Jak spędzić weekend w Gdyni

Koncert królowej polskiego swingu z okazji 90. urodzin. Niezwykłe przedstawienie… na bocznicy kolejowej. Mistrzostwa Europy w Rugby 7 i zmagania w ramach Volvo Sailing Days. To tylko niektóre propozycje dla tych, którzy pragną spędzić kolejny niezwykły weekend w Gdyni.

PIĄTEK
Volvo Gdynia Sailing Days 2016

Pełne emocji 10 dni morskich zmagań, rywalizacja w pobliżu plaży, przegląd różnych klas, walka o prestiżowe trofea, udział znakomitych zawodników, imprezy towarzyszące – to w skrócie kolejna, 17. już edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days.

Żeglarskie święto potrwa do niedzieli 17 lipca.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_114148.html

„Kryminalny Piątek” w Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji w Gdyni (ul. Polska 1) zaprasza w piątek 15 lipca o godz. 19.30 na „Kryminalny Piątek” – grę muzealną dla młodzieży i dorosłych.

Uczestnicy odkryją najmroczniejsze tajemnice Muzeum Emigracji i odkryją zagadki portowych zakątków Gdyni – wszystko może się zdarzyć…
Dla osób 16+. Zapisy: warsztaty@muzeumemigracji.pl. Koszt: 10 zł.
Szczegóły: www.polska1.pl

Niezwykłe przedstawienie… na bocznicy kolejowej
Druga wojna światowa przyczyniła się do ucieczki milionów osób z ich stron rodzinnych. Teatr Gdynia Główna oraz niemiecki teatr Das Letzte Kleinod prezentują spektakl „Ucieczka – Flucht”.

Twórcy sztuki, podróżując przez Rosję, Polskę i Niemcy, odnaleźli tych, którzy jako dzieci przeżyli wysiedlenie. Z opowiedzianych przez nich historii powstała dokumentalna sztuka teatralna, która będzie pokazana w wagonach towarowych na dziesięciu dworcach kolejowych w Polsce i w Niemczech.

Polska premiera spektaklu odbędzie się w piątek 15 lipca o godz. 19.00 oraz 20.30 przy stacji w Orłowie (ul. Architektów 1a).
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_114192.html

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego

„Kamper”, „Tajemnice Manhattanu”, „Facet na miarę”, „Daleko na północ” – aż cztery premiery zaplanowało w tym tygodniu Kino Studyjne GCF.

Repertuar
Sale Warszawa i Goplana
Piątek, 15 lipca

Daleko na północ – 11.00
Szajbus i pingwiny – 12.45
BFG: Bardzo Fajny Gigant – 14.30
7 Krasnoludków i królewna Śnieżka – 14.50
Kamper – 16.40
Facet na miarę – 17.00
Iluzja 2 – 19.00, 21.10
Tajemnice Manhattanu – 18.40, 21.30

Sobota-niedziela, 16-17 lipca
BFG: Bardzo Fajny Gigant – 10.00, 14.30
Daleko na północ – 11.00
Przyjaźń czy kochanie – 12.20
Szajbus i pingwiny – 12.45
7 Krasnoludków i królewna Śnieżka -14.50
Kamper – 16.40
Facet na miarę – 17.00
Tajemnice Manhattanu – 18.40, 21.30
Iluzja 2 – 19.00, 21.10

Sala Morskie Oko
Piątek 15 lipca

Przyjaźń czy kochanie – 15.40
Pod opieką wiecznego słońca – 17.40
Kamper – 19.50
Subtelność – 21.50

Sobota-niedziela, 16-17 lipca
Facet na miarę – 11.30
Subtelność – 13.40
Przyjaźń czy kochanie – 15.40
Pod opieką wiecznego słońca – 17.40
Kamper – 19.50
Subtelność – 21.50

Bilety do kina kosztują 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy). Przez internet bilety można zarezerwować albo kupić. Szczegółowy repertuar Kina Studyjnego GCF dostępny jest na stronie:www.gcf.org.pl.

