Jak spędzić weekend w Gdyni

Nadchodzący weekend pełen jest atrakcji. Warto w ostatnie bezśnieżne dni przemierzyć gdyńskie lasy w rajdzie nordic walking lub pobiec w parkrunie na przekór zimnym podmuchom wiatru.  Startują też pierwsze mikołajkowe atrakcje, a repertuar gdyńskich kin i teatrów pęka w szwach.

PIĄTEK

Wernisaż Sitofestu w tuBAZIE

W piątek 2 grudnia odbędzie się Wernisaż Sitofestu w tuBAZIE. Przez listopad trójmiejscy artyści przygotowywali swoje prace w pracowni sitodruku w tuBAZIE, owocem tych działań jest Sitofestowa wystawa.
Na ścianach zobaczyć będzie można prace m.in.  Very KingSeikonaJacka Piątka czy Maćka Salamona. Wydarzeniem towarzyszącym są warsztaty Sito/Szycie, łączące drukowanie sitodrukowe na tkaninie z elementami krawiectwa.

Wernisaż sitofestu piątek 2 grudnia w godz. 20.00-23.00.
Warsztaty Sito/Szycie sobota 3 grudzień o 11:00 do niedzieli 4 grudnia o godz. 18.00.


SOBOTA

Świąteczne cudeńka w CultureBoxie – warsztaty ceramiczne

W sobotę 3 grudnia w godz. 11:00-14:00 CultureBox, ul. Świętojańska 30 zaprasza na warsztaty ceramiczne „Świąteczne cudeńka w CultureBoxie”.

Warsztaty poprowadzi pani Grażyna Błaszczyk.

Udział w warsztatach: 10 zł/osoba.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem: 58 523 99 08 lub culturebox@ckgdynia.pl.Memoriał Bendiga

Klub sportowy Bombardier zaprasza w sobotę 3 grudnia o godz. 17.00 na V Memoriał im. Brunona Bendiga w boksie olimpijskim.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek.

Wstęp na turniej, który odbędzie się w hali sportowej przy ul. Olimpijskiej, jest wolny.

Marsz Nordic Walking

Rady Dzielnic: Działki Leśne, Grabówek, Witomino Leśniczówka i Radiostacja zapraszają na aktywne marsze z kijkami na nowo otwartym pierwszym gdyńskim szlaku nordic walking.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 10.00 w dzielnicy Witomino Radiostacja – zbiórka przy siłowni plenerowej na tyłach przedszkola przy ul. Narcyzowej.

„Dzień Kreatywny” Miejskich Hal Targowych

Miejskie Hale Targowe zapraszają w sobotę 3 grudnia w godz. 10.00-15.00 na pierwszą edycję wydarzenia pt. „Dzień Kreatywny”, której największą atrakcją będzie możliwość bezpłatnego udziału w specjalnie przygotowanych na tę okazję warsztatach kreatywnych, w tym modowych, D.I.Y., oraz fotografii architektonicznej.

Głównym miejscem działań w ramach „Dnia Kreatywnego” będzie modernistyczna Hala Łukowa, choć część działań będzie prowadzona także w otwartej przestrzeni Śródmieścia (m.in. warsztat fotograficzny).

W ramach wydarzenia zostanie również rozstrzygnięty konkurs fotograficzny pt. „Zakupy z ludzką twarzą”.
Wystawa pokonkursowa w Hali Łukowej potrwa do połowy grudnia (w godzinach otwarcia Hali).

Formuła wydarzenia typu open source pozwala także na „dopinanie” do programu wydarzenia niezależnych propozycji, związanych z niekomercyjnymi działaniami kreatywnymi oraz uwzględniających w swojej koncepcji obiekt miejskich Hal Targowych.

Więcej informacji: projekty@arg.gdynia.pl
Miejsce: Hala Łukowa w zespole Miejskich Hal Targowych (ul. Wójta Radtkego 36-40).

Spotkanie z grami planszowymi

Rada Dzielnicy Karwiny oraz Fundacja Dla Was zapraszają na spotkanie z grami planszowymi, które odbędzie się w sobotę 3 grudnia w godz. 10.00-18.00 na terenie Zespołu Szkół nr 10przy ul. Staffa 10.
Wstęp wolny.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Bazar Bo Ze Wsi w Centrum Gdynia Waterfront

Znany i lubiany Bazar Bo Ze Wsi, na którym można się zaopatrzyć w ekologiczne i nisko przetworzone produkty, co sobotę odbywa się w godz. 10.00-15.00 w Centrum Gdynia Waterfront.
Mikołajki w Experymencie

Centrum Nauki Experyment zaprasza na naukowy mikołajkowy weekend w dniach 3 i 4 grudnia, gdzie gości powitają edukatorzy w czerwonych czapkach.
W godz. 11.00-17.00 na odwiedzających wystawę Experymentu czekać będą specjalne mikołajkowe aktywności: świąteczna gra, warsztaty chemiczne w zimowej odsłonie, gdzie goście będą mogli stworzyć między innymi: kiełkującą choinkę, kolorowy sztuczny śnieg, lampę lawę, zmieniające się kolory za pomocą suchego lodu i dowiedzą się, skąd się wziął Święty Mikołaj?

