Co w sierpniu piszczy w marszewskiej trawie?

Jak obserwować i fotografować mieszkańców lasów, rozpoznawać głosy ptaków i je zapamiętywać, jaką rolę w środowisku odgrywają nietoperze i dlaczego należy je chronić? Tego wszystkiego można się było dowiedzieć podczas dotychczasowych „Ogrodowych Niedziel” zorganizowanych w Leśnym Ogrodzie Botanicznym w Marszewie. Jakie zatem atrakcje czekają na uczestników spotkań edukacyjnych prowadzonych w drugiej połowie wakacji?

W sierpniu ciekawostek ze świata przyrody nie zabraknie. Będą botaniczne pokazy i warsztaty, prelekcje i dyskusje o roli leśnika i na czym polega wycinka drzew w lasach. Zarówno dorosłych jak i dzieci z pewnością zainteresuje spacer po ogrodzie, podczas którego będzie można poznać różnego rodzaju zioła, zapoznać się z ich działaniem i dowiedzieć się, które z nich mają właściwości lecznicze.

„Ogrodowe Niedziele ”cieszą się sporą popularnością. Każdy może skorzystać z otwartego dla wszystkich ogrodu oraz z ogniska, które jest dużą atrakcją dni otwartych i przyciąga ludzi chcących miło spędzić czas. Dodatkowo zapraszamy wszystkich na warsztaty, które odbywają się w każdą niedzielę o godz. 11.00 i 13.00. Są one prowadzone przez leśników, przyrodników trójmiejskich, a w tym roku też przez animatorów i edukatorów z całej Polski. – tłumaczy Witold Ciechanowicz z Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie.

Warto wspomnieć, że ogród otwarty jest dla zwiedzających we wszystkie niedziele do końca września od godz. 10.00 do godz. 16.00. Wstęp (wraz z ogniskiem) jest bezpłatny. Zajęcia odbywają się w dwóch turach – o godz. 11.00 i 13.00. Wstęp na niektóre spotkania jest ograniczony i obowiązują zapisy na godzinę przed zajęciami.

Program spotkań:

7 sierpnia – Botanicznie. Pokazy i Warsztaty – Joanna Bloch – Orłowska,
14 sierpnia – I co ja robię tu?…czyli po co nam leśnik w lesie? Prelekcja i dyskusja o tym dlaczego wycinamy zdrowe drzewa – Arkadiusz Gutowski,
21 sierpnia – Pożytki z ziół – spacer po ogrodzie – Martyna Nieswój,
28 sierpnia – I co ja robię tu?…czyli po co nam leśnik w lesie? Prelekcja i dyskusja o tym dlaczego wycinamy zdrowe drzewa – Arkadiusz Gutowski.

Leśny Ogród Botaniczny Marszewo
ul. Marszewska 5

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pięć firm zainteresowanych przebudową ul. Trakt Św. Wojciecha

Pięć firm złożyło swoje oferty w ogłoszonym przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska przetargu na przebudowę ul. Trakt Św. Wojciecha w...

Zamknij