Jazzujące urodziny Dworca Morskiego

Koncert Doroty Miśkiewicz z zespołem będzie prezentem z okazji 83. urodzin Dworca Morskiego. Jedna z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych wystąpi w Muzeum Emigracji 15 grudnia o godz. 19.00.

8 grudnia 1933 roku w gdyńskim porcie uroczyście otwarto Dworzec Morski, który przez lata był ważnym punktem na mapie ruchu pasażerskiego w Polsce. Tam cumowały legendarne polskie transatlantyki – z M/S Batory na czele, a dla tysięcy osób był on pierwszym przystankiem w emigracyjnej drodze. W tym roku mijają 83 lata od otwarcia Dworca Morskiego. Budynek – modernistyczna perła gdyńskiej architektury – odzyskał swój przedwojenny blask po generalnym remoncie w 2015 roku, stając się siedzibą Muzeum Emigracji.

Z okazji urodzin Dworca Morskiego w Muzeum Emigracji wystąpi jedna z najciekawszych osobowości polskiej sceny muzycznej – Dorota Miśkiewicz. Kompozytorka, skrzypaczka i autorka tekstów, szerokiej publiczności znana jest przede wszystkim jako wokalistka. Nagrywała m.in. z Cesarią Evorą, Nigelem Kennedym Tomaszem Stańko, a teksty pisali dla niej Wojciech Młynarski, Grzegorz Turnau Michał Rusinek. Podczas koncertu artystka wykona piosenki ze swoich autorskich płyt, których nagrała do tej pory sześć. Zaprezentuje również kilka utworów pochodzących z kanonu najpiękniejszych piosenek ubiegłego stulecia z muzyką Henryka Warsa, Jerzego Wasowskiego Krzysztofa Komedy.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia wśród liderów programu „Mieszkanie Plus”

W poniedziałek 12 grudnia, w Warszawie, z udziałem wicepremiera Mateusza Morawieckiego, odbyła się konferencja „Mieszkanie Plus w samorządach. Od intencji...

Zamknij