Dodatkowo, wyjaśnimy z pomocą fizyki, jak to jest możliwe, że Mikołajowi udaje się w jedną noc rozdać tyle prezentów?

Wszystkie atrakcje w ramach biletu wstępu.

 
Międzynarodowy Turniej Koszykówki Kobiet

W weekend 3-4 grudnia Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza na drugi etap EEWBL.
W Gdyni gościć będziemy zespoły z 5 krajów: Turcja – Istnabul University, Rosja – WBC Dynamo Moskwa, Łotwa – Vega1/Liepāja, Kazachstan – Astana Tigers, Białoruś – Horizont Minsk. Zawody odbędą się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu Gdynia, ul. Olimpijska 5.

Plan turnieju:

sobota 3 grudnia
12.30 Rozpoczęcie Turnieju
13.00 Astana Tigers – Basket 90 Gdynia
15.15 Dynamo Moscow – VEGA1/Liepaja
17.30 Istanbul University – Horizont Minsk

niedziela 4 grudnia
11.00 VEGA1/Liepaja – Istanbul University
13.15 Basket 90 Gdynia – Dynamo Moscow
15.30 Horizont Minsk – Astana Tigers

Podczas całego turnieju wraz z Schroniskiem „Ciapkowo” w Gdyni będą zbierane fundusze na bezdomne zwierzaki oraz działalność schroniska.

W Caffe Anioł

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6, tel. 58 625 74 44) zaprasza:
 w sobotę 3 grudnia o godz. 19.00 na „Wieczór Ballad i Romansów” w wykonaniu Julii VikmanPrzemysława Popławskiego i Andreya Vasilyeva. Wstęp 20 zł.
– w niedzielę 4 grudnia o godz. 17.00 na recital Marzeny Szkodo. Wstęp 10 zł.

„Koniki gdyńskie” – premiera kolejnej gdyńskiej książeczki dla najmłodszych

Przyjdź z całą rodziną do Muzeum Miasta Gdyni posłuchać historii o gdyńskich konikach, które budowały nasze miasto. Spotkanie promujące trzecią z cyklu książeczek-gdynieczek pt. „Koniki gdyńskie” odbędzie się 4 grudnia o godzinie 11.00 w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_118084.html

O Kaczej w Orłowie

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza do Domku Żeromskiego w niedzielę 4 grudnia o godz. 16.00 na prelekcję Michała Miegonia pt. „Kacza – rzeka czy rów?”.

Autor przedstawi aspekty historyczne, ekologiczne, gospodarcze i techniczne przecinającej gdyńskie dzielnice malowniczej rzeczki, która jednak nieraz udowodniła, że jeśli się o nią nie dba, to potrafi być niezwykle groźna.

Wstęp wolny, wejście od ul. Zacisznej.

NIEDZIELA

Zimowe niedziele z ptakami

Fundacja Akcja Bałtycka w partnerstwie z Nadleśnictwem Gdańsk zaprasza na zimowe pokazy obrączkowania ptaków do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo w Gdyni.

Pokazy będą prowadzone w ramach Akcji Karmnik, czyli ogólnopolskiego programu obrączkowania zimujących ptaków przy karmnikach, który prowadzony jest już w naszym kraju od dziesięciu lat. Dzięki temu możliwe jest poznanie składu gatunkowego ptaków odwiedzających karmniki, a także zbadanie ich kondycji oraz zebranie cennych pomiarów biometrycznych.

W niedzielę 4 grudnia:

o godz. 8.00-12.00 pokaz obrączkowania wraz z ogniskiem
o godz. 10.00-11.00 rodzinne warsztaty robienia karmników z butelek PET (przyniesionych przez gości).

 
Mikołaje na Motocyklach

W niedzielę 4 grudnia odbędzie się parada Mikołaje na Motocyklach. Jest to największa motocyklowa akcja charytatywna w Polsce, której korzenie sięgają 2003 roku.

Tegoroczna edycja Parady Mikołaje na Motocyklach tradycyjnie przebiegać będzie główną arterią Trójmiasta. Mikołaje wyruszą o godz. 11.00 ze skweru Kościuszki, skąd kolumna wyruszy ulicą Świętojańską i dalej główną arterią przez Sopot (alejami Zwycięstwa, Niepodległości i Grunwaldzką) w stronę Gdańska. Stamtąd, bezpośrednio po zakończeniu, mniejsze grupy Mikołajów rozjadą się do szpitali i domów dziecka, wioząc uśmiechy i paczki tym najmłodszym, którzy nie mogli dotrzeć na imprezę.

Tradycyjnie, warunkiem uczestnictwa dla motocyklistów jest wykupienie biletu „cegiełki” w kwocie nie mniejszej niż 25 zł (w przedsprzedaży) oraz 30 zł w dniu imprezy. Lista miejsc, gdzie można nabyć cegiełki, udostępniona jest na stronie Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego www.tsm.org.pl, stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na Motocyklach na Fb.

