Basen na Azaliowej wciąż przyciąga tłumy

Już prawie 13 tys. osób skorzystało tego lata z nowego basenu znajdującego się w Gdańsku Kokoszkach przy Pozytywnej Szkole Podstawowej. W ramach tzw. „kontrolnego rozruchu technicznego” wstęp na pływalnie jest bezpłatny do połowy września.

Przypomnijmy: nowy obiekt mieści się przy ul. Azaliowej 18. Dysponuje nie tylko torami pływackimi, ale także ogólnodostępną sauną, jacuzzi czy biczami wodnymi. Basen działa przez siedem dni w tygodniu – od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 9.00 do 19.00, a wstęp dla korzystających odbywa się co godzinę. Aby wejść na pływalnię, wystarczy przybyć na miejsce ok. 15 minut przed czasem – nie obowiązują wcześniejsze zapisy, a dopuszczalny czas przebywania w obszarze szatni przed i po zakończeniu pływania to 15 minut.

W ramach jednego wejścia z basenu może  skorzystać 45 osób. Wejście odbywa się po zgłoszeniu do recepcji pływalni i pobraniu kluczyka do szafki (za każdy kluczyk pobierana jest kaucja zwrotna w wysokości 10 zł).

W lipcu z nowego basenu skorzystały 12 743 osoby. Dzięki dużemu zainteresowaniu pływalnią, w pierwszym miesiącu rozruchu technicznego udało się sprawdzić funkcjonalność wszystkich urządzeń i atrakcji przy ich maksymalnym wykorzystaniu.

Wszystkich zainteresowanych wizytą na basenie informujemy, że w dniu 15 sierpnia z uwagi na dzień świąteczny basen będzie nieczynny.

Natomiast w dniach 13 sierpnia (czwartek) i 17 sierpnia (poniedziałek) na Azaliowej gościć będzie 50-osobowa grupa pływacka prowadzona przez Otylię Jędrzejczak. W związku z tym pływalnia będzie udostępniona mieszkańcom od godziny 11.00.

 

Michał Piotrowski

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsze z 18,5 tysiąca wymienionych pojemników na odpady w mieście

Zaczyna się wymiana części pojemników na odpady komunalne w Gdańsku. Zbliża się bowiem zmiana firmy obsługującej jeden z sześciu sektorów,...

Zamknij