Klub Filmowy

Klub Filmowy (ul. Polska 1) zaprasza:
– piątek-niedziela 15-17 lipca o godz. 18.00 – „Subtelność”, reż. Christian Vincent,
– piątek-niedziela 15-17 lipca o godz. 20.15 – „Lolo”, reż. Julie Delpy,
Bilety na każdy z filmów: 10 zł.

SOBOTA

Ladies’ Jazz Festival
Jazz, smooth jazz, bossa nova, piosenka francuska i każdy rodzaj dobrej muzyki. Festiwal dam jazzu wpisał się już na dobre w kalendarz gdyńskich letnich wydarzeń.
W sobotę 16 lipca szykuje się wyjątkowe wydarzenie – koncert z okazji 90. urodzin Carmen Moreno. Ta legendarna królowa polskiego swingu wystąpi na scenie w towarzystwie swojej wnuczkiAnny Serafińskiej.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_114229.html

Wspólne piknikowanie z sąsiadami

Projekt Kultura w dzielnicy przenosi się do Redłowa. Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów i wydarzeń mieszkańcy spotkają się, aby się integrować, bawić i tworzyć. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać swoich sąsiadów i ich opowieści.

W sobotę 16 lipca swoje podwoje przed gośćmi otworzą: Redowo, Orłowo, Mały Kack i Wzgórze św. Maksymiliana. Punkt spotkania to tereny zielone przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98).

Zabawy i warsztaty potrwają od godz. 12.00 do 17.00.

Szczegóły: www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_114187.html


Mistrzostwa Europy Rugby 7

W weekend 16 i 17 lipca Gdynia będzie gospodarzem zawodów wchodzących w skład cyklu Rugby Europe Sevens Grand Prix Series, czyli Mistrzostw Europy w olimpijskiej, 7-osobowej odmianie rugby.
Turniej, który rozegrany zostanie na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu, to trzecie i zarazem finałowe zawody wchodzące w skład cyklu Rugby Europe Sevens Grand Prix Series.
Do Trójmiasta przyjedzie 12 najlepszych europejskich ekip, z Francją i Wielką Brytanią na czele.
Szczegóły: http://eurorugby2016.pl/

Bezpiecznie w Experymencie

Centrum Nauki Experyment zaprasza na pierwsze wydarzenie z cyklu „Bezpieczny Experyment”, które odbędzie się w dniach 16-17 lipca.

Wystawę gdyńskiego centrum odwiedzą specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa – policjanci. Spotkaniu z funkcjonariuszami prawa będą towarzyszyły specjalnie przygotowane gry planszowe i animowane zabawy.

Wakacje to czas rozluźnienia, wypraw w nieznane, ale żeby cieszyć się pełnią lata, trzeba koniecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Wydarzenie odbędzie się w godzinach 10.00-17.00, a z policjantami będzie można się spotkać i zadać im pytanie od 10.00 do 13.00.

Wstęp w ramach biletu na wystawę.

Szczegóły: www.experyment.gdynia.pl

 

Pilates na plaży

Centrum Joga i Pilates zaprasza 16 lipca o godz. 8.30 na bezpłatne zajęcia pilates na plaży miejskiej w Gdyni, przy Polance Redłowskiej (koniec bulwaru).

Prowadzenie: Beata Oganowska.

Szczegóły: www.jogapilates.pl

 

V Spotkanie Międzypokoleniowe Kibiców Arki Gdynia
W sobotę 16 lipca o godzinie 17.00 odbędzie się ogólnodostępne V Spotkanie Międzypokoleniowe Kibiców Arki Gdynia.
Podczas tradycyjnego spotkania kibiców na „Górce” odbędzie się także prezentacja pierwszego zespołu Arki przed sezonem 2016/2017. Będzie to doskonała okazja, by tuż przed rozpoczęciem nowego sezonu poznać nowych piłkarzy, zdobyć ich autograf, zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle „Górki”, a także, by powspominać czasy świetności Arki, spotkać swoich znajomych, kibiców, piłkarzy i działaczy z dawnych lat.

