Weekend po gdyńsku

Wiosna zagląda do okien, a weekend tuż-tuż. W dniach 1-12 marca Gdynia stanie się gospodarzem wielkiego podróżniczego święta – „Kolosów”. W ten weekend nie zabraknie też atrakcji na świeżym powietrzu. Będą spacery i biegi. Oraz kilka wydarzeń z okazji Dnia Kobiet – dla zapracowanych. A wieczorem warto wybrać się do teatru, kina lub na koncert.

PIĄTEK

Wielkie podróżnicze święto w Gdyni

Inauguracja 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, największej imprezy podróżniczej w Europie odbędzie się w piątek 10 marca. Przed nami trzy dni opowieści i filmów o najciekawszych polskich wyprawach ostatniego roku. Wśród gości m.in. Krzysztof Starnawski, Olek Doba, Wojciech Dąbrowski, Marek Kamiński, Adam Bielecki, Ryszard Pawłowski i Małgorzata Wojtaczka. Finał i wręczenie Kolosów za najważniejsze dokonania eksploracyjne roku 2016 w niedzielę 12 marca.

Od piątkowego przedpołudnia aż do niedzieli wieczór w hali Gdynia Arena (ul. Kazimierza Górskiego 8) oraz w salach Centrum Konferencyjnego Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98) odbędzie się blisko sto prezentacji, pokazów zdjęć oraz filmów.

Program na http://www.kolosy.pl.

XVII SPIROS – Gdyński Maraton na Orientację

W dniach 10-11 marca odbędą się zawody w ramach XVII SPIROS – Gdyński Maraton na Orientację.

Zawodnicy wystartują spod szkoły Podstawowej nr 16 (ul. Chabrowa 43).

SOBOTA

Recital Jacka Wójcickiego

11 marca o godz. 18.00 w sali koncertowej Portu Gdynia (ul. Rotterdamska 9) odbędzie się recital Jacka Wójcickiego.

Obdarzony talentem aktorskim i głosem o charakterystycznej tenorowej barwie artysta porusza się z łatwością po wielu gatunkach i stylach muzycznych.

NIEDZIELA

„Kobieta w muzyce i w słowie”

Klub Marynarki Wojennej (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę 12 marca na koncert Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „Kobieta w muzyce i w słowie”.

Początek o godz. 17.00 w sali kolumnowej Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w godz. 12.00-15.00 w Klubie „Riwiera” (pok. 112, I piętro).

„Kobieta Waleczna”

Z okazji Dnia Kobiet Krav Maga Pomorze zaprasza 12 marca w godz. 13.00-16.00 na bezpłatne szkolenie samoobrony pod tytułem „Kobieta Waleczna”.

Instruktorzy z Krav Maga Pomorze przybliżą aspekty walki i poprawnych reakcji w różnych dystansach i sytuacjach zagrożenia.

Nauczą uczestniczki, jak zapobiegać agresji fizycznej, nie dać się uderzyć, bezpiecznie uwolnić się od chwytów, udaremnić próbę gwałtu czy odpowiadać atakiem na atak.

Zajęcia pomogą też wzmocnić pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa.

Zajęcia odbędą się w hali sportowej Zespołu Sportowych Szkół Ogólnokształcących (ul. Władysława IV 56). Zalecany lekki sportowy ubiór.

Wstęp wolny.

Wystawa dla wszystkich

12 marca o godz. 14:00 w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się oprowadzanie kuratorskie dr. Jacka Friedricha po wystawie „Gdynia – dzieło otwarte”, które będzie tłumaczone na język migowy.

Wstęp wolny.

Kasia Kowalska wystąpi w „Pokładzie

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu fanów jej muzyki. Kasia Kowalska – polska piosenkarka rockowa, muzyki pop, kompozytorka i autorka tekstów piosenek – w niedzielę 12 marca wystąpi w Gdyni. Koncert odbędzie się w klubie Pokład. Start o godz. 20.00.

