Przyjdź na Bankiet jakiego nie było

Miasto Gdynia, Teatr Wzwyż i Teatr Gdynia Główna zapraszają na Bankiet – niecodzienny spektakl interaktywny. Podczas tego współtworzonego przez widzów przedstawienia wcielisz się w jedną z historycznych postaci. Odkryjesz historię międzywojennej Gdyni na nowo, a może nawet uda ci się rozwiązać mroczną tajemnicę? Przyjdź na Bankiet i wpłyń na losy miasta z morza i marzeń! Najbliższe przedstawienia – 23 i 30 września.

Bankiet to nie jest zwykły spektakl. To jedyne w swoim rodzaju, wysublimowane połączenie teatru, improwizacji, gry fabularnej i prawdziwego życia. W jego trakcie widzowie przenoszą się w czasie i wcielają w znane gdyńskie postaci. Odgrywając swoje role mogą zmieniać losy międzywojennej Gdyni. Oryginalności przedsięwzięciu dodaje fakt, że te kameralne spektakle odbywają się w starych gdyńskich kamienicach. Przeznaczone są dla widzów pełnoletnich.

Gdynia. Rok 1932. Wystawne przyjęcie na salonach. Wśród gości dostrzec można m.in. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Tadeusza Wendę, księdza Rybkę, pianistkę Marię Ludwikę Dońską i innych. Dym papierosowy miesza się z ostrym zapachem perfum i tajemnicy. Słychać przytłumione odgłosy rozmów i gramofonu. Mężczyźni we frakach odsuwają krzesła kobietom w krótkich, szykownych fryzurach. Mroczna zagadka czai na szezlongu, tuż pod zabytkowym zegarem…

Spektakl powstał z okazji przypadających w tym roku 90. urodzin miasta. Jest prezentem zarówno dla Gdyni, jak i jej mieszkańców. Dzięki udziałowi w Bankiecie widzowie odbędą tajemniczą podróż po historycznej Gdyni, poznają ciekawostki związane z miastem, a nietypowa forma przedstawienia sprawi, że zapadną one w pamięci na długo. Dodatkowo będzie to okazja do poznania nowych osób i integracji, a także otwarcia się na sztukę.

Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Piotr Srebrowski, reżyser nagrodzony Galionem Gdyńskim, aktor teatralny i filmowy, aktywnie działający m.in. w Teatrze Gdynia Główna i Centrum Kultury w Gdyni. Cykl spektakli realizowany jest w ramach projektu POCIĄG DO MIASTA finansowanego przez Miasto Gdynia i realizowanego przez Teatr Gdynia Główna.

Na spektaklu obowiązuje eleganckie ubranie, mile widziane dodatki w stylu lat ’30. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc.

Najbliższe spektakle: 23.09.2016 i 30.09.2016, godz. 20.00
Zapisy: teatrwzwyz@gmail.com
Miejsce spektaklu zostanie ujawnione po rejestracji.
Ilość miejsc ograniczona!

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Edukacja na wyższym poziomie

Tutaj nie ma szkolnych ławek i rozwiązywania zadań przy tablicy. Teatr Miejski imienia Gombrowicza, wyszedł propozycją do uczniów i rusza...

Zamknij