Misja ściśle fajna, czyli dzieciaki w roli detektywów

Rozwiązywanie zagadek, odkrywanie tajemnic, poznawanie mrocznych historii – brzmi jak przepis na dobrą zabawę? Takie atrakcje proponuje swoim nastoletnim gościom Muzeum Emigracji w Gdyni. Misja ściśle fajna to spotkania, na których dzieci na pewno nie będą się nudzić. Kolejne edycje zabawy odbędą się 11 i 25 marca.

Druga i czwarta sobota każdego miesiąca należą w muzeum przy ulicy Polskiej 1 do małych agentów. Podczas specjalnie zaprojektowanych zajęć rozwiązują oni łamigłówki z dreszczykiem.

Misja Ściśle Fajna powstała jako odpowiedź na oczekiwania naszych gości. Dorośli, którzy przychodzą do nas na Kryminalne Piątki pytali, czy podobne inicjatywy są organizowane również dla najmłodszych. Zdecydowaliśmy się więc przygotwać taką zabawę dla dzieci. Różnicą w porównaniu do imprez dla dorosłych jest zmieniony scenariusz. Najmłodsi biorą udział w wydarzeniu przypominającym sezon serialu telewizyjnego. Na naszych wystawach czeka na nich szereg zagadek, które mali agenci mają za zadanie rozwiązać – mówi Anna Posłuszna, specjalistka ds. edukacji w Muzeum Emigracji.

W rolę śledczych wcielają się dzieci i młodzież w wieku 11–15 lat. Uczestnicy zabawy mają do swojej dyspozycji niemal całe muzeum. Dzięki temu mogą nie tylko brać udział w wielkiej przygodzie, ale także zwiedzać wystawy i ekspozycje. Rozwiązując kryminalne łamigłówki uczestnicy stopniowo odsłaniają elementy większej układanki. Każdy odcinek naszych przygód stanowi kontynuację poprzedniego epizodu. Mogę zdradzić, że zadaniem uczestników jest odkrycie tożsamości pewnego tajemniczego dżentelmena. Każdy może dołączyć w trakcie naszej zabawy i spróbować odkryć kim ów człowiek jest – opowiada Anna Posłuszna.

Uczestnicy przy okazji każdego spotkania zdobywają nową wiedzę, która przydaje się im później w szkole. Charakterystycznym elementem naszej zabawy jest to, że wykorzystujemy nowoczesne technologie. Podczas rozgrywki skupiamy się na aktywnych poszukiwaniach. Konstruujemy scenariusze tak, by były one dopasowane do wieku najmłodszych i ich możliwości – wyjaśnia Anna Posłuszna z Muzeum Emigracji.

Mali agenci powinni charakteryzować się cechami takimi, jak ciekawość, podejrzliwość i spryt. Na każdego czeka dobra zabawa.

Szczegóły na temat terminów (również w kolejnych miesiącach), a także rejestracji i uczestnictwa dostępne są na stronie Muzeum Emigracji.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdyńska ROSZADA – pomysł kiełkuje w warszawskim inkubatorze ECORYS

Ma pomóc wyjść poza orbitę codziennych obowiązków pracownika, zmienić sposób patrzenia, ułatwić poszukiwanie własnej ścieżki w zdobywaniu doświadczenia i praktyce...

Zamknij