Weekend po gdyńsku

W ten weekend warto odsapnąć po hucznych obchodach 91. urodzin i zebrać siły przed ostatnim weekendzie karnawału.

SOBOTA

Kino z żaglami w tle – nie tylko dla wilków morskich

Morski portret Rudolfa Krautschneidera, dramatyczny „Cudem ocalony” o akcji ratowniczej podczas regat Vendée Globe z 1997 roku i opowieść 10-letniej Aurory Ulani, która większość życia spędziła na jachcie. To tylko niektóre produkcje, które zobaczymy w sobotę 18 lutego w Gdyni na Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.
Wstęp na wszystkie projekcje jest bezpłatny.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_120367.html


Tajne dzieje Redłowa

Lubicie spacerować i poznawać swoje miasto – to może być propozycja dla Was. W sobotę 18 lutego podczas wspólnej wędrówki będzie można poznać tajemnice Redłowa, dzielnicy o której pierwsze wzmianki historyczne pojawiają się w dokumentach z  XII wieku. Organizatorem spaceru jest przewodnik Janusz Czarski.
Redłowo to nadmorska dzielnica mieszkalna Gdyni, zamieszkiwana przez ponad 8 tysięcy osób. Każdy, kto lubi poznawać historię swojego miasta, może w sobotę wyruszyć na spacer, podczas którego sporo dowie się o Redłowie.
Trasa spaceru liczy nieco ponad 5 kilometrów i obejmuje subiektywny wybór ciekawych, znanych i nieznanych miejsc w dzielnicy.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Święto kotów w „Ciapkowie”

18 lutego o godz. 11.00 w schronisku „Ciapkowo” (ul. Małokacka 3a ) rozpocznie się dzień otwarty z okazji Światowego Dnia Kota w schronisku ‘’Ciapkowo’’.

Jak co roku odbędzie się loteria fantowa. Będzie słodki poczęstunek i cała masa kotów do wymiziania i głaskania. Po raz pierwszy zostanie zorganizowany bazarek, na których będzie można nabyć wejściówki do teatru, na koncerty, do restauracji, na bilard, basen i masaż. Zostanie też zorganizowana zbiórka prezentów dla schroniskowych mruczków, które będzie można osobiście im wręczyć.
Dodatkowo będzie możliwość rozmowy z opiekunami kotów o ich życiu w schronisku, a także wymiany kocimi historiami z innymi wielbicielami tych fantastycznych stworzeń.
Dzień otwarty schroniska to również okazja do adopcji kota lub kotki. Schroniskowe koty są pod opieką lekarską, a ich opiekunowie chętnie udzielą informacji o ich charakterze i temperamencie.
Organizatorzy jak co roku przygotowali wiele atrakcji. Warto w ten dzień zajrzeć do gdyńskiego „Ciapkowa”.
Szczegóły wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1201712653258943.

W Caffe Anioł 

Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza:
– 18 lutego o godz. 19.00 na Wieczór Ballad i Romansów (Julia Vikman
 – wokal, gitara akustyczna, Przemysław Popławski – skrzypce, Andrey Vasilyev – chórki, instrumenty perkusyjne). Wstęp: 20 zł.
– 19 lutego o godz. 17.00 na koncert Twoja Obecność (Mirella Hinc i Janusz Pierzak). Wstęp: 15 zł.

NIEDZIELA

Koktajl Karnawałowy

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 19 lutego o godz. 17.00 na Koktajl Karnawałowy, czyli koncert polskiej muzyki tradycyjnej zespołu „Tęgie Chłopy”. Impreza do słuchania i tańczenia, w programie mazurki, oberki i kujawiaki. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w godz. 12.00-15.00, w Klubie MW „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1, pok.112 ).


Wykład z dowodem

W ramach cyklu Wykłady z dowodem, Centrum Nauki Experyment zaprasza w niedzielę, 19 lutego o godz. 17.00  na spotkanie z prof. dr hab. Beatą Grobelną.

Prelekcja pt. „Chemia piękna – dowiedz się więcej o kosmetykach, których używasz” zostanie poświęcona analizie kosmetyków, które mają służyć do pielęgnacji skóry i otrzymaniu jej w zdrowiu. Dla przeciętnego konsumenta nazwy surowców w większości są trudne do odszyfrowania. Warto jednak  pamiętać, że każdy ze składników pełni ważną rolę. Warto to wiedzieć.
Wykład odbędzie się w Sali Kinowej, obok kasy CN Experyment. Wstęp wolny.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:
– 17 i 18 lutego 
na klasykę światowej literatury w teatralnej odsłonie – „Biesy” Dostojewskiegow reż. Krzysztofa Babickiego.
Fascynujące kobiety i demoniczni mężczyźni jako bohaterowie aktualnej i uniwersalnej opowieści o mechanizmach szaleństwa i skutkach manipulacji.

Wieści z Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza:
– 17-19 lutego o godz. 19.00
 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife” w reż. Dariusza Majchrzaka. Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta. Bilety: 35 zł/30 zł.
– 19 lutego o godz. 12.00 na poranek muzyczny dla dzieci pt. „Księżniczka czardasza i magia operetki” w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii (ul. Rotterdamska 9). Najpiękniejsze melodie, m.in. z „Księżniczki Czardasza”, „Barona cygańskiego” i „Zemsty Nietoperza”. Karnawałowe maski mile widziane! Bilety: 10 zł.

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:
– 18 lutego o godz. 19.00
 na spektakl „Batszeba” wg noweli „Bat Seba” Torgny’ego Lindgrena w reż. Idy Bocian. Przyjrzymy się losowi kobiety, która miała odwagę podejmować ryzyko.
Bilety: 30/ 35 zł
– 19 lutego godz. 12.00 na bajkę „Tymoteusz Rym Cim Cim” insp. sztuką Jana Wilkowskiego w reż. Luby Zarembińskiej. Pełen humoru i ciepła spektakl o niesfornym niedźwiadku – Tymoteuszu Rym Cim Cim i samotnie wychowującym go Tacie niedźwiedziu. Bilety: 20 zł.

Karolina Szypelt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Metropolitalna Karta do Kultury – odebrało już 15 tys. osób

Ponad 15 000 osób odebrało już Metropolitalną Kartę do Kultury. Dzięki niej, bez konieczności każdorazowego zapisywania się, można korzystać z...

Zamknij