Gdynio „Świeć się” i wygrywaj nagrody!

Po raz ósmy wystartowała akcja „Świeć się z Energą”, w której wybierane są najpiękniej oświetlone miasta w Polsce. Miejscowości konkurują nie tylko o miano „Świetlnej Stolicy Kraju”, ale także o cenne nagrody. W naszym województwie z Gdynią rywalizuje Gdańsk, Lębork i Wejherowo – które prowadzi w plebiscycie. Potrzebna zatem mobilizacja. Głosować można do niedzieli 8 stycznia 2017 roku.

Zorganizowany przez firmę Energa SA i portal WP.PL konkurs na najpiękniejsze miejskie iluminacje ma inspirować i zachęcać miasta i ich mieszkańców do świątecznego dekorowania swoich domów i ulic oraz uwieczniania ich na zdjęciach. Ponadto zabawa ma również wymiar dobroczynny. W konkursie można zdobyć nagrody o wartości 200 000 zł, które zostaną przekazane na cele charytatywne.

Nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach:
– „Świetlna stolica Polski”- to ogólnopolski plebiscyt miast, w którym zostanie wyłoniona najpiękniej rozświetlona miejscowość. Miasta rywalizują ze sobą w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Z każdego województwa zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę o wartości 10 000 zł i przekaże ją na cele charytatywne. Weźmie on udział w finale ogólnopolskim, w którym pomiędzy 16 miastami stoczy się walka o tytuł „Świetlnej stolicy Polski” i o nagrodę główną o łącznej wartości 50 000 zł. O tym, kto wygra, zdecydują internauci poprzez witrynę: www.swiecsie.wp.pl
– „Świetlnie fotografuj!” – to dwuetapowy konkurs fotograficzny, w którym nagrodzone zostaną najpiękniejsze zdjęcia oddające blask świątecznej atmosfery. Zgłoszone prace będą oceniane przez internautów, a także przez specjalne jury pod przewodnictwem Lidii Popiel – znanej fotografiki i wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej. Konkurs fotograficzny będzie się rozgrywał również na portalach społecznościowych.
– „Jaśnie Galeria”! – plebiscyt na najlepsze świąteczne iluminacje galerii handlowych, podzielony jest również na dwa etapy. W pierwszej kolejności internauci wybiorą najpiękniej rozświetloną galerię w danym województwie a następnie spośród 16 finałowych zostanie wyłoniona jedna, która otrzyma tytuł „Jaśnie Galerii”.

W zeszłym roku w plebiscytach rywalizowało ponad 220 miejscowości i 80 galerii handlowych, do konkursu fotograficznego zostało zgłoszonych prawie 3000 zdjęć, a nagrody o łącznej wartości 200 tys. złotych trafiły do ponad 70 placówek społecznych w całej Polsce.

Więcej informacji na stronie konkursu www.SwiecSie.pl oraz na Facebook.com/SwiecSie.

Organizatorami „Świeć się z Energą” są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska, zaś jego partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji www.sklep.energa.pl.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Betlejem w Gdyni – wspólne kolędowanie z gwiazdami

7 stycznia o godz. 18.00 w Gdynia Arenie szykuje się wyjątkowy, świąteczny koncert kolęd. Udział w nim wezmą gwiazdy polskiej...

Zamknij