Kraina Zabawy na nowo

Miasto Gdańsk, Gdańskie Przedsiębiorstwo  Energii Cieplnej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają do nowo zmodernizowanego, jednego z największych na Pomorzu placu zabaw. Kraina Zabawy dzięki przebudowie zyskała nie tylko drugie życie, ale także nowe urządzenia oraz siłownię plenerową. Okazją do poznania zmodernizowanego kompleksu będzie wydarzenie „Aktywuj się w Krainie Zabawy”, które odbędzie się w najbliższą niedzielę 2 sierpnia.

Mat. prasowe

Mat. prasowe

W programie imprezy, która rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 15 znajdzie się wiele atrakcji dla całych rodzin. Dla lubiących aktywny wypoczynek przygotowane będą gry zręcznościowe, zabawy z piłką oraz pokazy parkour. Maluchy z pewnością zachwycą się wielkimi bańkami mydlanymi, dmuchanymi zjeżdżalniami i zamkami do skakania. Starsi będą mogli skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, poćwiczyć zumbę i fitness. Mając na uwadze potrzeby dzieci niepełnosprawnych, przegotowany został duży zestaw integracyjny z rampami umożliwiający łatwy i bezpieczny wjazd wózkiem. Dostępne będą wszystkie urządzenia zabawowe Krainy Zabawy. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

Jeden z największych na Pomorzu

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Kraina Zabawy to jeden z największych placów zabaw na Pomorzu. Cieszy się olbrzymią popularnością wśród mieszkańców Gdańska. Korzystają z niego również mieszkańcy sąsiednich miast trójmiejskiej metropolii. Uniwersalna formuła parku zabaw gwarantuje, że wspaniałe atrakcje znajdują tu zarówno najmłodsze dzieci, które będą odwiedzać go pod opieką swoich rodziców, jak i te trochę starsze, odwiedzające plac zabaw w towarzystwie rówieśników. Dzięki kompleksowi drabinek, zjeżdżalni, huśtawek i małpich gajów, które znajdą się w Krainie Zabawy, dzieci będą mieć do dyspozycji miejsce umożliwiające im integrację i wspólną zabawę. Koszt generalnej modernizacji wyniósł ponad 160 tys. złotych.

Głównym pomysłodawcą i fundatorem budowy przed laty, a dziś modernizacji Krainy Zabawy jest Grupa GPEC . – Naturalnym było dla nas zaangażowanie w modernizację Krainy Zabawy, bo przed laty powołaliśmy ją do życia. Tysiące uśmiechniętych dzieci korzystających co weekend z przygotowanych atrakcji – to dla nas oczekiwany zwrot z inwestycji. W przypadku Grupy GPEC odpowiedzialność społeczna to pasja w byciu częścią lokalnych społeczności, utożsamianie się z nimi i ich potrzebami – wyjaśnia Marcin Lewandowski, Członek Zarządu Grupy GPEC.

Zarządzanie Krainą Zabawy zostało powierzone Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gdańsku, do którego zadań należy m.in. administrowanie bazą sportową i rekreacyjną w Gdańsku.

Jak dotrzeć do Krainy Zabawy?

zestaw_integracyjny

zestaw_integracyjny

Do Krainy Zabawy łatwo jest dotrzeć za pomocą miejskich autobusów. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest skorzystanie z linii nr 199, 139 lub 315, które zatrzymują się na przystanku autobusowym „Dąbrowszczaków”, znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie parku zabaw. Autobusy tych linii zatrzymują się także na przystankach „SKM Przymorze” i „Oliwa PKP”, więc stanowią dogodne rozwiązanie szczególnie dla tych wszystkich, którzy swoją podróż do Krainy Zabawy rozpoczną kolejką SKM. Do Krainy Zabawy wybrać się można także rowerem – ścieżek rowerowych w okolicy nie brakuje.

 

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sprzątamy plażę w Gdyni

Posprzątaliśmy już plaże miejskie w Warszawie i Poznaniu oraz te nadmorskie. Teraz nadszedł czas na Gdynię!  W najbliższą sobotę 1...

Zamknij