Wakacyjny Staż 2016 – rozpoczęto nabór fundatorów staży

Miasto Gdańsk rozpoczyna realizację kolejnej edycji Projektu Wakacyjny Staż. Zanim jednak studenci i absolwenci uczelni wyższych będą mogli odbyć praktyki w wybranych firmach, konieczne jest zgłoszenie się fundatorów staży do udziału w Projekcie- nabór potrwa do 25 marca 2016 roku.

 

Akcja „Wakacyjny Staż” organizowana jest w Gdańsku po raz czternasty. Poprzez staże i praktyki Miasto wspólnie z przedsiębiorcami pomaga studentom i absolwentom wyższych uczelni w zdobyciu nowych umiejętności oraz ułatwia im wejście na rynek pracy. Na ubiegłoroczny apel prezydenta Pawła Adamowicza zareagowały 87 firmy, które zaoferowały 417 miejsc pracy. Zainteresowanie zdobyciem letniego zatrudnienia było ogromne. Rywalizowała o nie 1876 chętnych!

 

Tegoroczna akcja podzielona jest na kilka etapów:

  • w marcu trwa nabór fundatorów staży,
  • od połowy kwietnia na stronie projektu, tj. www.wakacyjnystaz.gdansk.gda.pl trwać będzie zgłaszanie aplikacji na wybrane stanowiska,
  • w maju i czerwcu firmy przeprowadzą rekrutację kandydatów.

 

 

Fundatorami staży mogą być firmy, organizacje pozarządowe i inne instytucje (w tym starostwa powiatowe i urzędy gminne), które zobowiązują się do przyjęcia stażysty na minimum jeden miesiąc w okresie lipiec – wrzesień 2016 r. oraz do wypłaty stażyście wynagrodzenia w kwocie minimum 1100 zł brutto za miesiąc stażu.

 

Fundatorzy proszeni są o przesłanie deklaracji uczestnictwa w akcji oraz logo firmy w wersji elektronicznej (w pliku wektorowym lub o rozdzielczości nie mniejszej niż 300 dpi) do dnia 25 marca 2016r. na adres: wakacyjny.staz@gdansk.gda.pl z dopiskiem „Wakacyjny Staż 2016 – deklaracja uczestnictwa”. Fundatorzy staży  będą samodzielnie wypełniać „Ofertę stażu” elektronicznie, na stronie Projektu. W tym celu, po otrzymaniu od fundatora deklaracji uczestnictwa w Projekcie,  zostanie przesłany link aktywacyjny, umożliwiający zalogowanie się na stronie Projektu i złożenie Oferty stażu w terminie najpóźniej do dnia 1 kwietnia 2016r.

 

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Konkurs na piosenkę o Gdańsku – już po raz drugi!

Fundacja Wspólnota Gdańska już po raz drugi zaprasza do udziału w konkursie na stworzenie piosenki dla dzieci o tematyce związanej...

Zamknij