Pokaz specjalny reportażu o Kapitanie Leonidzie Telidze

W piątek, 17 marca o godz. 18.00 w sali kinowej „Warszawa” w Gdyńskim Centrum Filmowym (plac Grunwaldzki 2) odbędzie się przedpremierowy pokaz specjalny reportażu prezentującego sylwetkę i historię Kapitana Leonida Teligi.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie dyskusja w gronie wyjątkowych gości: kpt. Krystyny Chojnowskiej – Liskiewicz i kpt. Macieja Dowhyluka oraz Szymona Kuczyńskiego.

100. rocznica urodzin Leonida Teligi oraz 50. rocznica Jego samotnego rejsu dookoła świata są szczególną okazją do przybliżenia sylwetki legendy polskiego żeglarstwa. 24 minutowy reportaż filmowy, zrealizowany na podstawie prasy, zdjęć oraz archiwaliów TVP odtworzy klimat tamtych dni. Częścią akcji będą też żyjący jeszcze ludzie, weterani z klubu Gryf w Gdyni, którzy pomagali Leonidowi Telidze w przygotowaniach do wyprawy oraz miejsca związane z historycznym rejsem i jachtem OPTY.

Tuż po pokazie odbędzie się półgodzinne spotkanie i dyskusja, które poprowadzi Paweł Pochwała, redaktor Telewizji Polskiej i pasjonat żeglarstwa.

19 marca o godz. 11.15 zaplanowana została premiera reportażu na antenie TVP 3.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
We wtorek i czwartek odbędą się dyskusje publiczne w Biurze Rozwoju Gdańska

W najbliższym tygodniu w siedzibie Biura Rozwoju Gdańska odbędą się dwie dyskusje publiczne na temat projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego....

Zamknij