Wietrzenie Schronu
Sekcja Obrony Cywilnej Gdyńskiego Klubu Eksploracji Podziemnej wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną PKM Gdynia zapraszają w sobotę 16 lipca w godz. 12.00-16.00 na „Wietrzenie Schronu”.

Eksplorowany będzie schron przy ul. Morskiej 189. W planie imprezy: pokazy ratownicze w wykonaniu OSP PKM Gdynia i prelekcja Kasi Huzarskiej pt. „Skąd się wzięły kamienie na plaży w Gdyni”.
Ponadto w programie: zwiedzanie schronu wraz z Sekcją Obrony Cywilnej GKEP, poznanie specyfiki sekcji, możliwość wstąpienia w jej szeregi oraz wyjątkowa ekspozycja wagonu „Expresu kaszubskiego”.

Wstęp bezpłatny.

Wakacje z modernizmem – wakacje z architekturą
Tegoroczny program „Wakacji z modernizmem – wakacji z architekturą” – jest skierowany głównie do turystów odwiedzających Gdynię, choć także mieszkańcy, w tym młodzież szkolna i rodziny z dziećmi będą mieli możliwość zapoznania się m.in. ze słynnymi zasadami nowoczesnej architektury Le Corbusiera, najważniejszymi perłami gdyńskiej architektury, trasami Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, czy detalami architektonicznymi, które charakteryzowały funkcjonalizm międzywojenny.
Spacery odbywać się będą we wszystkie soboty w lipcu i sierpniu 2016 r. Najbliższy spacer odbędzie się w sobotę 16 lipca. Start o godz. 14.00 przy Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).

„Wakacje Morskie w Gdyni”

Trwa cykl bezpłatnych, miejskich spacerów tematycznych z przewodnikiem, których główną osią narracji, przebiegu tras oraz wybranych atrakcji i przygotowanych niespodzianek jest szlak Legendy Morskiej Gdyni.

Legenda Morska Gdyni to projekt, który ma przypominać historię, ale także prezentować współczesną ofertę w zakresie edukacji, rekreacji oraz turystyki morskiej. Gdynia to oprócz niepowtarzalnej historii, legendy polskich transatlantyków, słynnych kapitanów i ludzi morza, tradycji floty handlowej i rybackiej także dziesiątki możliwości spędzania czasu na styku z morzem oraz czerpania niezliczonych morskich inspiracji.

Propozycja spacerów jest kierowana zarówno do turystów, jak i do mieszkańców Gdyni, w tym szczególnie rodzin z dziećmi. Spacery przekażą i utrwalą istotną, cenną wiedzę historyczną oraz zainspirują najmłodsze pokolenie do codziennych, kreatywnych aktywności związanych z morzem.

Początek spaceru w sobotę 16 lipca o godz. 11.00. Zbiórka przy Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).

 

Spacer architektoniczny po gdyńskim porcie

Jedyna taka okazja do poznania portowej architektury Gdyni! Muzeum Emigracji zaprasza w przestrzeń portu na spacery tematyczne, które przybliżają jego aktualną zabudowę, jak i to, co z niej bezpowrotnie zniknęło.

W programie towarzyszącym są również filmy i spotkania otwierające dyskusję, jak migracje kształtują wygląd europejskich miast.

W sobotę 16 lipca, godz. 16.00 – Spacer architektoniczny po gdyńskim porcie, start: Urząd Morski w Gdyni, ul. Bernarda Chrzanowskiego 10.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_113999.html

Plac Małego Architekta

Gdyński Szlak Modernizmu, we współpracy z zespołem Miejskich Hal Targowych zaprasza na wakacyjne warsztaty dla dzieci Plac Małego Architekta – Plac Kreacji.

W trakcie zajęć dzieci poznają najważniejsze realizacje gdyńskiego modernizmu, a także sylwetki najważniejszych architektów z Gdyni, Polski i Europy. Na każdych zajęciach zaplanowano pracę z jednym z wybranych budynków z Gdyni, Polski lub świata. Ponadto dzieci przy wsparciu prowadzącej warsztat animatorki Olgi Obst, zaprojektują fragment przyszłego miasta (Śródmieście Morskie, Międzytorze) oraz wezmą udział w kilku edukacyjnych grach rozwijających wyobraźnię przestrzenną, rozszerzających wiedzę dzieci na temat zagadnień z architektury i funkcjonowania miasta.

Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę lipca i sierpnia w godz. 10.30 – 12.30 w Hali Łukowej. Wstęp bezpłatny.

Hale muzyczne
Sobotnie „Hale Muzyczne”  to otwarte, bezpłatne występy na żywo młodych, obiecujących muzyków i kompozytorów ze sceny trójmiejskiej i pomorskiej, w tym studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Gdańsku, tworzących interesujące, perspektywiczne projekty wpisujące się w popularny w Europie nurt tzw. urban music.
Koncerty przy Hali Targowej zapewnią bliski, intymny kontakt z artystami, a także atrakcyjną ekspozycję odnowionej, modernistycznej Hali Łukowej od strony ulicy Wójta Radtkego, jednej z najważniejszych pereł gdyńskiej Szlaku Modernizmu oraz europejskiego konstruktywizmu międzywojennego.
W sobotę 16 lipca o godz. 10.30
 przy Hali Łukowej, wystąpią Agata Kujawa i Ariel Suchowiecki.

Teatr Komedii Valldal proponuje

Teatr Komedii Valldal zaprasza na Małą Scenę na plaży w Orłowie (wejście nr 17) w sobotę 16 lipca  o godz. 10.00 i 12.00 na spektakl dla dzieci „Imbrobaja”.

Rezerwacja telefoniczna: 510 157 525 i 509 452 806. Bilety 25/30 zł do kupienia naInterticket.pl, w CultureBoxie i w kasie na plaży.

Szczegóły i repertuar na: www.teatrkomediivalldal.com

Festyn rodzinny
Rada Dzielnicy Chylonia, Fundacja Adaptacja M&K oraz Fundacja Adapa zapraszają mieszkańców Gdyni na festyn rodzinny połączony z koncertem charytatywnym.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 16 lipca na terenie chylońskiego Parku Kilońskiego. Początek o godzinie 15.00.
W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka funduszy na rzecz Fundacji Adaptacja
M&K, a cały dochód przeznaczony zostanie na pomoc najbardziej potrzebującym gdyńskim Seniorom.
Gwiazdą wieczoru będzie Andrzej Rosiewicz, którego występ rozpocznie się około godziny 18.00.
W trackie festynu zaprezentują się także gdyńskie organizacje pozarządowe, m.in. Fundacja Dogtor i Fundacja Pro Turris.

Spacer „Szlakiem historii” w Orłowie

Rada Dzielnicy Orłowo zaprasza 16 lipca o godz. 15.00 na 4. spacer ze Sławomirem Kitowskim z cyklu „Szlakiem historii”. Trasa obejmie m.in. osadę młyńską w Małym Kacku, kościół Matki Boskiej Bolesnej, park i pałac przy ul. Folwarcznej, pl. Górnośląski.
Zbiórka na terenie zielonym przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98), gdzie będzie trwał piknik w ramach „Kultury w dzielnicy”.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia
Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront
Na znanym i lubianym Bazarze Bo Ze Wsi można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty.

Odbywa się co sobotę  w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.


Finisaż projektu Migracje | Kreacje 2
To już to ostatnia szansa na zobaczenie w Muzeum Emigracji prac najbardziej rozpoznawalnych artystów wizualnych z Polski i zagranicy. W programie finisażu Migracji | Kreacji 2 jest kaukaska odsłona Kuchni Konfliktu – spotkanie z imigrantami z tamtego rejonu, lekcje kuchni czeczeńskiej, wielokulturowe warsztaty rodzinne, oprowadzanie kuratorskie i spacer architektoniczny po gdyńskim porcie.

Program:

– w  sobotę 16 lipca w godz. 12.00-14.00 warsztaty kulinarne w budynku Dworca Morskiego.

