Od jutra Wiosło i wiosełko w Miniaturze

Spektakle improwizowane zdobywają coraz większą popularność wśród widzów. W tym roku w Teatrze Miniatura odbędzie się już piąta edycja festiwalu Podaj Wiosło. Nowością będzie pierwszy przegląd działań tego typu dla dzieci – Wiosełko!


Piąta edycja Gdańskiego Festiwalu Impro PODAJ WIOSŁO potrwa od 8 do 10 kwietnia. W Miniaturze zobaczymy grupy impro z całej Polski, a widzów czeka spotkanie z teatrem improwizacji w najróżniejszych odsłonach. W tym roku poza programem dla dorosłych (8-10 kwietnia) organizatorzy (7 i 8 kwietnia) zapraszają na spektakle improwizowane dla dzieci.

Publiczność tego rodzaju teatru docenia spontaniczność aktorów, komizm stwarzanych na poczekaniu sytuacji, ale przede wszystkim możliwość uczestnictwa w spektaklu. Improwizacje w głównej mierze opierają się na widzu. Radość współtworzenia jest niczym nieskrępowana i żywiołowa. Skoro dorośli mogą się tak bawić, to czemu nie dzieci?

 

Czym jest bajka improwizowana? To spektakl, który nie ma napisanego wcześniej scenariusza. To, co wydarzy się na scenie, jest podyktowane przez małego widza. Zadaniem aktorów jest opowiedzenie historii w świecie wymyślonym przez dzieci. Nie ma dobrych lub złych odpowiedzi, wszystko może się zdarzyć. Każdy spektakl jest wyjątkowy i spontaniczny. Ta pełna humoru zabawa pobudza dziecięcą fantazję i rozwija kreatywność.

W dorosłej wersji festiwalu wystąpią: Abordaż i Peleton z Gdańska, Dwie siostry z Bydgoszczy, Antymateria, Dwaj panowie i Narwani z Kontekstu z Wrocławia, Żbik z Białegostoku, Siedem razy Jeden z Zielonej Góry, Ad Hoc z Krakowa i Przyjezdni z Warszawy.

Na pierwszym Wiosełku zobaczymy spektakle improwizowane: „Bajkotworek i bajek pełen worek” grupy Afront z Warszawy, „Improbaja” Peletonu z Gdańska, „ImproSzkraby” To Mało Powiedziane z Opola, „WymyBAJA” WyMyWamMy z Bydgoszczy. Zaprezentuje się też Teatr Miniatura, który pokaże „ImproLalę” – impro z użyciem lalek przygotowane przez aktorów Miniatury pod kierunkiem znakomitego improwizatora Wojciecha Tremiszewskiego, dyrektora artystycznego festiwalu PODAJ WIOSŁO. W piątek o godz. 15.00 odbędzie się też otwarty panel dyskusyjny poświęcony impro dla dzieci, w którym wezmą udział Adam Jagiełło-Rusiłowski, Wojciech Tremiszewski i Romuald Wicza-Pokojski.

 


Więcej informacji na stronie www.teatrminiatura.pl lub www.podajwioslo.pl

 

ORGANIZATORZY

Inkubator Kultury Kulmiasto

Miejski Teatr Miniatura

 

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Gdańsk

 

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nowe przedszkole na Jasieniu – zapraszamy na spotkanie informacyjne

Trwają prace przy budowie nowego przedszkola modułowego przy ul. Damroki w Gdańsku. Placówka ma przyjąć blisko 250 przedszkolaków już w...

Zamknij