Gdynia w Światowych Dniach Młodzieży

Gdynia włącza się do organizacji Światowych Dni Młodzieży. Od 20 do 25 lipca 2016 r. około 3000 młodych pielgrzymów z zagranicy przybędzie do naszego Miasta, by uczestniczyć w „Dniach w Diecezjach”.

Organizacją przyjęcia pielgrzymów zajmują się wyznaczone parafie. Poszukiwane są rodziny, które chciałyby przyjąć gości w swoich domach. Wystarczy zagwarantować miejsce noclegowe, możliwość skorzystania z łazienki oraz wyżywienie (śniadanie i kolację). W ciągu dnia młodzi spędzają czas poza domem według planu zorganizowanego przez parafie. Więcej informacji można uzyskać w parafiach:

– Parafia NSPJ w Śródmieściu, ul. Armii Krajowej 46
kontakt: (58) 661 51 92,
– Parafia Św. Mikołaja w Chylonii, ul. Świętego Mikołaja 1
kontakt: (58) 663 44 14,
– Parafia Chrystusa Króla w Małym Kacku, ul. Ks. Bpa J. B. Szlagi 3
kontakt: (58) 622 23 52,
– Parafia Św. Jadwigi Królowej na Karwinach, ul. Korzenna 2
kontakt: (58) 669 00 05,
– Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka, ul. Portowa 2
kontakt: (58) 660 56 80,

Archidiecezja Gdańska zachęca do włączenia się w przygotowanie Dni w Diecezjach. Poszukiwani są m.in.: tłumacze, opieka medyczna, pomoc przy organizacji, porządku, dekoracji oraz pomoc informatyczna i medialna przy przygotowaniu materiałów dla pielgrzymów. Szczegóły nahttp://www.sdm.diecezja.gdansk.pl/. Osoby, chętne do włączenia się w przygotowania w Krakowie, powinny wypełnić formularz na stronie http://www.krakow2016.com/

Światowe Dni Młodzieży to – organizowane raz na kilka lat – międzynarodowe spotkania młodych z całego świata z Papieżem. Ich pomysłodawcą był św. Jan Paweł II. W lipcu 2013 roku Papież Franciszek ogłosił, że następne spotkanie młodych odbędzie się od 26 do 31 lipca 2016 roku w Krakowie. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie poprzedzą „Dni w Diecezjach”. W tym czasie młodzi pielgrzymi przyjadą do wybranego miasta na terenie naszego kraju, w tym do Gdyni. Będzie to czas na spotkania, integrację, poznanie kultury i topografii danego regionu. Nie zabraknie też wspólnych wycieczek turystycznych, zabaw oraz udziału w społecznych i kościelnych projektach. Młodzi przybędą do konkretnych parafii, a nocować będą u rodzin, które wyrażą chęć ich przyjęcia. Później młodzi z zagranicy i z naszego kraju wyjadą do Krakowa, gdzie spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Wiele gdyńskich parafii organizuje w terminie 26-31 lipca 2016 r. wyjazd na centralne wydarzenia w Krakowie. Każda parafia zadba o odpowiedni transport (autokary, busy, pociągi), wyżywienie, noclegi oraz pakiet pielgrzyma dla każdego uczestnika wyjazdu. Sugerowany przedział wiekowy, to 14-30 lat, jednakże jest to tylko propozycja, każde zgłoszenie będzie rozpatrywane indywidualnie. Koszty uzależnione są od wybranego pakietu pielgrzyma. Jednak rejestracja i płatności muszą być dokonane najpóźniej 30 czerwca 2016 roku. Aby pozyskać wszystkie potrzebne informacje, wystarczy znaleźć w swojej okolicy parafię, która organizuje taki wyjazd.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aktualny wicemistrz olimpijski na starcie PZU Gdynia Półmaraton

Abel Kirui z Kenii, srebrny medalista olimpijski z Londynu oraz podwójny mistrz świata (Berlin 2009, Daegu 2011) w maratonie wystartuje...

Zamknij