Weekend po gdyńsku

Po szaleństwie Open’era czas na chwilę wytchnienia. Przyszły weekend stanie pod znakiem teatru, kina i spacerów z architekturą w tle. Na spragnionych wytchnienia czeka kolejny koncert pod chmurką na Kamiennej Górze, a amatorzy cięższego brzmienia mogą wybrać się do Klubu Muzycznego „Ucho” na D.I.Y. Hardcore Punk Fest.

PIĄTEK

Volvo Gdynia Sailing Days 2017
Sympatycy żeglarstwa powinni być usatysfakcjonowani. 18. edycja regat Volvo Gdynia Sailing Days potrwa trzy tygodnie, do 23 lipca, i jak zwykle obok rywalizacji na wodzie nie zabraknie atrakcji na lądzie.
W Gdyni rywalizować będą dzieci, profesjonalni zawodnicy oraz starsi i niepełnosprawni żeglarze.
W programie 18. edycji VGSD znalazły się także: Puchar Europy w klasie 29er, Puchar Trenerów YKP w klasie Optimist, Puchar VGSD w klasach A-Class, Hobie 16, Formula Open, Delphia-24 OD, Scandinavia/Skippi 650 i Micro, mistrzostwa Polski w klasie 505 oraz Puchar Miasta Gdyni w klasach Laser 4.7, Laser Radial oraz 420.
Organizatorzy spodziewają się około tysiąca żeglarzy.
Regaty Gdynia Sailing Days organizowane są od 2000 roku, a od 2012 roku ich partnerem i sponsorem tytularnym jest Volvo. I tak będzie co najmniej do 2019 roku, bowiem w zeszłym roku Volvo Car Poland i Gdyńskie Centrum Sportu przedłużyły tę umowę o trzy lata.
Te regaty można porównać do słynnego i starszego Kieler Woche. Niemieckie zawody rozgrywane są na większą skalę, ale gdyńskie mają nad nimi co najmniej jedną przewagę – kibice chcący obserwować wyścigi w Kilonii muszą wypłynąć statkami na środek Zatoki Kilońskiej, natomiast w Gdyni żeglarze są na wyciągnięcie ręki.
Ich zmagania świetnie widać z plaży, z falochronu Mariny Gdynia, z Bulwaru Nadmorskiego oraz z Kamiennej Góry.
Więcej na www.gdyniasailingdays.org

Gdynia Design Days
Gdynia Design Days to 10 dni inspirujących wystaw i spotkań, angażujących warsztatów i wykładów, projekcji filmowych i bloków tematycznych, które wydobywają z designu to, co najlepsze.
Tegorocznym tematem festiwalu jest #sztorm w znaczeniu kreatywnego niepokoju, który generuje potrzebę zmian oraz siły sprawczej, po której nic nie zostaje takie samo.
Pomorski Park Naukowo-Technologiczny kolejny raz stanie się sercem festiwalowych wydarzeń. Bogaty program jubileuszowej, 10. edycji nie pozwoli się nudzić. Na każdym kroku będzie można spotkać dobrze zaprojektowane przedmioty, inspirujących twórców oraz kreatywne i zaskakujące idee. Organizatorzy Gdynia Design Days chcą pokazać, że projektowy #sztorm może być inspirujący i oddziałuje na wszystkie zmysły. W programie m.in. oglądanie, dotykanie, tworzenie, dyskutowanie, sprzedawanie, kupowanie, edukowanie i przyjemnie spędzony czas.
Gdynia Design Days to przede wszystkim mądre wystawy, pokazujące czym tak naprawdę jest projektowanie. Podczas festiwalu jego organizatorzy zaproszą na szereg ciekawych warsztatów i wykładów. Twórcy Gdynia Design Days nie zapominają o najmłodszych.
Program na gdyniadesigndays.eu.

Hardcore punk królem Ucha
Dwa lipcowe wieczory i blisko dwadzieścia kapel, w tym: Mob 47, Wolfbrigade, Total Chaos, Dissekerad czy Past. Przed nami 13 edycja D.I.Y. Hardcore Punk Fest, który tradycyjnie odbędzie się w klubie Ucho. Punkowe święto co roku przyciąga spore zainteresowanie fanów ciężkiego brzmienia.
Do Gdyni przyjadą kapele z całej Polski, ale również ze: Szwecji, USA, Australii, Włoch i Niemiec. Zespoły narzucą naprawdę szybkie tempo, bo średnia długość występu, to pół godziny. Goście wydarzenia tradycyjnie będą się mogli zaopatrzyć w winyle, koszulki i przypinki ulubionych kapel. Wydarzenie zakończy sobotnie afterparty.
D.I.Y. Hardcore Punk Fest vol. 13
7,8 lipca, godz. 18.00
Klub Ucho, ul. św. Piotra 2
Cena: 50 zł – dzień, 80 zł – dwa dni
Więcej na http://ucho.com.pl

Wieści z Centrum Kultury
Centrum Kultury, w ramach Teatralnego Lata w Centrum, zaprasza:
– 7 i 8 lipca o godz. 19.00 na spektakl „Mayday. Run For Your Wife” w reż. Dariusza Majchrzaka (Centrum Kultury w Gdyni). Najzabawniejsza teatralna produkcja Trójmiasta. Bilety: 35/30 zł.
W dniu każdego spektaklu w ramach Teatralnego Lata w Centrum organizatorzy oferują darmowy transport do Centrum Kultury. Rozkład jazdy: 18.10 i 18.35, odjazd spod Gdyńskiego Centrum Filmowego. Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacja miejsc pod numerem: 721 210 375.
Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.

