KONCERT NOWOROCZNY IM. JANA HEWELIUSZA „Gwiazdy na gdańskim niebie…”

26 stycznia 2014,  w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbędzie się tradycyjny

Koncert Noworoczny z cyklu „Gwiazdy na gdańskim niebie”. Gwiazdą wieczoru będzie Sandra Nkake.

 

Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza to tradycyjne już dla miasta Gdańska wydarzenie, które jest podsumowaniem obcho­dów Święta Gdańskiej Nauki – urodzin Jana Heweliusza.

Co roku Koncert organizowany jest w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance – miejscu historycznym i nie­zwykle ważnym dla wszystkich gdańszczan. Koncert Noworoczny im. Jana Heweliusza to wspaniałe muzyczne wydarzenie rozpoczy­nające każdy Nowy Rok w Gdańsku, którego ideą jest odkrywanie dla mieszkańców artystów jeszcze nie do końca w naszym kraju odkrytych.

 

SANDRA NKAKE

Piosenkarka i autorka tekstów, Sandra Nkake dorastała w Kamerunie oraz we Francji. To sprawiło, iż była przyzwyczajona do 2 różnych kultur z niejednokrotnie zupełnie innymi zasadami i hierarchią wartości. Jej ucieczką od codzienności okazały się kino, muzyka
i literatura. Kiedy była nastolatką, jej pokój wypełniała muzyka Leonarda Cohena, Sisters of mercy i Toma Waitsa. W 2008 roku zdecydowała się wydać swój pierwszy album – „Mansaadi”. W tym cza­sie była już dorosłą artystką i performerką z wyjątkowym, głębokim głosem. Głosem jednocześnie mocnym i delikatnym, którym zawsze uwodzi publiczność na koncertach.

 

BILETY: w cenie 59-99 zł do nabycia na TICKETPRO.PL i w kasach Filharmonii Bałtyckiej

REZERWACJA TELEFONICZNA:

(58) 320 62 62

 

 

www.JanHeweliusz.pl

www.Facebook/JanHeweliusz

www.FundacjaGdanska.pl

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kup bilet na przewozy regionalne przez smartfona lub tablet

Pasażerowie Przewozów Regionalnych od 1 stycznia 2014 r. będą mogli dzięki specjalnej aplikacji nabyć bilety elektronicznie przez komórkę lub tablet. To...

Zamknij