Najlepsze wakacje trwają w Gdańsku

Za nami półmetek wakacji. Część atrakcji w ramach akcji „LATO 2015” już się odbyła, ale wiele jeszcze czeka na najmłodszych i tych nieco starszych mieszkańców Gdańska. A dla wszystkich: konkurs multimedialny z nagrodą!

Miasto Gdańsk przygotowało szeroką ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Do wyboru są półkolonie i cały szereg zajęć tematycznych. Dużo atrakcji i ciekawych (bezpłatnych!) zajęć przygotowały Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. To m.in. zajęcia piłkarskie, siatkarskie, wioślarskie. Bezpłatne są także wszystkie warsztaty w ramach programu Grass’owanie w Gdańskiej Galerii Miejskiej i warsztaty edukacyjne dla dzieci „Lato w stoczni” – organizowane przez Europejskie Centrum Solidarności. Także placówki Gdańskiego Archipelagu i Centrum Hewelianum, w swoich bogatych ofertach mają część bezpłatnych zajęć, warsztatów i kursów.

Są jednak takie atrakcje, z których można korzystać codziennie. Można wybrać się na plażę (pogoda sprzyja!). Nie tylko po to, by się opalać, ale także czynnie spędzić czas. Także PGE ARENA Gdańsk oferuje mieszkańcom Trójmiasta i turystom wiele wakacyjnych atrakcji. W sobotnie przedpołudnia w godzinach 9.30-11.00 chętni mogą brać udział w nieodpłatnych treningach biegowych, natomiast od 11.00 do 12.00 w warsztatach rolkarskich. Kolejne atrakcje oferuje też zlokalizowana przy stadionie FUN ARENA czynna od rana do późnego wieczora.
A może rowerem do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego lub z dzieckiem do gdańskiego ZOO? Dla ochłody można natomiast popłynąć rejsem tramwajem wodnym.
Miasto Gdańsk zabezpiecza też animatorów sportu, którzy na 63 boiskach (tylko latem!) pracują w sumie prawie 13 tysięcy godzin. Lista boisk, ich adresy i telefony do animatorów pod poniższym linkiem: http://www.gdansk.pl/edukacja_nowy?kategoria=1200&artykul=14104.

Weź udział w konkursie!
Można też wziąć udział w konkursie multimedialnym „Gdańsk. NAJLEPSZE wakacje”, pokazując w kreatywny sposób aktywne spędzanie czasu w Gdańsku. Szczególnie premiowane będą bezkosztowe aktywności na świeżym powietrzu, dostępne dla każdego mieszkańca i turysty. Prace konkursowe trzeba zamieścić na Facebooku, Instagramie, Twitterze lub YouTubie oznaczając swój film/zdjęcie/tekst hashtagiem ‪#‎GdanskNajlepszeWakacje‬. Unikalny link do publikacji trzeba przesłać na adres ilovegdn@gmail.com do 20 sierpnia 2015 do godz. 15:00.
Regulamin konkursu: http://www.gdansk.pl/nasze-miasto,512,38574.html
Nagrodą w konkursie jest jednodniowy rejs z Mateuszem Kusznierewiczem.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia mówi #TakDlaRio

Czwórka wybitnych sportowców postanowiła zawalczyć o obecność niepełnosprawnych atletów w ogólnopolskiej telewizji, podczas Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w...

Zamknij