Wakacje Morskie Gdyni

9 lipca rozpoczyna się cykl bezpłatnych, miejskich spacerów tematycznych z przewodnikiem, których główną osią narracji, przebiegu tras oraz wybranych atrakcji, przygotowanych niespodzianek jest szlak – produkt flagowy miasta – Legenda Morska Gdyni.
Legenda Morska Gdyni to projekt, który ma przypominać historię, ale także prezentować współczesną ofertę w zakresie edukacji, rekreacji oraz turystyki morskiej. Gdynia to oprócz niepowtarzalnej historii, legendy polskich transatlantyków, słynnych kapitanów i ludzi morza, tradycji floty handlowej i rybackiej to także dziesiątki możliwości spędzania czasu na styku z morzem oraz czerpania niezliczonych morskich inspiracji.
Propozycja spacerów jest kierowana zarówno do turystów, jak i do mieszkańców Gdyni, w tym szczególnie rodzin z dziećmi. Spacery przekażą i utrwalą istotną, cenną wiedzę historyczną oraz zainspirują najmłodsze pokolenie do codziennych, kreatywnych aktywności związanych z morzem.
Terminy zaplanowanych spacerów Wakacje Morskie Gdyni:

• Terminy spacerów: 9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia
• start godzina 11.00, Gdynia InfoBox, ul. Świętojańska 30 (zbiórka przed wejściem głównym)
• Prowadzenie – spacery poprowadzą certyfikowani przewodnicy PTTK o. Morski Gdyni, wspierani przez pasjonatów i ekspertów.

Atrakcje spacerów :
Każdy spacer to inne, niepowtarzalne opowieści o różnych, wybranych wątkach Legendy Morskiej Gdyni (Legenda Polskich Transatlantyków, Legendarne Postacie, Legenda Budowy Portu i Miasta, Legendarne Statki i Okręty)
Wejścia do ważnych miejsc, atrakcji – na każdym spacerze odwiedzimy inne, specjalne miejsce zwiazane z Legendą Morska Gdyni.
Postacie z historii – na spacerach będą pojawiały się także wyjąkowe osobowości – postacie z historii morskiej Gdyni, które osobiście opowiedzą nam o wybranych ciekawostkach i ważnych wydarzeniach z życia miasta i Portu.
Trzy różne trasy – cykl spacerów będzie prowadził trzema różnymi trasami opracowanymi przez ekspertów oraz przewodników
Zagadki oraz niespodzianki dla dzieci – specjalne atrakcje przygotowaliśmy także dla najmłodszych uczestników spacerów.

 

 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pies na wakacjach w wielkim mieście

Wakacje psa w wielkim mieście mogą i powinny być udane! Pamiętajmy jednak, by stosować się do obowiązujących zasad. Od 1 maja...

Zamknij