Policjanci i policjantki świętowali

Choć ustawowo Święto Policji przypada 24 lipca, gdyńscy policjanci obchodzili je już dzisiaj. W dawnym kinie Grom na terenie Akademii Marynarki Wojennej odbyły się dziś specjalne uroczystości. Niemal 180 policjantów i policjantek otrzymało przy tej okazji medale, odznaczenia lub mianowania na wyższe stopnie i stanowiska służbowe.

fot. Barbara Betlejewska

Święto policji – fot. Barbara Betlejewska

160 spośród niemal 650 policjantów i policjantek pracujących w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni otrzymało awanse w stopniach i stanowiskach służbowych. Oprócz tego 16 policjantom wręczono Medale za Długoletnią Służbę oraz Odznaki Zasłużonego Policjanta przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i komendantów. Jeden z policjantów za oddanie co najmniej 20 litrów krwi otrzymał także odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu” przyznaną przez Ministra Zdrowia.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek 17 funkcjonariuszom drogówki i prewencji przyznał także nagrody finansowe za wyróżniającą się pracę na rzecz życia społecznego. W jego imieniu nagrody wręczył Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Święto policji - fot. Barbara Betlejewska

Święto policji – fot. Barbara Betlejewska

Pamiątkowe medale za dobrą współpracę przyznał także komendant gdyńskiej policji Robert Leksycki. W tym roku otrzymało je 9 osób, a wśród nich m.in. komendant straży pożarnej, komendant wojewódzki policji w Gdańsku i wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.

Z okazji święta prezydent Bartoszewicz podziękował gdyńskiej policji za, jak to określił –prawdziwą, realną współpracę, która daje poczucie, że miasto może myśleć o realizacji dużych, odważnych przedsięwzięciach. Życzył także dużo radości i zadowolenia z wykonywania ciężkiej pracy policjanta i policjantki.

A skoro już o policjantkach mowa, na koniec oficjalnej części uroczystości wyświetlony został film, którego bohaterkami były gdyńskie policjantki i ich ciekawe, sportowe hobby. Piłka nożna, kitesurfing, boks, ekstremalne biegi z przeszkodami – okazuje się, że w gdyńskiej policji pracuje wiele kobiet z pasją, którą przekuwają na realne sportowe sukcesy.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszają alternatywne spacery po Oruni

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na Orunię! Już od 12 lipca do 27 września, w każdy wtorek o godz. 17.30...

Zamknij