Wyrusz „Śladami obrońców Kępy Oksywskiej 1939”

Wypoczynek na świeżym powietrzu połączony z poznawaniem historii Gdyni czeka na uczestników imprezy „Śladami Obrońców Kępy Oksywskiej 1939”. Wezmą oni udział nie tylko w spacerze ale także zwiedzaniu podziemia, wysłuchają prelekcji multimedialnej oraz odpoczną podczas pikniku militarnego. Ponadto czeka na nich musztra, rzucanie granatami oraz obsługa dalmierza. Do dziś przyjmowane są zapisy!

Spacer pomiędzy dzielnicami Babie Doły i Oksywie odbędzie się w najbliższą sobotę 13 sierpnia. Impreza jest bezpłatna, nie ma limitu wiekowego ale jest ograniczona liczba miejsc mianowicie 90 na 90 lat miasta. – tłumaczy dr Jarosław Kłodziński, Radny Miasta Gdyni i dodaje Mamy jeszcze wolne miejsca. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się za pośrednictwem adresu mailowego:klodzinski.jaroslaw@wp.pl. Spacer przeznaczony jest tylko dla obywateli Rzeczpospolitej Polskiej z tego względu, że wchodzimy dwa razy na tereny wojskowe i jest to wymóg bezpieczeństwa narzucony przez wojsko.

Około 8 km trasa prowadzić będzie po terenie nadgranicznym, obejmującym m.in.: przejście po plaży, pokonywanie wzniesień i zwiedzanie podziemi. W programie znalazły się także prelekcje dotyczące historii Oksywia, II śniadanie dla kaprala, obóz rekruta z nagrodami.

Uczestnicy spaceru podzieleni zostaną na trzy plutony, w którym mieszczą się 3 drużyny po 11 osób. Każda z nich wybierze dowódcę i zastępcę oraz będzie wykonywać przygotowane zadania.

Spacer jest bezpłatny, każdy uczestnik idzie na własne ryzyko, a wiatr i deszcz nie stanowią przeszkody. Należy zabrać ze sobą latarkę, obuwie i strój adekwatny do zadania oraz dobry humor. Nieletni mogą wziąć udział w wydarzeniu tylko pod opieką rodziców, dziadków, wychowawców lub nauczycieli.

Spacer „Śladami Obrońców Kępy Oksywskiej 1939”
13 sierpnia 2016 (sobota), godzina 9.00

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
SpaceForest: Cel – Jowisz!

Firma z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni SpaceForest została zaproszona przez RUAG Space AB ze Szwecji do współpracy nad projektem...

Zamknij