Już 8 sierpnia województwo pomorskie świętuje trzeci ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół!

Chcesz poznać więcej niesamowitych faktów na temat zapylaczy i dowiedzieć się więcej o ich ciężkiej pracy? 8 sierpnia świętuj razem z nami Wielki Dzień Pszczół w wybranych  placówkach przyrodniczych z Pomorza w ramach 5., jubileuszowej odsłony programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Organizatorem akcji są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A., a partnerem strategicznym – Fundacja Nasza Ziemia.

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.pl

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.pl

8 sierpnia 2015r. w ponad 50 placówkach przyrodniczych na terenie całej Polski już po raz trzeci odbędzie się Wielki Dzień Pszczół. Tego dnia będzie można dowiedzieć się więcej na temat pszczołowatych oraz tego, co na co dzień możemy robić, aby je chronić. W województwie pomorskim Wielki Dzień Pszczół świętują  placówki:

Słowiński Park Narodowy

Kaszubski Park Krajobrazowy

Wdzydzki Park Krajobrazowy

Gdański Uniwersytet Medyczny – Ogród Botaniczny „Ogród Roślin Leczniczych” (7.08)

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.pl

foto Krzysztof Kuczyk / Cukry, www.cukry.com.pl

Na zwiedzających czeka szereg atrakcji – edukacyjne gry, quizy, warsztaty czy spotkanie z pszczelarzem. Chętni, którzy chcą poznać fascynujący świat pszczołowatych, na hasło „Wielki Dzień Pszczół” wejdą bezpłatnie do większości placówek organizujących święto. Lista placówek zaangażowanych w Wielki Dzień Pszczół dostępna jest na stronie www.pomagamypszczolom.pl. Organizatorem obchodów święta są Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. Honorowy Patronat nad 5. edycją programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ośrodek Rozwoju Edukacji, kilkanaście kuratoriów oświaty oraz urzędów wojewódzkich i marszałkowskich.

Anna Pietrzkowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne działania społeczne na Dolnym Mieście

Projekt rewitalizacji Dolnego Miasta zakończył się w czerwcu, jednak nie zakończyły się działania Miasta w tej dzielnicy – rozpisano konkurs...

Zamknij