Scena Letnia w Orłowie rozpoczyna sezon

Komedie, przedstawienia podszyte tradycjami kabaretowymi, recitale i koncerty – czyli rozrywka na najwyższym poziomie. I to w jakich okolicznościach przyrody! Jedyna w swoim rodzaju, uwielbiana przez widzów – zarówno mieszkańców, jak i turystów – Scena Letnia w Orłowie rozpoczyna sezon.

W Teatrze Miejskim w Gdyni trwają właśnie ostatnie przygotowania do otwarcia kolejnego już, dwudziestego pierwszego sezonu Sceny Letniej. 25 czerwca (sobota) o godz. 20.00 zainauguruje go premiera sztuki „Komedia omyłek”. Przedstawienia w nadmorskiej scenerii plaży w Orłowie będzie można podziwiać do 14 sierpnia.

Tegoroczny repertuar Sceny Letniej zapowiada się „śpiewająco”. Będzie bowiem dużo akcentów muzycznych, piosenek i grania na żywo. Zaplanowane na ten sezon przedstawienia z pewnością wywołają niejedną salwę śmiechu i będą okazją do rozrywki na najwyższym poziomie.

Premierowe przedstawienie – „Komedia omyłek” według Williama Szekspira – to ponadczasowy humor, seria zabawnych wydarzeń i świetna gra aktorska. Reżyser Tadeusz Bradeckizagwarantuje widzom śmiech, zabawę i, oczywiście, szczęśliwy finał.

W wakacyjnym repertuarze znajdą się także takie tytuły jak:

„Jeszcze Bardziej Zielona Gęś” według K.I. Gałczyńskiego:
Przedstawienie jest zderzeniem mistrza pióra – Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – z wirtuozem nastrojowej muzyki, Grzegorzem Turnauem. Brawurowe kreacje aktorskie, znane przeboje i magiczny świat uroczych scenek Teatrzyku Zielona Gęś cieszą i śmieszą niezmiennie po dziś dzień.

„Piosenka Jest Dobra na Wszystko”, scenariusz i reżyseria Rafał Kowal:
Oniryczne widowisko, ekscentryczni artyści i piosenki, które dobrze znamy i kochamy. To okazja do fantastycznej zabawy tropem najgłośniejszych przedstawień i utworów wykonywanych na Scenie Letniej na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat.

„Bóg Mordu”, według Yasminy Rezy:
Czarna komedia małżeńska pełna inteligentnych, ostrych i dowcipnych dialogów. Dwa małżeństwa, wojna charakterów i słowne potyczki na kanwie znakomitego tekstu, który jest pretekstem do brawurowej gry aktorów. Tekst Yasminy Rezy na język kina przełożył Roman Polański w filmie „Rzeź”.

„Sammy”, według Kena Hughesa:
Wielkie przeboje, mafijne długi, miłość i czas, którego nie można zatrzymać. Ciepła, wzruszająca i przewrotna opowieść o marzeniach, a w tle – wielkie hity muzyczne.

„Piaf Po Polsku”:
Koncert najpiękniejszych piosenek Edith Piaf, śpiewanych w polskich tłumaczeniach Andrzeja Ozgi, Marcina Sosnowskiego Wojciecha Młynarskiego. Wspaniałe, niezapomniane przeboje w brawurowej interpretacji Doroty Lulki, której towarzyszą Paweł Nowak (akordeon) i Maciej Sadowski (kontrabas).

„W Czasie Deszczu Dzieci Się Nudzą”:
Program złożony z tekstów, scenek i piosenek Kabaretu Starszych Panów, czyli klasa i elegancja i ponadczasowy dowcip. Występują: Dorota Lulka, Paweł Nowak i Maciej Sadowski.

 

Latem w Orłowie odbędą się także koncerty. W ramach cyklu Jazz na Plaży wstąpią trójmiejscy muzycy. Pierwszy koncert da saksofonista Darek Herbasz z zespołem (27.06). 4 lipca Przemek Dyakowski ze swoim projektem Take it Easy przedstawi nową płytę zespołu pt. „Swing”. 8 sierpnia z kolei zagra zespół Elec-Tri-City.

 

W każdą niedzielę o godzinie 12.00 (od 26 czerwca do 7 sierpnia) w kawiarni przy Scenie Letniej w Orłowie odbywać się będą „Rodzinne Czytanki Nad Morzem”. To teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom w postaci spotkań z literaturą dziecięcą i warsztatów teatralnych. Młodzi widzowie będą mogli również wziąć udział w Teatralnych Spacerach (zgłoszenia:edukacja@teatrgombrowicza.art.pl).

 

Sezon letni w Teatrze Miejskim oznacza także spektakle wystawiane na Darze Pomorza. W tym roku będzie to „Żółta Łódź Podwodna” na podstawie tekstu Pawła Hellego oraz „Idąc Rakiem” Güntera Grassa – obydwie sztuki w reżyserii Krzysztofa Babickiego.
Szczegółowy repertuar oraz informacje nt. biletów na stronie: www.teatrgombrowicza.art.pl

 

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Hallera (fragment) nie dla ciężarówek!

Koniec zerwanych trakcji. Samochody ciężarowe nie wjadą już na al. Hallera (odcinek od Opery Bałtyckiej do wiaduktu przy węźle Kliniczna)....

Zamknij