Podczas warsztatów z Kuchnią Konfliktu spróbować można manty – czeczeńskich pierogów gotowanych na parze. W trakcie przygotowania farszu i lepienia pierogów uczestnicy poznają osobiste historie osób z doświadczeniem migracyjnym oraz ciekawostki związane z kulturą Czeczeni.

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy (do 15 lipca) kontakt na adres:kreacje@muzeumemigracji.pl.

– w  sobotę 16 lipca w godz. 12.00-16.00 warsztaty rodzinne w budynku Dworca Morskiego.

Kreatywne warsztaty dla dzieci z rodzinami. Podczas twórczych działań poznamy wielobarwną kulturę ludową Kaukazu. Zajęcia poprowadzą doświadczeni animatorzy kultury.

– w  niedzielę 17 lipca w godz. 15.00-16.00  spacer kuratorski.

Na zakończenie wystawy „Migracje / Kreacje 2. Wejście do portu” odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po pracach artystów zaproszonych do udziału w projekcie. To ostatnia szansa na zobaczenie prac Pawła AlthameraYael BartanyHonoraty MartinWilhelma Sasnala iŁukasza Surowca w przestrzeni gdyńskiego portu.

Start: ul. Polska przy Rondzie Karlskrona

– w  niedzielę 17 lipca w godz. 16.00-18.00  Manta Party w budynku Dworca Morskiego.

Kuchnia Konfliktu zaprasza do Muzeum Emigracji na wyjątkową ucztę – Manta Party. Przy wspólnym stole poznamy nie tylko bogactwo kulinarne Czeczenii, ale także kulturę Kaukazu. Dla gości gotować będą migranci, którzy uciekli przed wojną i zamieszkali w Polsce.

Międzynarodowe Mistrzostwa we freestyle flyboardingu 

W weekend 16 i 17 lipca przy Plaży Gdynia Śródmieście odbędą się zawody hydroodrzutowe.

Spełnianie marzeń o lataniu staje się rzeczywistością. W ramach Gdynia Fly Cup zobaczymy w akcji zawodników z europejskiej czołówki. Salta w tył i w przód, delfiny czy śruby kręcone z zawrotną prędkością to zapowiedź szalenie imponującej imprezy.

Wstęp bezpłatny.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_114228.html
Junior European Judo Cup Gdynia 2016

Polski Związek Judo i Europejska Unia Judo mają zaszczyt zaprosić na turniej Junior European Judo Cup w Gdyni, który odbędzie się w weekend 16 – 17 lipca.

Na matach Gdynia Arena Kazimierza Górskiego 8 w akcji będzie można zobaczyć silne reprezentacje europejskie i światowe, a także liczną Reprezentację Polski.

Program:
– w  sobotę 16 lipca o godz. 10.00

Rozpoczęcie walk eliminacyjnych w kategoriach: kobiety -44 kg, -48 kg, -52 kg, -57 kg; mężczyźni: -55 kg, -60 kg, -66 kg, -73 kg.
– w  sobotę 16 lipca o godz. 16.00

Ceremonia otwarcia i blok walk finałowych

– w  niedzielę 17 lipca o godz. 10.00
10:00 Rozpoczęcie walk eliminacyjnych w kategoriach: kobiety -63 kg, -70 kg, -78 kg, +78 kg; mężczyźni: -81 kg, -90 kg, -100 kg, +100 kg.
– w  sobotę 16 lipca o godz. 16.00

Blok walk finałowych

Wstęp wolny!

Wydarzenia w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza:
– w sobotę 16 lipca w godz. 11.00-14.00 na weekendowe zajęcia dla dzieci wraz z rodzicem/opiekunem: „Dmuchawce: rodzinne warsztaty budowania latawców i pokaz”,

– w niedzielę 17 lipca o godz. 14.00 na oprowadzanie kuratorskie po nowej odsłonie wystawy „Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym”.

Na warsztaty wymagana rezerwacja w Ośrodku Edukacji Muzeum (ul. Zawiszy Czarnego 1), tel. 58 662 09 35 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

 

NIEDZIELA

Ogrodowa Niedziela w Marszewie
Leśny Ogród Botaniczny Marszewo (ul. Marszewska 5) zaprasza na Ogrodowe Niedziele. Do końca września w niedziele od 10.00 do 16.00 Ogród jest dostępny dla zwiedzających.

