Biblioteka na Działkach Leśnych – ponownie otwarta

Biblioteka Działki Leśne przy ul. Warszawskiej 3 wznawia działanie. Już w czwartek 7 września, na pierwszych czytelników, którzy pojawią się w placówce o godzinie 12.00, czekają niespodzianki.

W bibliotece zmieniło się praktycznie wszystko. Są nowe podłogi, ściany, oświetlenie, i elektryka. W bibliotece są nowe meble, sprzęt informatyczny i dostęp do internetu bezprzewodowego. Nowością jest również przestrzeń dla najmłodszych. – Miejsce dla najmłodszych powstało także z myślą o dorosłych – mówi Natalia Gromow i dodaje: – Kącik dziecięcy usytuowany został tuż przy części czytelnianiej. Kiedy opiekunowie będą wybierać lekturę lub korzystać z prasy dzieci będą mogły bawić się w dostosowanym do ich potrzeb miejscu i przeglądać książki. To świetny sposób na spędzanie czasu, kiedy aura zniechęca do spacerów.

Renowacji podległ również księgozbiór. Biblioteka oferuje prawie 10 tysięcy książek i ponad 100 audiobooków, które zostaną uzupełnione, również o pozycje proponowane przez czytelników. Na początku 2018 roku w bibliotece pojawią się również gry planszowe. Księgozbiór ma być budowany zgodnie z życzeniami czytelników, dlatego zachęcamy do dzielenia się swoimi sugestiami, nie tylko przekazując je bibliotekarzowi, ale także poprzez moduł na naszej stronie: http://bibliotekagdynia.pl/zaproponuj-zakup-ksiazki/” – mówi Dariusz Rybacki, kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej Biblioteki Gdynia.

Nowa aranżacja przestrzeni umożliwi także działania, na które do tej pory nie było miejsca. – Chcę, żeby biblioteka na Warszawskiej stała się prawdziwym centrum społeczności lokalnej – mówi Dorota Gawin, kierownik filii nr 16. – Oprócz spotkań literackich i działań związanych z promocją czytelnictwa i Dyskusyjnym Klubem Książki, w ofercie biblioteki znajdą się spotkania poświęcone historii dzielnicy, zajęcia dla dzieci, kursy komputerowe dla seniorów Już teraz zapraszam do współpracy wszystkie organizacje działające na terenie Działek Leśnych oraz mieszkańców dzielnicy do tworzenia wspólnego harmonogramu działań. Zapewniam, że nie zmieni się jedno – miła i profesjonalna obsługa wszystkich odwiedzających naszą bibliotekę – podkreśla.

 Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tereny dawnej Gedani – śledztwo prokuratury i petycja

W dniu 2 sierpnia 2017 roku złożone zostało w Urzędzie Miejskim pismo pod nazwą „Petycja przeciwko budowie osiedla mieszkaniowego na...

Zamknij