Kto zagra Geralta i Ciri w Muzycznym – trwa casting

Wiedźmin, bohater powieści fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, robi furorę w świecie gier. A już we wrześniu będziemy podziwiać wiedźmina Geralta w wersji musicalowej. Teatr Muzyczny w Gdyni rozpoczął właśnie przygotowania. Będzie to nie tylko pierwszy musical na podstawie tej bestsellerowej powieści, ale w ogóle pierwsze przedstawienie teatralne. Spektakl otworzy nowy sezon artystyczny. Poszukiwani są odtwórcy ról Geralta i Ciri.

Reżyserem spektaklu będzie Wojciech Kościelniak, muzykę do musicalu skomponuje Piotr Dziubek, scenografią zajmie się Damian Styrna, teksty piosenek przygotuje Rafał Dziwisz, zaś choreografię Jarek Staniek. 

Jak zapewnia reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak Będzie to efektowne widowisko w dużym stopniu oparte na nowoczesnej technice.
Chcemy pokazać ciekawy, barwny świat – inny niż wszystko to, co do tej pory robiliśmy w gdyńskim teatrze. Planujemy zastosowanie nowoczesnych technologii multimedialnych, ale w sposób, który nie zdominuje człowieka na scenie. Chcemy by widzowie mieli poczucie, że są w teatrze, a nie w kinie – dodaje reżyser.

Większość ról zagrają znakomici artyści Teatru Muzycznego. Do roli Geralta oraz do roli Ciri ogłoszony został casting:

Fot. Materiały prasowe Teatru Muzycznego w Gdyni

W przypadku wiedźmina (Geralta z Rivii) reżyser zaprasza bardzo dobrze śpiewających aktorów (nie amatorów) między 25 a 45 rokiem życia, sprawnych aktorsko, ruchowo, wysportowanych, wysokich, dyspozycyjnych od początku lutego do dnia premiery oraz w terminach eksploatacji przedstawień. Znajomość języka polskiego wymagana na poziomie średnim (można grać z wyczuwalnym obcym akcentem).
Na castingu wymagana będzie prezentacja tekstu oraz piosenki- materiały do pobrania na stronie www.muzyczny.org w zakładce casting.

W przypadku roli Ciri poszukiwane są dziewczynki (6-10 lat). Bardzo dobrze śpiewające, odważne, rezolutne, komunikatywne, mile widziane doświadczenie aktorskie. Na castingu wymagana będzie prezentacja tekstu (do pobrania na stronie www.muzyczny.org w zakładce casting oraz dowolnej piosenki.

Zgłoszenia do castingu, zawierające CV wraz ze zdjęciem twarzy oraz sylwetki, z zaznaczeniem wybranego terminu (23 lub 30 stycznia 2017) należy przesłać najpóźniej do 21 stycznia na adres casting@muzyczny.org Wszelkich informacji dotyczących castingu udzielamy wyłącznie drogą mailową, zapytania proszę przesyłać na podany wyżej adres.

Dla niewtajemniczonych, głównym bohaterem jest białowłosy Geralt z Riwii, wiedźmin o wielkiej mocy, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed smokami i potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.

Premiera zaplanowana została na 15 września 2017 roku.

 

Małgorzata Omachel

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaprojektuj plakat R@portu

Na grafików, projektantów, artystów plastyków i firmy zajmujące się projektowaniem reklamowym i inne osoby zainteresowane czeka ciekawe wyzwanie. Teatr Miejski...

Zamknij