Każdy motocyklista obowiązkowo musi być odziany w pełny strój św. Mikołaja (czapka, bluza i spodnie).
Warty podkreślenia jest fakt, że bilet-cegiełka upoważniający do udziału w paradzie, zasila konto zbiórki, z której cały dochód zostanie przekazany na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci.
Patronat nad imprezą objęli prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Szczegóły na www.tsm.org.pl, stronie www.mikolaje.gd.pl, oraz profilu parady Mikołaje na Motocyklach na Fb.

 

Wieczór z Muzyką Organową

W niedzielę 4 grudnia o godz. 19.00 w ramach cyklu „Wieczory z Muzyką Organową” w kościele pw. św. Andrzeja Boboli odbędzie się recital Krzysztofa Urbaniaka.

Wstęp wolny.

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:
– w  piątek 2 (premiera) oraz sobotę 3 grudnia godz. 19.00 na spektakl „Batszeba” wg noweli Torgny’ego Lindgrena w reż. Idy Bocian. Zainspirowana Biblią nowela Torgny’ego Lindgrena przedrze się do Teatru Gdynia Główna i poruszy nasze sumienie. Bilety: 30/35 zł.
– w czwartek 4 grudnia godz. 12.00 na spektakl „Wielkie Ciasto” w reż. Piotra Srebrowskiego. Kulinarno-magiczny spektakl dla całej rodziny. Bilety 20 zł.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:

– w piątek 2 i sobotę 3 grudnia o godz. 19.00 na spektakl „Lot nad kukułczym gniazdem” Dale’a Wassermana wg powieści Kenna Keseya w reż. Krzysztofa Babickiego.

Oparta na kultowej powieści sztuka teatralna o tym, że warto strzec wolności osobistej.

– w niedzielę 4 grudnia o godz. 19.00 zapraszamy na „Pokojówki” Jeana Geneta w reż. Krzysztofa Babickiego.
Wielka klasyka światowa. Małe namiętności, pielęgnowana zemsta i zaplanowana w szczegółach zbrodnia.

Wieści z Centrum Kultury

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51) zaprasza:
– w piątek 2 grudnia o godz. 19.00 na spektakl „Psiunio” w reż. Grzegorza Chrapkiewicza (ul. Łowicka 51). Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Czy może celowo uciec z domu, aby uświadomić właścicielom coś, czego sami nie są w stanie zauważyć?
Bilety: 35/30 zł.
– w weekend 3 i 4 grudnia o godz. 11.00 na spektakl „Rybki. Historia gdyńskiej miłości” w reż. Tomasza Podsiadłego. Skąd wzięły się Trzy Rybki na początku Bulwaru? Scena 138 zna odpowiedź na to pytanie.
Bilety: 20 zł.

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

Aktualny repertuar dostępny jest na stronie  www.gcf.org.pl. Bilety do kina kosztują 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy).

Sala Warszawa
Piątek

Za niebieskimi drzwiami – 9.00
Wilk w owczej skórze – 11.30
Magiczne Święta – 13.50
The Rolling Stones. Ole, ole, ole – 15.50
Zaćma – 18.00
Creative Control – 20.20

Sobota-niedziela

Biuro detektywistyczne Lassego i Mai – 10.20
Za niebieskimi drzwiami – 12.00
Magiczne Święta – 13.50
The Rolling Stones. Ole, ole, ole – 15.50
Zaćma – 18.00
Creative Control – 20.20

Sala Goplana   
Piątek
Wilk w owczej skórze – 9.30, 14.20
Za niebieskimi drzwiami – 11.30
Ederly – 16.20
Lion. Droga do domu – 18.20
Hiszpański temperament – 20.40
Sobota-niedziela
Zaćma – 10.00
Hiszpański temperament – 12.20, 20.40
Wilk w owczej skórze – 14.20
Ederly – 16.20
Lion. Droga do domu – 18.20
Wtorek
Ederly – 16.30
Lion. Droga do domu – 18.30
Hiszpański temperament – 20.50

Sala Morskie Oko
Piątek-niedziela

Lion. Droga do domu – 12.00
Jak Bóg da – 14.40
Komunia – 16.40
Paulo Coehlo – 18.20
Egzamin – 20.30

Sobota

Lion. Droga do domu – 11.00
Jak Bóg da – 13.30
Magiczne Święta – 15.30, 17.30
Egzamin – 20.00

Klub Filmowy

Klub Filmowy (ul. Polska 1) zaprasza na projekcje:

– od piątku do niedzieli 2-4 grudnia o godz. 18.00 – „Egzamin”
– od piątku do niedzieli 2-4 grudnia o godz. 20.15 – „Snowden”

Więcej na www.klubfilmowy.pl

Karolina Szypelt

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wiemy, kto zagra w Gdyni podczas UEFA EURO U21 2017

Portugalia, Serbia, Macedonia i Hiszpania trafiły do grupy B Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Oznacza to, że właśnie...

Zamknij