Ława przysięgłych zasiądzie w teatrze

Świat zdominowany przez mężczyzn a w nim ona. Kobieta kierująca się miłością, odwagą, podejmująca ryzyko i walkę, która za swoje przekonania staje przed sądem. Proces Batszeby rozpocznie się w piątek 2 grudnia, podczas premiery sztuki Teatru Gdynia Główna.

Sztuka „Batszeba” w reżyserii Idy Bocian, opiera się na noweli „Bat Seba” Torgny’ego Lindgrena. Opowiada ona historię żony biblijnego króla Dawida, która za swoje postępowanie staje przed sądem. Podczas procesu kobieta tłumaczy swoje okrucieństwo, usprawiedliwia swoje pożądanie oraz miłość do mężczyzny i do władzy. O winie Batszeby zadecyduje ława przysięgłych, w której zasiądą widzowie. Jaki będzie finał procesu, okaże się w piątek 2 grudnia.

Spektakl wyreżyserowała Ida Bocian – aktorka, reżyserka, scenarzystka. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza Wydziału Wiedzy o Teatrze i Mastere Specialisé Europeén en Management des Entreprises Culturelles w Dijon, we Francji. Aktorka Teatru Stajnia Pegaza i Teatru Gdynia Główna, a od 2013 roku prezeska Fundacji Klinika Kultury i dyrektorka Teatru Gdynia Główna.

W rolach głównych wystąpią:
Magdalena Płaneta – twórczyni „Teatru Planeta M”, reżyserka, aktorka, dramatopisarka, pedagog. Absolwentka PWSFTViT w Łodzi, współpracująca z różnymi ośrodkami teatralnymi w Polsce, m.in. z Teatrem Polskim w Poznaniu, z Teatrem Stacja Szamocin z Szamocina, z Teatrem Gdynia Główna oraz Teatrem Rondo w Słupsku. Ma na swoim koncie wiele ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Jest reżyserem oraz cenionym pedagogiem teatru. Pisze również autorskie utwory sceniczne.

Iwo Bochat –  aktor, freelancer. Studiował w PWSFTViT w Łodzi. Obecnie współpracuje z Teatrem Planeta M, Teatrem Rondo, Teatrem Gdynia Główna i Teatrem Stacja Szamocin. Trójmiejskiej publiczności znany jest z monodramu „Pan Kot’ w reżyserii Idy Bocian i koprodukcji teatru Das Letzte Kleinod i Teatru Gdynia Główna „Ucieczka-Flucht”.

Bilety na spektakl „Batszeba” w cenie 30/ 35 zł dostępne są na stronie internetowej: http://teatrgdyniaglowna.bilety.interticket.pl/

Premiera sztuki odbędzie się w piątek, 2 grudnia o godz. 19.00

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia liderem grupowego zakupu gazu. Są duże oszczędności

Gdynia, przedstawiciele Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, Forum Norda oraz wybrane jednostki samorządu pomorskiego 30 listopada 2016 roku podpisały umowy na...

Zamknij