Nowy komisariat policji w Gdyni Zachód

Najprawdopodobniej w 2018 roku zostanie otwarta nowa siedziba Komisariatu Policji Gdynia Witomino. W Komendzie Wojewódzkiej Policji zapadła właśnie ostateczna decyzja o jego budowie. Rozpoczęcie robót nastąpi w przyszłym roku. Miasto Gdynia do inwestycji dołoży milion złotych oraz działkę.

Całkowity koszt powstania komisariatu to ok. 8 milionów złotych, ale dokładną sumę określą jeszcze powstające właśnie plany finansowe oraz przyszłoroczne przetargi. Inwestycja została wpisana i zatwierdzona do realizacji w ramach planu inwestycyjnego Komendy Głównej Policji na lata 2017-2018. Komisariat wybudowany zostanie zgodnie z nowoczesnymi standardami i wymogami. Warunki pracy policjantów oraz obsługi mieszkańców ulegną tym sposobem znaczącej, pozytywnej zmianie.

Zaangażowanie miasta w budowę komisariatu jest bardzo duże. Gdynia przeznaczy na ten cel milion złotych oraz działkę na ulicy Staniszewskiego w dzielnicy Chwarzno-Wiczlino. Powstanie nowego budynku oznaczać będzie przenosiny dotychczasowej siedziby Komisariatu Policji Gdynia Witomino z ulicy Chwarznieńskiej do nowej lokalizacji.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zapraszamy na doroczny dzień budowlanych – wielkie święto budownictwa

Na co dzień pracują na budowach i w biurach projektów. Za ich sprawą zmienia się otaczająca nas przestrzeń. Projektują i...

Zamknij