Wstęp (wraz z ogniskiem) bezpłatny.
W trakcie trwania Ogrodowej Niedzieli o godz. 11.00 i 13.00 odbywają się wykłady i warsztaty.

 

Kino plenerowe na plaży Śródmieście
Miasto Gdynia oraz Stowarzyszenie Kulturalne Hamulec Bezpieczeństwa zapraszają na letni cykl pokazów plenerowych na plaży w Śródmieściu (obok Contrast Cafe). Projekt „Miejskie Metropolie” powstał z okazji 90-lecia Gdyni.

Projekcja filmu „Chińska szkatułka” w reż. Wayne’a Wanga odbędzie się w niedzielę 17 lipca o godz. 21.30.

Wstęp wolny.
Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_113964.html

 

Koncert w Caffe Anioł

Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza w niedzielę 17 lipca o godz. 17.00 na koncert jazzowy (Mateusz Nawrot – ksylofon).

Wstęp wolny.

 

Wydarzenia w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni zaprasza:
– w sobotę 16 lipca w godz. 11.00-14.00 na weekendowe zajęcia dla dzieci wraz z rodzicem/opiekunem: „Dmuchawce: rodzinne warsztaty budowania latawców i pokaz”,

– w niedzielę 17 lipca o godz. 14.00 na oprowadzanie kuratorskie po nowej odsłonie wystawy „Narodziny Miasta. Gdyński modernizm w dwudziestoleciu międzywojennym”.
Na warsztaty wymagana rezerwacja w Ośrodku Edukacji Muzeum (ul. Zawiszy Czarnego 1), tel. 58 662 09 35 lub mailowo: edukacja@muzeumgdynia.pl.

Zobacz to, co najlepsze na Scenie Letniej na plaży w Orłowie

XXI Scena Letnia Teatru Miejskiego zaprasza na spektakle z morzem w tle:

– od piątku do niedzieli 15-17 lipca o godz. 20.00 „Piosenka jest dobra na wszystko” w reż. Rafała Kowala.
Kabaretowo-musicalowe i absurdalno-oniryczne widowisko w morsko-księżycowej scenerii.

– w niedzielę 17 lipca o godz. 12.00 „Cała Polska Czyta Dzieciom, czyli Rodzinne Czytanki nad Morzem”.
Teatralna odsłona ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” pod hasłem: „Smoki, jednorożce, wielkoludy i inne fantastyczne stwory…”.

Akcji towarzyszy plebiscyt na „Kultową Książkę Mojego Dzieciństwa”. Wśród uczestników zostaną rozlosowane zaproszenia na spektakle „Królowa Śniegu” oraz „Śnieżka i Krasnoludki” w reż.Krzysztofa Babickiego.

Wstęp wolny.

 

Muzyka Promenadowa 2016

Centrum Kultury i Miasto Gdynia zapraszają na Koncerty Muzyki Promenadowej. Koncerty odbywają się na Kamiennej Górze, w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 16.00.

17 sierpnia o godz. 16.00 w cyklu „W kręgu muzyki folk” wystąpi zespół Zagan Acoustic.

Wstęp wolny.

Koncerty letnie

Fundacja „Żyjmy w harmonii” zaprasza na 3. edycję Koncertów Letnich w lipcowe i sierpniowe niedziele o 18.45 w kościele pw. św. Wawrzyńca (ul. Źródło Marii 18). 
Terminy koncertów: 24.07, 7.08, 14.08 i 21.08.
Wstęp wolny.

 

Z wizytą u Żeromskiego 

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego.

Do 31 sierpnia muzeum można zwiedzać nieodpłatnie codziennie w godz. 11.00-16.00.

Karolina Szypelt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia po ulewie

Za nami wyjątkowo ciężka noc - zarówno dla mieszkańców ale przede wszystkim służb miejskich. To dzięki ich wytężonej, doskonałej pracy, udało się...

Zamknij