Krótka instrukcja obsługi psa – spotkanie autorskie

Dzisiaj na Plaży Śródmieście, odbędzie się spotkanie autorskie połączone z głośnym czytaniem książek Krzysztofa Kaźmierczaka. Wydarzenie odbędzie się w ramach letniej akcji Biblioteki Gdynia – „Przystań: Książki”.
Podczas spotkania zostanie omówiona Krótka instrukcja obsługi psa. Zaskakująca intryga, filmowe tempo i zwroty akcji. Krótka instrukcja obsługi psa zaczyna się tam, gdzie kończą się PsyWładysława PasikowskiegoGry uliczne Krzysztofa Krauzego i Służby specjalne Patryka Vegi. Zagadkowym zabójstwem młodego dziennikarza nie interesują się policja i prokuratura. Próbują je wyjaśnić ksiądz – były tajny współpracownik Służby Bezpieczeństwa, detektyw – niegdyś milicyjny spec od zagadek kryminalnych oraz jego była żona, policjantka. Ich przeciwnikami są ludzie, dla których zbrodnia jest codziennością jak drugie śniadanie. Co liczy się w grze, w której ludzkie życie nie jest nic warte? Czy uda się wyjaśnić zagadkę śmierci dziennikarza? Historia jest oparta na motywach prawdziwych wydarzeń – zabójstwa Jarosława Ziętary.
Rafał Kaźmierczak, to dziennikarz śledczy. W okresie PRL uczestnik opozycji i redaktor niezależnej prasy młodzieżowej i artystycznej. Pracował w Gazecie PoznańskiejNowym Dniu,Motorze i Super Expressie, publikował m.in. w tygodnikach Wprost i Do Rzeczy. Autor książek reporterskich: Ściśle tajne, Tajne spec. znaczenia, Lew z Głównej i powieści kryminalnej Krótka instrukcja obsługi psa, a także współautor Oni tworzyli Solidarność i Sprawa ZiętaryZbrodnia i klęska państwa.

W 2013 r. otrzymał nagrodę honorową Świadek Historii Instytutu Pamięci Narodowej. W 2016 r. wspólnie z Piotrem Talagą zdobył Nagrodę Główną Watergate Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich za dziennikarstwo śledcze.
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15.00 tuż obok Restauracji Del Mar. Wstęp wolny.

Dorota Patzer

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiana na stanowisku Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Poniżej zamieszczamy oświadczenie Wojewody w związku ze zmianą jaka miała miejsce w ostatnich dniach na stanowisku Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków....

Zamknij