SOBOTA
Pobiegnij w Parkrun Gdynia
Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.
Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.
Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia

Mistrzostwa Europy młodych judoków
Przed kibicami sportów walki emocjonujący weekend. W Gdynia Arenie odbędą się zawody Junior European Judo Cup. Wśród zawodników, którzy pojawią się na macie 8 i 9 lipca, znajdą się najlepsi młodzi judocy Starego Kontynentu.
Dwa dni zmagań najlepszych młodych europejskich judoków będzie można zobaczyć w Gdynia Arenie. Wśród sportowców zobaczymy zawodników w wieku od 15 do 20 lat. Początek zawodów w sobotę o godz. 9.30. Pierwszego dnia zawodów kibice będą mogli emocjonować się występami kobiet w kategoriach wagowych: 44, 48, 52 i 57 kg. W tym samym czasie na matę wejdą mężczyźni – tu rywalizacja będzie odbywała się w kategorii: 55, 60, 66 i 73 kg. Na początku kibice zobaczą pojedynki eliminacyjne i repasaże, a następnie półfinały i finały.
W niedzielę w Gdynia Arenie sympatycy judo będą mogli zobaczyć sportowców występujących w ciężkiej kategorii wagowej. Od godz. 9.30 będzie trwała rywalizacja wśród mężczyzn i kobiet. Zobaczymy tu sportowców w następujących kategoriach wagowych: 63, 70, 78 i 78+ kg wśród pań, natomiast panowie będą walczyć w kategoriach: 81, 90, 100 i 100+ kg. Podobnie jak pierwszego dnia, zmagania rozpoczną się od eliminacji, po nich nastąpią repasaże, zaś na zakończenie tej sesji zawodów odbędą się półfinały i finały.

Via Modernizm Działek Leśnych
8 lipca o godz. 10.00 odbędzie się kolejny spacer z cyklu „Archi Spacery z Prelekcją” Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Spacer Via Modernizm Działek Leśnych wystartuje z ul. Wolności 1, a poprowadzi go Weronika Szerle.
Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl oraz www.facebook.com/modernizmgdyni

Koncert „Wileńszczyzny”
Centrum Kultury zaprasza 8 lipca o godz. 18.00 na koncert Reprezentacyjnego Polskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wileńszczyzna” (Teatr Miejski w Gdyni, ul. Bema 26). W programie koncertu: Wiązanka pieśni i tańców polskich oraz z Wileńszczyzny, Kiermasz wileński.
Bilety: 10 zł.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.

Teatr Czwarte Miasto dla dzieci i dorosłych
Teatr Czwarte Miasto zaprasza małych i dużych do muszli koncertowej na placu Grunwaldzkim:
– 8 i 9 lipca na bajkę „Pchła Szachrajka w Gdyni”, reż. Adam Dzieciniak.
Bajka o zawadiackich przygodach psotnej Pchły, które bawią dzieci od blisko 70 lat.
Cena biletu: 20 zł; bilety online: www.interticket.pl.
Bilety będzie można kupić w InfoBoksie, online interticket.pl lub godzinę przed spektaklem. Rezerwacja 531 587 829
Miejsce: plac Grunwaldzki, widownia jest zadaszona, więc nikt nie zmoknie.
Kontakt: info@teatr4miasto.com
Więcej na www.teatr4miasto.com.

Wakacje z modernizmem
8 lipca o godz. 14.00 startuje kolejny z cyklu bezpłatnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu trasami obejmującymi głównie obszar Śródmieścia Gdyni oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana.
Spacery poprowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą „detalom” gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Spacery będą odbywały się w każdą sobotę wakacji (lipiec i sierpień) o tej samej porze, startując z Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).
Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl oraz www.facebook.com/modernizmgdyni.

Wakacje w Experymentem
Przez cały lipiec i sierpień Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza m.in. do udziału w weekendowych warsztatach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą, pierwszej pomocy, botanice czy orientacji w terenie.
Weekend 8-9 lipca będzie poświęcony orientacji w terenie.
Dla spragnionych chwili odpoczynku przygotowana zostanie specjalna strefa relaksu z grami planszowymi.
Szczegóły na experyment.gdynia.pl.

NIEDZIELA
„Muzyka Promenadowa”
Centrum Kultury zaprasza 9 lipca o godz. 16.00 na koncert z cyklu „Muzyka Promenadowa”. Kolejne koncerty na Kamiennej Górze w każdą niedzielę lipca i sierpnia.
Wstęp wolny.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.

Karolina Szypelt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nadciąga Morska Bryza

Łagodna nazwa letniej edycji sportowego wydarzenia organizowana w ramach „Bieguna” z początku może być myląca. Na śmiałków, którzy zdecydują się...

Zamknij