Bilety w cenie 50/60 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu) do nabycia w Tawernie obok klubu Pokład (al. Jana Pawła II 11) oraz na stronach www.ticketpro.pl i www.eventim.pl

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza:

– 10, 11 i 12 marca na komedię małżeńską Floriana Zellera „Prawda” w reżyserii Zbigniewa Rybki.

Prawdziwie mistrzowski koncert na cztery postaci i osiem rąk.

Szczegóły: www.teatrgombrowicza.art.pl.

Wieści z Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza:

– 11 marca o godz. 19.00 na spektakl „O co biega?” w reż. Tomasza Podsiadłego. Klasyczna brytyjska komedia, która bawi widzów na całym świecie nieprzerwanie od 1945 roku. Bilety: 35 zł/30 zł.

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna zaprasza:

– 11 marca o godz. 19.00 na spektakl „Burmistrz” Małgorzaty Sikorskiej-Miszczuk w reż. Ewy Ignaczak. To opowieść o szarym polskim miasteczku, w którym pod ojcowską władzą tytułowego Burmistrza żyją szarzy mieszkańcy. Któregoś dnia na miasteczko spada nagle wywiedziona z przeszłości Prawda. Bilety: 30/35 zł.

– 12 marca o godz. 12.00 na „Wielkie ciasto” (w ramach Stacji Bajek) inspirowaną opowiadaniem J.R.R Tolkiena „Kowal z Podlesia Większego”. Reżyseria: Piotr Srebrowski. Kulinarno-magiczny spektakl opowiadający pełną przygód historię młodego Kowalczyka. Bilety: 20 zł.

– 19 marca o godz. 12.00 na „Śpiącą Królewnę” (w ramach Stacji Bajek) na podstawie baśni braci Grimm i Charlesa Perraulta w reż. Luby Zarembińskiej. Znana wszystkim doskonale baśń opowiada o królewnie, na którą zła wiedźma rzuca urok. Bilety: 20 zł

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1).

Szczegóły: www.teatrgdyniaglowna.pl i www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Ozzy” i „Munio. Strażnik księżyca” – aż dwie nowe filmowe animacje dla najmłodszych widzów można już oglądać w Kinie Studyjnym Gdyńskiego Centrum Filmowego. Wśród repertuarowych nowości jest również francusko-włoska komedia pt. „Zwariować ze szczęścia”.  

W budynku przy placu Grunwaldzkim 2 na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko.

Przez siedem dni w tygodniu działa filmowa kawiarenka FaBuła.

Aktualny repertuar filmowy można znaleźć na stronie www.gcf.org.pl

Bilety kosztują 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy), a w Tanie Poniedziałki 12 i 10 złotych.

Repertuar

Sale Warszawa i Goplana

Piątek-niedziela, 10-12 marca

Zerwany kłos – 10.00

Maria Skłodowska-Curie – 10.10, 14.00, 18.00

Munio. Strażnik księżyca – 12.00

Był sobie pies – 12:10

Ozzy – 14.10

Zwariować ze szczęścia – 16.00

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – 16.00

Wyklęty – 18.15

Chata – 20.00

Mr. Gaga – 20.20

Sala Morskie Oko

Piątek-sobota, 10-11 marca

Sztuka kochania – 11.20

Bodo – 13.40

Chata – 15.50

Zwariować ze szczęścia – 18.30

Moonlight – 20.40

Niedziela, 12 marca

Sztuka kochania – 11.20

Film Gdyńskiej Szkoły Filmowej: Prawdziwy miód – 14.00

Chata – 15.50

Zwariować ze szczęścia – 18.30

Moonlight – 20.40

Karolina Szypelt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Misja ściśle fajna, czyli dzieciaki w roli detektywów

Rozwiązywanie zagadek, odkrywanie tajemnic, poznawanie mrocznych historii - brzmi jak przepis na dobrą zabawę? Takie atrakcje proponuje swoim nastoletnim gościom...

Zamknij