego Psa 2015 pełne emocji i wzruszeń, jakie daje sport w partnerowaniu z psem!
Szczegóły: http://bursztynowypies.pl/
 
Caffe Anioł poleca
Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) poleca: 
– w sobotę 20 czerwca, o godz. 19.00 – Operetkowe wakacje – Andrzej W. Jagiełło oraz Barbara Stefaniuk-Nowicka. Wstęp 20 zł;
– w niedzielę 21 czerwca, o godz. 19.00 – Recital Piotra Płóciennika. Wstęp 10 zł. Rezerwacje na maila: rezerwacja@caffeaniol.pl bądź osobiście w kawiarni.

Klub Filmowy zaprasza
Klub Filmowy w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym GDYNIA (a. Zwycięstwa 96/98) zaprasza od piątku do niedzieli 19-21 czerwca na filmy:
– „Magical Girl”, weekend 20-21 czerwca, godz. 18:00. Reżyseria: Carlos Vermut
występują: Jose Antonio Sacristan, Barbara Lennie, Luis Bermejo. Szczegóły: dramat/thriller, Hiszpania/Francja, 2014, 127 min.
– „Taxi Teheran”, weekend 20-21 czerwca, godz. 20.30. Reżyseria: Jafar Panami. Występują: Jafar Panami. Szczegóły: dramat, Iran, 2015, 82 min.
– „Była sobie Ziemia”, weekend 20-21 czerwca, godz. 14.00.

Propozycje Centrum Kultury
Centrum Kultury zaprasza:
– w sobotę 20 czerwca o godz. 17.00 na spektakl „Idąc do… czyli historia Małego Księcia” (Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51) w reż. Tomasza Podsiadłego.
Bilety: 15 zł. Spektakl dla widzów od 8 lat.
Centrum Kultury w Gdyni, ul. Łowicka 51, kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon. – pt. 11.00 – 16.30, wt. 11.00 – 19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.
 
Teatr Gdynia Główna zaprasza
Teatr Gdynia Główna proponuje:
– w sobotę 20 czerwca godz. 19.00 Antyciało reżyseria: Marcin Grota obsada: Agata Mieniuk, Bartłomiej Sudak, Jeremiasz Gzyl.
– w niedzielę 21 czerwca godz. 12.00 STACJA BAJEK- Juri inspirowane opowiadaniem Barbary Szafraniec scenariusz i reżyseria: Piotr Srebrowski obsada: Zofia Nather, Paweł Klowan /Marcin Marzec/Wojciech Stachura.


NIEDZIELA
 
Tour de Kocham Rowerek
Dorośli mają swoje wyścigi rowerowe, a dzieci swoje. Ten najbliższy odbędzie się w niedzielę 21 czerwca w Gdyni. Tym samym miasto drugi raz z rzędu stanie się gospodarzem finału Tour Kocham Rowerek na parkingu przy Gdynia Arenie.
Tour de Kocham Rowerek jest całodzienną imprezą, w której na pierwszym miejscu jest dobra zabawa na świeżym powietrzu, wpajanie zasad fair play, a dopiero potem rywalizacja. To również promocja zdrowego stylu życia i wykorzystania roweru jako środka transportu i jednocześnie bezpiecznej jazdy na rowerze i tego jak ważne są kaski, kamizelki, odblaski i regularny przegląd rowerów.
Szczegóły: http://eratuszgdynia.pl/news/3099

Podróżowanie z dziećmi 
„Linie lotnicze” Ciuciubabka Cafe (al. Marsz. Piłsudskiego 30)  zapraszają w niedzielę 21 czerwca o godz. 11.00 na przedwakacyjne spotkanie z Michałem Guciem, wiceprezydentem Gdyni, podróżnikiem i fotografem z zamiłowania. Wstęp wolny.
Podczas spotkania, dowiemy się:
– jak przygotować się do wyjazdu,
– jak bezpiecznie podróżować,
– jakie kierunki wybierać.
Poznamy też anegdoty i ciekawostki z rodzinnych podróży Państwa Guć. Obejrzymy pamiątki przywiezione z wojaży oraz fotograficzne wspomnienia.
 
Otwarty Spacer Gdyńskiego Szlaku Modernizmu 
W niedzielę 21 czerwca, o godz. 14.00 – „Via architektura Wacława Tomaszewskiego” – specjalny spacer trasą realizacji Wacława Tomaszewskiego na obszarze Śródmieścia Gdyni. Start: Miejska Informacja, ul. 10 Lutego 24, godz. 14.00. 
Spacer poprowadzi certyfikowany przewodnik PTTK o Morski.
Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_103522.html
 
Wieczór z muzyką organową
Zapraszamy wszystkich na pierwszy w tym roku Wieczór z muzyką organową, który odbędzie się w kościele św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu w niedzielę 21 czerwca o godz. 19.00. W programie utwory francuskich i niemieckich kompozytorów, prezentujące bogactwo różnych stylów muzycznych usłyszymy w interpretacji trójki organistów: Viktorii Koszuby (Ukraina) oraz Michała Badory i Szymona Górzyńskiego (Polska). 
Wstęp wolny!
 
Młodzi na scenie
Placówka Muzyczna Forte zaprasza mieszkańców Gdyni na koncert instrumentalny w wykonaniu dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia nauki gry na keyboard’ach do swojej placówki. Popis jest podsumowaniem całorocznej pracy podopiecznych w bieżącym roku szkolnym.
Występ odbędzie się w niedzielę,  21 czerwca  w Restauracji KOTWICA (Yacht Klub Marynarki Wojennej Kotwica) przy Bulwarze Nadmorskim 40/1 o godz. 11.30. Wstęp wolny.
 
Koncert „Lata 20-te, lata 30-te” 
W niedzielę 21 czerwca 2015 r. o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia, na dobry początek lata odbędzie się koncert „Lata 20-te, lata 30-te”.  
Wydarzenie w szczególności kierowane jest do mieszkańców Gdyni, w tym gdyńskich seniorów. Niedzielna impreza jest początkiem cyklicznych działań koncertowych gdańskiego Teatru Otwartego, które odbywać się będą w Sali Koncertowej ZMPG S.A. (ul. Rotterdamska 9).
Bilety w cenie 25 i 30 zł ( I sektor ) do nabycia na miejscu na 2 godziny przed koncertem. Bilet grupowy 20 zł ( II sektor ) – bilet grupowy przeznaczony jest dla grupy zorganizowanej  liczącej co najmniej 10 osób. Rezerwacja tel.: 600 290 214.
 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
21 czerwca o godz. 18:00, w ramach II Koncertu Promenadowego odbędzie się Inauguracja Gdańskiego Lata Muzycznego

Tym razem na scenie letniej oraz w Sali Koncertowej PFB wystąpi Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, którą poprowadzi znakomity dyrygent,...

Zamknij