Sportowe pożegnanie wakacji

Planowane atrakcje trudno zliczyć. Tory przeszkód, ścianki wspinaczkowe, symulator deski surfingowej, przejażdżki konne – w ostatnią sobotę wakacji nikt nie będzie narzekać na nudę. Gdyńskie Centrum Sportu przygotowało kilkanaście atrakcji, z których skorzystać będą mogli zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi.

Obok „stałych punktów programu”, czyli stanowisk z grami i zabawami dla dzieci, na miłośników aktywności fizycznej czekać będzie także bogaty program zajęć. Już o godzinie 10.00 rozpoczną się turnieje siatkówki i piłki nożnej plażowej (zapisy w godzinach 9.15-9.45 w namiocie przy boiskach), zatańczyć będzie można zumbę, a w kąciku malucha (prowadzonym w ramach projektu „Move up to be healthy and happy”, współfinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus+) organizowane będą animacje i konkursy dla najmłodszych. Festyn „Pożegnanie wakacji” to prawdziwa kumulacja plażowych atrakcji – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu. – Akcja „Aktywne Lato” na dobre przyjęła się wśród mieszkańców Gdyni i turystów. Zainteresowanie naszymi plażowymi propozycjami było ogromne, a sobotni festyn będzie idealnym podsumowaniem kolejnego udanego sezonu – dodaje.

Nie tylko zabawa 
Podobnie jak w ubiegłym roku, podczas festynu będzie można zrobić coś dobrego nie tylko dla siebie, ale również dla innych. Przeprowadzona zostanie zbiórka dla „Bohatera Borysa”, który codziennie zmaga się w walce ze swoim „Śmiertelnym Wrogiem”, jakim jest rzadka genetyczna choroba zwana leukodystrofią metachromatyczną (MLD). Nadzieją dla chłopca jest przeszczep szpiku/komórek macierzystych, który niestety nie leczy, ale może zatrzymać rozwój choroby.

Pożegnanie wakacji to również okazja na udział w bezpłatnym egzaminie na kartę rowerową. Stowarzyszenie In gremio wraz z Gdyńskim Centrum Sportu zapraszają na drugie wydarzenie z serii „Egzaminów na kartę rowerową dla uczniów gdyńskich szkół podstawowych”. Pierwsze spotkanie miało miejsce w czerwcu br., a sceneria była bardzo nietypowa – miasteczko rowerowe zostało zbudowane na parkingu podziemnym. Tym razem egzaminy będą przeprowadzane w pobliżu plaży – na parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego i alei Topolowej (w godzinach 10.00-16.00). Szczegółowe informacje dotyczące egzaminu można uzyskać pod adresem mailowym: rowery@ingremio.edu.pl.

Jednak rowerowe atrakcje na tym się nie zakończą. Finałem finału będzie VIII edycja Gdyńskiego Nocnego Przejazdu RowerowegoTo propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta – zapowiada Jakub Ubych ze Stowarzyszenia Ingremio. Podróż odbędzie się ulicami miasta, ścieżkami rowerowymi, gdzie w wielu miejscach jedynym źródłem światła będą światełka rowerów. Wyjazd planowany jest na godzinę 20.05. Tutak także uczestnicy dotrą na zakończenie przejazdu.

Aktywne Lato
Przez cały sezon letni na plaży Śródmieście odbywa się cykl zajęć sportowych pod szyldem Aktywne Lato. Każdego dnia wykwalifikowani instruktorzy organizują turnieje siatkówki, piłki nożnej i rugby w plażowym wydaniu. Dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę z animatorkami. Na plaży odbywają się również zajęcia taneczne. Dodatkowo można korzystać z darmowej wypożyczalni sprzętu sportowego.

Harmonogram zajęć na scenie – Pożegnanie wakacji:

  • godz. 11.15-12.00 – zumba
  • godz. 12.30-13.15 – nauka układu tanecznego wraz z trenerkami Cheerleaders Gdynia
  • godz. 13.30-14.15 – teatrzyk dla dzieci
  • godz. 14.45-15.30 – fitness
  • godz. 16.00-16.20 – ceremonia dekoracji uczestników turniejów
  • godz. 20.05 – Nocny Przejazd Rowerowy

 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi strażacy oblewają 5-lecie

Wszystko zaczęło się pięć lat temu, od zafascynowania grupy gimnazjalistów zawodami strażackimi. Dzisiaj, jedyna działająca na terenie Gdyni Młodzieżowa Drużyna...

Zamknij