Światowe przeboje w Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Gdyni sięga po światowe hity, a kolejne sezony artystyczne zapowiadają się bardzo bogato. Prawdziwy przebój  szykuje na 90. urodziny miasta – światową premierę teatralną – musicalu Dzwonnik z Notre Dame.

Właściciel praw do musicalu, Nicolas Talar w podpisanej dziś, (19 czerwca) umowie, wyraża zgodę na realizację sztuki przez gdyński teatr. Jestem szczęśliwy, że możemy teraz skonkretyzować pracę i powierzyć Teatrowi Muzycznemu inscenizację – mówi Nicholas Talar. Moim zdaniem „Dzwonnik z Notre Dame” jest spektaklem, który porusza serca widzów. Stało się tak już za sprawą francuskiej wersji, w której wystąpił Garou w 1998 roku. Spektakl, w produkcji Teatru Muzycznego będzie dokładnie taki sam. To ogromny wysiłek dla całego zespołu, odtworzyć musical dokładnie jak oryginał– dodaje Nicolas Talar.

Premiera Dzwonnika z Notre Dame jest planowana na wrzesień 2016 roku. Najważniejsza rzecz w teatrze jest premiera i praca do premiery. Podchodzę do tego zadania  z drżeniem serca i lękiem, jaki zwykle towarzyszy przed urodzeniem dziecka. To będzie dziecko tego teatru, Gdyni i całej Polski. Dziecko jak zwykle piękne, ale to jest dopiero początek drogi i przed nami jeszcze dużo pracy. Jako jedyni w kraju, mamy szansę sprostać  wyzwaniom jakie przed nami stoją – podkreśla dyrektor Teatru Muzycznego Igor Michalski.
Można ogłosić niezwykle śmiały sezon. Udało się wypracować zespołowi pana dyrektora program, który znów sprawi, że Teatr Muzyczny stanie się jedną z najbardziej rozpoznawalnych scen w Polsce. Bardzo się cieszę, że jubileuszowy dla Gdyni 2016, będzie rokiem, w którym będziemy się mogli cieszyć tą wspaniałą premierą, ale również innymi bardzo ciekawymi i ambitnymi propozycjami,– mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Jedną z osób, która pomogła w przeniesieniu wielkiego widowiska na deski muzycznego był polski ambasador w Belgii Sławomir CzarlewskiTo bardzo ważne wydarzenie dla teatru. Dzwonnik z Notre Dame był grany w największych stolicach Europy Zachodniej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Japonii i Chinach. Po raz pierwszy zostanie wystawiony w Europie Środkowo-Wschodniej, a do tego w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jak się okazuje, to nie była pierwsza próba przeniesienia powieści Wiktora Hugo na polską ziemię, ale tym razem udana.
 
Sezon artystyczny 2015/2016
– Zły reżyseria Wojciech Kościelniak – premiera 4 września 2015
– Kumernis reżyseria Agata Duda-Gracz – premiera 30 października 2015
– Ghost reżyseria Tomasz Dutkiewicz – premiera 6 listopada 2015
– Piotruś Pan (w technologii 3D) – reżyseria Janusz Józefowicz – premiera 1 kwietnia 2016

Sezon 2016/2017
– otwarcie sezonu spektaklem Notre Dame De Paris (Dzwonnik z Noterdam) reżyseria Gilles Maheu

Sezon 2017/2018
– otwarcie sezonu spektaklem Wiedźmin w reżyserii Wojciecha Kościelniaka

Sezon 2018/2019 sezon jubileuszowy 60-lecia Teatru Muzycznego w Gdyni
– premiera spektaklu, który rozpoczynał działalność teatru „Krakowiacy i górale” w reżyserii Michała Zadary
W planach Teatr Muzyczny ma także realizację spektaklu „Hairspray” w reżyserii Bernarda Szycaoraz – co stało się już tradycją naszego Teatru – realizację corocznych  koncertów sylwestrowych.

Zapowiedź repertuaru Teatru Muzycznego – pobierz

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Drugie życie plastikowej butelki

Okazuje się, że żywot plastikowych butelek po napojach nie musi skończyć się na wysypisku. Dzięki odpowiedniej technologii zawarte w nich...

Zamknij