Jest kompromis w sprawie parkingów nadmorskich

Przewodnicząca Rady Dzielnicy Brzeźno, Zarząd Dzielnicy oraz Zastępca Prezydenta Gdańska ds. komunalnych Piotr Grzelak porozumieli się w sprawie płatnych parkingów w strefie nadmorskiej. Rada z zadowoleniem przyjęła ostatnio wprowadzone zmiany na parkingach w tym obszarze, Miasto zobowiązało się do modyfikacji programu parkingowego w Brzeźnie zgodnie z postulatami Rady. Dziś – po spotkaniu – Przewodnicząca Rady oraz Zarząd Dzielnicy i Zastępca Prezydenta wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie.

Poniżej publikujemy fragmenty ze wspólnego oświadczenia dotyczącego płatnych parkingów.

Zarząd dzielnicy przychylnie zaopiniował skrócenie czasu w jakim obowiązuje płatne parkowanie do godzin 9.00 – 18.00 oraz obniżenia maksymalnych kwot opłaty za parkowanie.

Uwzględniona zostanie również w przyszłorocznym planie poboru opłat sugestia o zaprzestaniu płacenia za parkowanie na al. Hallera na prawym pasie jezdni prowadzącej w kierunku morza, na wysokości budynków mieszkalnych.

Obecna umowa z dzierżawcą zostanie rozwiązana z dniem 31.08.2016 r.

(MC)

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spacer za jeden uśmiech

W okresie wakacyjnym gdyńskie instytucje kultury oraz pasjonaci historii, architektury i morskich klimatów przygotowali cykle spacerów. Wśród nich znajdziemy spacery...

Zamknij