Gdańskie obchody 1050 rocznicy Chrztu Polski

Konferencja, debata, wystawy, koncerty poświęcone obchodom 1050 rocznicy Chrztu Polski odbywać się będą od czerwca do końca roku w Gdańsku.

 

1050 rocznica Chrztu Polski to wydarzenie ważne z powodów religijnych, historycznych, kulturowych i społecznych. W Gdańsku prace komitetu obchodów odbywają się pod przewodnictwem Gdańskiego Towarzystwa Naukowego. Komitet jest w trakcie ustalania ramowego programu i kalendarza wydarzeń zaplanowanych od czerwca do końca roku. Zaplanowano już na październik konferencję naukową, która podejmie temat Chrztu Polski w wielu kontekstach, a w której wezmą udział specjaliści z całej Polski.

Jest to okazja byśmy wspólnie, w szerokim gronie specjalistów ze świata nauki, religii i sztuki zastanowili się jaki wpływ na gdańszczan i Gdańsk miał Chrzest Polski. – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Obchody objęli swoim patronatem:

Dariusz Derlich Wojewoda Pomorski, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański, Ks. Bp Marcin Hintz Biskup Ewangelickiej Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, Paweł Adamowicz Prezydent Miasta Gdańska

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skieruj zoom na zdrój! – konkurs fotograficzny dla uczniów na Światowy Dzień Wody

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Wody - celebrowanym na całym świecie 22 marca - Saur Neptun Gdańsk zachęca uczniów...

Zamknij