Gdyńska wigilia u Franciszkanów

Tradycyjnie w wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia, o godz. 15.00 w dolnym kościele oo. Franciszkanów (ul. Ujejskiego 40) rozpocznie się gdyńska wieczerza wigilijna. Ojcowie Franciszkanie, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i rzesze wolontariuszy zapraszają serdecznie wszystkie osoby samotne i potrzebujące.
77922_fileot

Tego dnia nikt nie powinien czuć się samotny. Dajemy możliwość spotkania każdemu potrzebującemu. Jeśli tylko ktoś ma ochotę, a jego sytuacja materialna nie pozwala na uroczyste świętowanie, zapraszamyJeśli tego dnia jest ktoś, kto nie ma dokąd pójść a jednocześnie chce spotkać się z innymi ludźmi, na pewno znajdzie tu dla siebie miejsce i będzie się dobrze czuł – zaprasza Anna Białek, naczelnik biura prezydenta Gdyni.

W wigilijnym menu znajdą się między innymi ryba po grecku, ryba w galarecie, barszcz z pasztecikiem oraz słodkości. Dla wszystkich uczestników przygotowano bożonarodzeniowe paczki, a do dzieci trafią maskotki zbierane w akcji Podziel się pluszakiem. Tradycyjne spotkanie u Franciszkanów to także wspólne śpiewanie kolęd. Jak co roku, swój udział zapowiedział znany gdyński jazzman i saksofonista, Przemek Dyakowski.
Będzie oczywiście opłatek, a także życzenia, wspólne śpiewanie kolęd i tradycyjne potrawy, m.in. barszcz z pasztecikami, ryba po grecku, w galarecie oraz ciasta. Dla wszystkich uczestników przygotowano świąteczne paczki, a najmłodsi otrzymają dodatkowo maskotki podarowane przez gdynian w akcji „Podziel się pluszakiem”.
W latach poprzednich w wieczerzy udział brało około 1000 gości.

 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Koncert Spenner & Biba Band w Miejskim

W sobotę, 21 grudnia w Teatrze Miejskim (ul. Bema 26) odbędzie się świąteczny koncert Spenner & Biba Band. Będzie to...

Zamknij