Niedźwiadek Tymoteusz Rym Cim Cim w Teatrze Gdynia Główna

W najbliższą sobotę, 27 czerwca kolejna premiera dla dzieci w Teatrze Gdynia Główna. Tym razem spektakl pt. “Tymoteusz Rym Cim Cim” o perypetiach  niesfornego niedźwiadka, inspirowany sztuką Jana Wilkowskiego, w reżyserii Luby Zarembińskiej.

 

Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Tymoteusz przygarnia bezdomnego psa, co prowadzi do wielu zabawnych perypetii. W przedstawieniu  ożywają poduszki, koce, poszewki i inne przedmioty codziennego użytku, kreując przy pomocy wyobraźni widza pełnokrwiste komediowe postacie z serii dziecięcych sztuk Wilkowskiego o Tymoteuszu: Misia i jego Tatę, Ptaki, Kwokę, Psiuńcia i Lisicę. WystąpiąTymon Bocian, Agata Mieniuk i Bartłomiej Sudak.

 

Scenografia, jak w innym spektaklach Teatru Stacja Szamocin to przedmioty, które na co dzień możemy spotkać w każdym domu. Na oczach publiczności z poduszek, koców, poszewek, wieszaka i krzeseł kreowane są animowane formy postaci oraz świat leśnego domku niedźwiedzi – mówi Karolina Gaffke z Teatru Gdynia Główna. – Po raz kolejny Luba Zarembińska udowadnia, że przy pomocy wyobraźni i odrobiny animacyjnego talentu można stworzyć kolorowe i pełne komediowej dynamiki przedstawienie, w którym wyobraźnia gra pierwszoplanową rolę.

 

 

Tekst sztuki przywołuje ciepłą rodzinną atmosferę, ukazując zabawne konflikty pokoleniowe pomiędzy synkiem a samotnie wychowującym go tatą. Przypomina o sile przyjaźni i lojalności naszych najbliższych, na których w obliczu niebezpieczeństwa zawsze można liczyć.

 

 

 

Premierowe spektakle 27 czerwca o godz. 17.00 oraz 28 czerwca o godz. 12.00.

Bilety w cenie 15 zł można kupić online: http://teatrgdyniaglowna.interticket.pl/ lub zarezerwować pod nr tel. 58 351 15 12, 600 306 634, 600 306 632.

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl


Sylwia Szumielewicz – Tobiasz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Raz na ludowo czyli Jarmark Kaszubski w InfoBoksie

W niedzielę, 28 czerwca przy ul. Świętojańskiej 30 w Gdynia InfoBox będzie rządzić kultura naszego regionu. Organizatorzy Jarmarku Kaszubskiego w...

Zamknij