Strzeż się miejsc niestrzeżonych! – Mapa utonięć

Od początku roku w województwie pomorskim utonęło już 25 osób – wynika z raportów przekazywanych do Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W czasie wakacji, od 26 czerwca do dziś, życie w wodach naszego województwa straciło 17 osób. Niemal wszystkie utonięcia miały miejsce na kąpieliskach niestrzeżonych. 

Ze statystyk WCPR wynika, że w lipcu na Pomorzu utopiło się siedem osób. Równie tragicznie zapowiada się bieżący miesiąc. Od początku sierpnia z jezior, rzek i wód Zatoki Gdańskiej wyłowiono już sześć ciał, z czego trzy w miniony weekend. Co ciekawe ofiarami wody padają nie tylko ludzie młodzi. Zdecydowaną większość stanowią mężczyźni powyżej 40 roku życia. Z danych, którymi dysponuje WCPR wynika, że najmłodsza z ofiar miała 19 lat. Najstarszą osobą, która utonęła na Pomorzu był 76 letni mężczyzna.

UTONIĘCIA WOJEWÓDZTWO POMORSKIE 2015

UTONIĘCIA WOJEWÓDZTWO POMORSKIE 2015

Statystyki pokazują jak niebezpieczne bywają kąpiele na niestrzeżonych akwenach. W tak upalne dni, szukając ochłody, nie zapominajmy o swoim bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że kąpiel na dzikich plażach czy w rzece może być naszą ostatnią kąpielą. Nie przeceniajmy też swoich umiejętności pływackich.

W załączeniu przekazujemy wykaz zgłoszonych do WCPR miejsc, w których od początku bieżącego roku odnotowano utonięcia. Pamiętajmy o tych danych przy każdym wejściu do wody.

Roman Nowak

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Promocja książki Romana Stinzinga

Serdecznie zapraszamy na promocję najnowszej książki Romana Stinzinga „Czerwone Gitary wczoraj i dziś. Złoty jubileusz 1965-2015”   Gościem specjalnym Autora...

Zamknij