Przed uczniami sierpień z atrakcjami

Za nami połowa wakacji, jednak przed uczniami wypoczywającymi w mieście wciąż jeszcze mnóstwo atrakcji.  Gdańskie wakacje w mieście do końca sierpnia wypełniają wyjścia na plażę, gry i zabawy na świeżym powietrzu, wizyty w muzeach, galeriach lub zoo. Wszystko to w ramach oferty przygotowanej przez Miasto.
Nowością w tegorocznej edycji była taka organizacja półkolonii w szkołach, aby dzieci miały opiekę przez całe wakacje i to przynajmniej przez 8 h dziennie. Tak, by z oferty tej mogli skorzystać także pracujący rodzice. Półkolonie w szkole nie oznaczają, że dzieci spędzają czas w szkolnych ławkach. Zostały one tak przygotowane, aby dzieci nie tylko się nie nudziły, ale by jak najwięcej czas spędzały na świeżym powietrzu. Chociaż zapisy były prowadzone z wyprzedzeniem, rodzice, którzy szukają atrakcji dla swoich dzieci mogą skorzystać z wybranych półkolonii. Należy jednak pamiętać, że liczba wolnych miejsc zmienia się każdego dnia. Co ważne przy zapisach na półkolonie nie obowiązuje rejonizacja, warto, więc kontaktować się z różnymi szkołami, by znaleźć miejsce dla swojego dziecka?
Harcerze zapraszają na „Wakacje pełne przygód”
Warto zwrócić uwagę na ofertę przygotowaną przez Związek Harcerstwa Polskiego, który zaprasza chętne dzieci i młodzież na „Wakacje pełne przygód”. Półkolonie prowadzone są w Szkołach Podstawowych: nr 12 na ul. Człuchowskiej, SP nr 42 na ul. Czajkowskiego 1 oraz SP nr 86 na ul. Wielowiejskiej. W planie są zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe i podchody, a także wyjścia do Hegelianizm, zoo i muzeów. Aktualnie prowadzone są zapisy na turnusy od 8 sierpnia. Więcej informacji na stronie http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Wakacje-w-miescie-Nie-ma-nudy,a,56305.
Aktywne lato
Wybrane miejsca czekają w szkołach, w których zajęcia sportowo-rekreacyjne organizują nauczyciele Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej.  Ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił na wodzie, mogą skorzystać z zajęć na smoczych łodziach, które odbywają się na przystani AWFiS, ul. Siennicka 5, początek codziennie o godz. 17.30 lub z kajakarstwa przy Szkole Podstawowej nr 65, początek o godz. 9.00. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku do 10 sierpnia.
Wakacje w Gdańsku to także aktywny wypoczynek na plaży.  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dla dzieci i młodzieży przygotował w sierpniu dużo atrakcji, a udział w nich jest bezpłatny.  Dla amatorów sportów piłkarskich czekają boiska do sportów plażowych, których jest w Gdańsku dwadzieścia sześć.  W każdy poniedziałek do końca wakacji od godz. 10.00 na Stadionie Letnim w Brzeźnie rozgrywane są mecze plażowej piłki nożnej. W czwartki o tej samej godzinie mecze odbywają się na boisku plażowym na Stogach. Zgłaszać się mogą pięcioosobowe drużyny, których uczestnicy mają nie więcej niż 15 lat. Informacji udziela Janusz Laguna (tel. 600-403-710,lagunapolska@wp.pl). Mecz plażowej piłki siatkowej na plaży w Brzeźnie odbędzie się 19 sierpnia, mogą w nim wziąć udział dwuosobowe drużyny. Zapisy przyjmuje  Konrad Wysocki (tel.  785-950-983). Stadion Letni w Brzeźnie każdy czwartek wakacji o godz. 11.00 opanowuje szaleństwo Zumby. Na plaży w Jelitkowie (wejście nr 69) o godz. 18.30 każdej niedzieli wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił w zabawie z frisbee. Zapisy na zajęcia przyjmuje Piotr Przybyła (tel. 697-696-646,ultimatum.gdansk@gmail.com). Wszystkich tych, którzy chcieliby poznać tajniki skimboardingu MOSiR zaprasza na kąpielisko Stogi (wejście nr 26) w środy i piątki do końca wakacji w godz. 10.00-16.00. Zapisy prowadzi Łukasz Hinc (tel. 505-968-685, Hincus99@wp.pl). Młodzież i dzieci lubiące sport i aktywność na świeżym powietrzu mogą wziąć udział także w zajęciach na 70 boiskach przyszkolnych, na których w sierpniu nadal pracować będą animatorzy sportowi. W samym lipcu z tej formy wypoczynku skorzystało około 2000 osób. 
To jest rekordowe lato w Gdańsku

Przypomnijmy, budżet tegorocznego wypoczynku dla dzieci i młodzieży w mieście wyniósł 1,5 mln zł. W samych szkołach dla dzieci na półkoloniach przygotowano ponad 1500 miejsc na kilkudziesięciu turnusach podczas całych wakacji. Drugie tyle miejsc dla młodych gdańszczan przygotowały organizacje pozarządowe. W Gdańsku w wakacje nie ma nudy!

 

 

Oferta wakacyjna Europejskiego Centrum Solidarności (389.36 KB)
Oferta wakacyjna Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (384.15 KB)
Oferta wakacyjna Gdańskiej Galerii Miejskiej (375.01 KB)
Oferta wakacyjna Gdańskiego Archipelagu Kultury (465.57 KB)
Oferta wakacyjna Muzeum Historycznego Miasta Gdańska (384.16 KB)
Oferta wakacyjna Muzeum Narodowego w Gdańsku (382.87 KB)
Oferta wakacyjna STARTER (390.99 KB)

Oferta wakacyjna ZHP (368.35 KB)

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Maciej Bałaziński wiceprezesem Lechii Gdańsk

Uchwałą rady nadzorczej Lechii Gdańsk poszerzono skład zarządu naszego klubu. Od 31 lipca zasiada w nim Maciej Bałaziński w roli...

Zamknij